Drewniane stropy zawsze w modzie: 7 ciekawych inspiracji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniane stropy zawsze w modzie: 7 ciekawych inspiracji

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez Imativa Arquitectos
Loading admin actions …

Dach to kluczowy element w każdym domu i jego funkcje są dla większości z nas oczywiste. Niestety mało kto traktuje strop jako dodatkowy element dekoracyjny. A szkoda. Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów dachów, te wykonane z drewna zawsze przykuwają uwagę i cieszą się niemalejącą rzeszą zwolenników.

Drewniane stropy pasują praktycznie do wszystkich pomieszczeń, bez względu na to, czy zaaranżowanych w stylu rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym, czy skandynawskim. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest jak zwykle ludzka wyobraźnia. Mając powyższe na uwadze, niniejszy Katalog Inspiracji postanowiliśmy w całości poświęcić czarującym, drewnianym stropom wkomponowanym w różne style i o różnych barwach.

1. Strop rustykalny

Przegląd drewnianych stropów zdecydowaliśmy się rozpocząć od stropu rustykalnego zaprojektowanego przez architektów z biura DOM Arquitectura. Dach, o którym mowa, wzbogacono przy użyciu starych, aczkolwiek pięknych belek, pobielonych i zakończonych klasycznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie ze zdjęcia prezentuje się znacznie bardziej przytulnie i zachęca do spędzania w nim jak największej ilości czasu.

2. Dwa odcienie i gładka linia

Ciemne, drewniane i poprzecznie zainstalowane belki, które podtrzymują panele o jasnym odcieniu oraz gładkie linie wykończenia – to najlepsza i najkrótsza charakterystyka kolejnego z dachów w naszym Katalogu Inspiracji. Całość, razem z dachówką pokrywającą pozostałą część stropu, prezentuje się bardzo ciekawie i elegancko. Architekci z Panelstudio tym projektem zdecydowanie zasłużyli na medal!

3. 100% drewno

DOM MAŁY: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez 90 stopni
90 stopni

DOM MAŁY

90 stopni

Gonty drewniane są wdzięcznym materiałem do krycia dachów, gdyż można wykorzystać je do każdego stropu, nawet tego o bardzo skomplikowanym kształcie. Oryginalnie prezentują się na dachach tradycyjnych domów, jak również są ciekawym dodatkiem w nowoczesnej architekturze – przykład możecie obejrzeć na załączonym zdjęciu.

4. Dom w górach

Polskie góry to wciąż jeszcze przewaga dachów drewnianych. Widoczna na zdjęciu nowoczesna rezydencja, czerpiąca ze stylistyki sudeckiej, zwraca uwagę zwłaszcza za sprawą swojego spadzistego stropu pokrytego drewnianą okładziną w odcieniach szarości. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorystyki prezentowany budynek idealnie wtapia się w otaczający go górski krajobraz.

5. Ukryte belki

Pomalowanie dwuspadowego dachu od wewnątrz na biało spowodowało, że pomieszczenie, które pokrywa, wydaje się znacznie bardziej przestronne i jasne niż jest w rzeczywistości. W propozycji biura Veneta Tetti belki nie zostały wyróżnione innym kolorem, co nie wpłynęło jednak ani trochę na ich widoczność i niepowtarzalność.

6. Po skandynawsku

Płaska konstrukcja to również rozwiązanie, które zasługuje na uwagę, zwłaszcza u miłośników wszystkiego, co ekologiczne i przyjazne środowisku. Drewniany dach, ściana i podłoga ciekawie kontrastują ze ścianą szklaną i otaczającym rezydencję krajobrazem.

7. Nowoczesność i prostota

Na zakończenie przysłowiowa „wisienka na torcie”, czyli projekt biura Imativa Arquitectos, będący połączeniem drewna, betonu oraz światła. Proste belki w ciemnym kolorze tworzą imponujący kontrast z jasnymi ścianami i sufitem. Przytulności i ciepła dodaje całości zainstalowane oświetlenie. Światło to kwestia, którą zawsze powinno brać się pod uwagę, a o której niestety często się zapomina.

A Wam który z tych dachów najbardziej przypadł do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu