6 sposobów na zakamuflowanie pralki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sposobów na zakamuflowanie pralki

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Pralka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Kupując ją kierujemy się jej funkcjonalnością i aspektami praktycznymi, a nie walorami estetycznymi. Niestety urządzenie to jest w stanie zepsuć aranżację niemal każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Istnieją jednak sposoby, aranżacyjne triki, aby zakamuflować obecność pralki i sprawić, aby wtopiła się ona w całość aranżacji. Obejrzyjcie sześć propozycji- być może jedna z nich sprawdzi się właśnie w Waszym wnętrzu!

1. Pod blatem kuchennym

Jeżeli miejsce na pralkę znajduje się w kuchni, warto wkomponować ją w zabudowę kuchenną. Meble powinny być wykonane wtedy na wymiar, gdyż będą wyższe i szersze, niż te dostępne w sklepach i salonach meblowych. Pralka umieszczona pod blatem nie będzie nastręczać problemów ze zróżnicowaną wysokością- stanie się po prostu harmonijną częścią wyposażenia kuchni. Warto zadbać o to, aby kolorystycznie wpisywała się w estetykę wnętrza.

2. Pod blatem w łazience

Także w łazience można zamówić meble robione na wymiar, które idealnie otoczą każdą pralkę. W tym przypadku pralka doskonale wpisuje się w estetykę łazienki, w której drewniane meble łączą się z białą armaturą.

3. W domowej pralki

Niektórzy z nas mogą pozwolić sobie na stworzenie w domu osobnego pomieszczenia na pralnię, suszarkę i miejsce do prasowania. Wtedy pralka nie musi się wcale kamuflować- choć oczywiście nie warto rezygnować z estetycznych i praktycznych rozwiązań, aby wkomponować ją we wnętrze. W tym przypadku pralka składa się na system szafek, półek i wieszaków, idealnie pasujący do domowej pralni. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i stylowe.

4. Dopasowana do kuchni

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Zwłaszcza w kawalerkach lub niewielkich mieszkaniach pralka zawsze znajduje się w kuchni. Aby nie psuć estetyki tego pomieszczenia, warto dopasować pralkę od innych sprzętów AGD- zmywarki, piekarnika czy mikrofalówki. Wtedy zachować można harmonię i spójność aranżacyjną.

5. Domowa pralnia w łazience

Tę pralkę wkomponowano w zabudowę łazienki, umieszczając ją obok dwóch osobnych koszy na pranie. Tuż obok zlokalizowano suszarkę oraz pojemniki na detergenty i proszki. Pralka jest zatem częścią przemyślanego systemu składającego się na domowa pralnię w łazience. Całość jest świetnie zorganizowana i logiczna.

6. Zabudowana

Chcąc zupełnie ukryć pralkę, można umieścić ją za zamkniętymi drzwiami, w szafce, składającej się na nowoczesną meblościankę. Takie rozwiązanie sprawdzi się w łazience, w kuchni czy tez na korytarzu. Pralka nie zepsuje wtedy estetyki wnętrza.

Inne pomysły na dobrą organizację domu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Dom dobrze zorganizowany- 10 pomysłów na przechowywanie.

Gdzie Wy umieszczenie w swoich wnętrzach pralkę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu