Niesamowity dach: 6 ciekawych pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowity dach: 6 ciekawych pomysłów

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od HEXSAL ARQUITECTOS Nowoczesny
Loading admin actions …

Dach to często niedoceniany, aczkolwiek niesamowicie istotny element każdego domu. Do jego zadań nie tylko należy zabezpieczenie rezydencji od góry, ale również – a nawet i przede wszystkim – dodanie jej uroku. Czy kiedykolwiek przeszło Wam choćby przez myśl, że dach może być dziełem sztuki? Otóż może!

W niniejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy zaprezentować Wam 6 różnych pomysłów na dach. Mamy nadzieję, że znajdzie się wśród nich taki, który będzie pasował do Waszego gustu oraz preferencji i być może już wkrótce pokryje Waszą posiadłość!

1. Fala

Prawda, że pokrycie budynku dachem w kształcie fali to bardzo oryginalny pomysł? Zastosowanie białego betonu poprzecinanego na całej długości równoległymi liniami, wygospodarowanie miejsca na drzewo bez potrzeby jego wycinania oraz zacienienie wewnętrznego dziedzińca – te trzy kwestie szczególnie zasługują na słowa uznania.

2. Schody do nieba

Właściciele tarasów coraz częściej decydują się na ich zadaszenie. Takie działanie ma na celu uczynienie z tarasu miejsca przytulnego i funkcjonalnego, nowoczesnego, ale i odrobinę rustykalnego zarazem. Zadaszenie widoczne na zdjęciu składa się z kilku stalowych belek skutecznie podtrzymujących drewniane deski zainstalowane pod kątem umożliwiającym dopływ światła wówczas, kiedy nie ma go zbyt wiele zimą lub dającym cień w upalne dni.

3. Science-fiction

Kto by pomyślał, że w okolicach Beskidu Sądeckiego znajduje się coś tak wyjątkowego i futurystycznego! Każdy element domu ze zdjęcia przykuwa uwagę, a srebrzysty i blaszany dach, który wychodzi wprost z ziemi i jest lekko przekręcony, zasługuje na nią szczególnie. Jeżeli lubicie Gwiezdne Wojny, nie ma na co czekać  i czas najwyższy skontaktować się z architektami z Autorskiego Studia Architektury!

Jeżeli lubicie domy i dachy tego typu, koniecznie zajrzyjcie do innego Katalogu Inspiracji: Dom nie z tej Ziemi!

4. Bambus

Ten uwieczniony na zdjęciu rustykalny, a zarazem jakże wyrafinowany dach, będący niczym innym, jak drewnianą konstrukcją z dużymi mocnymi belkami oraz licznymi bambusowymi panelami, to dzieło architektów z biura Alberto Zavala Arquitectos. Propozycja bardzo kusząca dla wszystkich tych, którzy z jednej strony lubią cień, ale z drugiej nie gardzą również odrobiną słońca w upalne dni.

5. Kamień

Współczesne dachy, jak już wspomnieliśmy, często pełnią znacznie więcej funkcji niż tylko ochrona i pokrycie domu. Dach ze zdjęcia pełni również funkcję ogrodu, który porastają palmy w doniczkach, oraz stanowi dodatkową przestrzeń do spędzania wolnego czasu przez domowników lub po prostu podziwiania najbliższej okolicy.

6. Szkło zawsze w modzie

Ostatni z dachów, który chcielibyśmy Wam zaprezentować, składa się z dwóch elementów: stalowej ramy oraz szklanego wypełnienia przestrzeni pomiędzy granicami przez nią wyznaczonymi. Dach pokrywa przedsionek, na który wychodzą wszystkie domowe pomieszczenia – pełni zatem rolę serca rezydencji. Dobrze oświetlony w dzień, nocą umożliwia wszystkim romantykom podziwianie księżyca i gwiazd.

Pokrycie domu dachem nie jest równoznaczne z przykryciem dachem naszych marzeń. Jest wręcz przeciwnie! Dach to dopiero początek do realizacji marzeń o idealnej rezydencji. Ostatnie słowo zawsze należy do nas, trzeba tylko mieć odwagę je wypowiedzieć!

A Wam który z tych dachów podoba się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu