Remont tarasu na 5 sposobów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Remont tarasu na 5 sposobów

Alicja Olko Alicja Olko
od 무회건축연구소
Loading admin actions …

Balkon i taras zawsze zwiększają wartość domu czy mieszkania, a także podnoszą jakość życia. Ich ważną rolę dostrzegamy zwłaszcza latem, gdy to właśnie tam przenosi się centrum życia rodzinnego. Ale także o innych porach roku- wiosną lub jesienią- te zewnętrzne obszary mogą zostać dobrze wykorzystane, czy to do ekspozycji kwiatów, czy też na domowe herbarium.

Jednak nie każdy taras nadaje się do przyjemnego spędzania czasu.  Dziś zobaczycie pięć przykładów, które nikogo nie wprawiały w zachwyt. Poddane zostały jednak gruntownej transformacji i teraz nie tylko pięknie się prezentują, ale i spełniają różnoraki funkcje.

1. Przed: zaniedbany, nijaki taras

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA od YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Ten dom w całości nadawał się do remontu. Niewielki obszar, który można by przeznaczyć na taras, był zaniedbany i nie nadawał się do niczego. Architekci wzięli jednak pod uwagę malowniczą okolicę i postanowili stworzyć dla mieszkańców wygodne i przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Po: mały, ale wygodny

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA od YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Pokryta drewnem elewacja jest wspaniałym tłem dla tego niewielkiego tarasu. Jego powierzchnię wyłożono płytkami o piaskowym odcieniu, a ograniczony metrażem obszar wyposażono jedynie w mały stolik i kilka krzeseł. Teraz jest to idealne miejsce na śniadanie czy lampkę wina wieczorem.

2. Przed: pusto i przygnębiająco

Taki piękny taras, którego potencjał nie został ani trochę wykorzystany. To puste miejsce aż prosi się o to, aby je wypełnić i z niego korzystać. Spójrzcie, jak zostało odmienione!

Po: oaza wygody

Zamiast płytek- drewno. Zamiast usychających roślin- pięknie kwitnące kwiaty. Zamiast pustki- wygodne miejsce do jedzenia i leżakowania. Taras zadaszono, gwarantując jego użytkownikom schronienie przed słońcem. Przestrzeń tę fantastycznie urządzono, dzięki czemu odmieniła się nie do poznania.

3. Przed: stara weranda starego domu

Cliff Dwelling od Specht Architects Eklektyczny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Zarówno sam dom, jak i przylegająca do niego weranda aż prosiły się o gruntowny remont. To, w jaki sposób zmieniła się ta posiadłość, zapiera dech w piersiach. Przekonajcie się sami!

Po: taras z widokiem

Cliff Dwelling Nowoczesny balkon, taras i weranda od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

W miejsce zaniedbanego domu wzniesiono nowoczesny bungalow, którego taras jest prawdziwą gwiazdą. Na obszarze tym połączona funkcje przydomowego ogródka i miejsca na relaks, a wszystko to w otoczeniu drewna, zieleni i wspaniałych krajobrazów.

4. Przed i po: od ruiny do tarasu z potencjałem

To zestawienie zdjęć sprzed remontu i po nim ukazuje, jak wiele pracy trzeba wykonać, aby stworzyć wygodny i przestronny taras. W tym przypadku przeznaczono na niego skrawek ziemi przy budynku. Trzeba było wyrównać powierzchnię gruntu i zbudować drewniany taras od podstaw. Ale efekt końcowy udowadnia, że było warto.

5. Przed: przydomowa dżungla

Właściciele tego domu zmagali się ze zbyt bujnym ogrodem. Zieleń rozrastała się w oszałamiającym tempie i zdawał się być nie do okiełznania. A właśnie tutaj domownicy wymarzyli sobie miejsce na taras. Zmiana na tym obszarze jest drastyczna.

Po: regularność i nowoczesność

W miejsce nieokiełznanej dżungli stworzono nowoczesny taras z drewna o pokaźnym rozmiarze. Od strony ogrodu otocza do ceglany mur, prezentujący się niezwykle estetycznie. Taki obszar pozwala na to, aby go swobodnie i z pomysłem urządzić.

Która metamorfoza najbardziej przypadła Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu