Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniane stropy zawsze w modzie: 7 ciekawych inspiracji

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez Imativa Arquitectos
Loading admin actions …

Dach to kluczowy element w każdym domu i jego funkcje są dla większości z nas oczywiste. Niestety mało kto traktuje strop jako dodatkowy element dekoracyjny. A szkoda. Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów dachów, te wykonane z drewna zawsze przykuwają uwagę i cieszą się niemalejącą rzeszą zwolenników.

Drewniane stropy pasują praktycznie do wszystkich pomieszczeń, bez względu na to, czy zaaranżowanych w stylu rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym, czy skandynawskim. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest jak zwykle ludzka wyobraźnia. Mając powyższe na uwadze, niniejszy Katalog Inspiracji postanowiliśmy w całości poświęcić czarującym, drewnianym stropom wkomponowanym w różne style i o różnych barwach.

1. Strop rustykalny

Przegląd drewnianych stropów zdecydowaliśmy się rozpocząć od stropu rustykalnego zaprojektowanego przez architektów z biura DOM Arquitectura. Dach, o którym mowa, wzbogacono przy użyciu starych, aczkolwiek pięknych belek, pobielonych i zakończonych klasycznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie ze zdjęcia prezentuje się znacznie bardziej przytulnie i zachęca do spędzania w nim jak największej ilości czasu.

2. Dwa odcienie i gładka linia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez panelestudio
panelestudio

Elegante remate de alero con panel de madera.

panelestudio

Ciemne, drewniane i poprzecznie zainstalowane belki, które podtrzymują panele o jasnym odcieniu oraz gładkie linie wykończenia – to najlepsza i najkrótsza charakterystyka kolejnego z dachów w naszym Katalogu Inspiracji. Całość, razem z dachówką pokrywającą pozostałą część stropu, prezentuje się bardzo ciekawie i elegancko. Architekci z Panelstudio tym projektem zdecydowanie zasłużyli na medal!

3. 100% drewno

DOM MAŁY: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez 90 stopni
90 stopni

DOM MAŁY

90 stopni

Gonty drewniane są wdzięcznym materiałem do krycia dachów, gdyż można wykorzystać je do każdego stropu, nawet tego o bardzo skomplikowanym kształcie. Oryginalnie prezentują się na dachach tradycyjnych domów, jak również są ciekawym dodatkiem w nowoczesnej architekturze – przykład możecie obejrzeć na załączonym zdjęciu.

4. Dom w górach

Polskie góry to wciąż jeszcze przewaga dachów drewnianych. Widoczna na zdjęciu nowoczesna rezydencja, czerpiąca ze stylistyki sudeckiej, zwraca uwagę zwłaszcza za sprawą swojego spadzistego stropu pokrytego drewnianą okładziną w odcieniach szarości. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorystyki prezentowany budynek idealnie wtapia się w otaczający go górski krajobraz.

5. Ukryte belki

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez VENETA TETTI
VENETA TETTI

COPERTURA IN LEGNO LAMELLARE TINTA BIANCO CALCE

VENETA TETTI

Pomalowanie dwuspadowego dachu od wewnątrz na biało spowodowało, że pomieszczenie, które pokrywa, wydaje się znacznie bardziej przestronne i jasne niż jest w rzeczywistości. W propozycji biura Veneta Tetti belki nie zostały wyróżnione innym kolorem, co nie wpłynęło jednak ani trochę na ich widoczność i niepowtarzalność.

6. Po skandynawsku

Płaska konstrukcja to również rozwiązanie, które zasługuje na uwagę, zwłaszcza u miłośników wszystkiego, co ekologiczne i przyjazne środowisku. Drewniany dach, ściana i podłoga ciekawie kontrastują ze ścianą szklaną i otaczającym rezydencję krajobrazem.

7. Nowoczesność i prostota

Na zakończenie przysłowiowa „wisienka na torcie”, czyli projekt biura Imativa Arquitectos, będący połączeniem drewna, betonu oraz światła. Proste belki w ciemnym kolorze tworzą imponujący kontrast z jasnymi ścianami i sufitem. Przytulności i ciepła dodaje całości zainstalowane oświetlenie. Światło to kwestia, którą zawsze powinno brać się pod uwagę, a o której niestety często się zapomina.

A Wam który z tych dachów najbardziej przypadł do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu