5 starych łazienek i ich wyjątkowe przemiany | homify

5 starych łazienek i ich wyjątkowe przemiany

Alicja Olko Alicja Olko
Metamorfoza łazienki w domu jednorodzinnym w Kwirynowie k/Warszawy od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Loading admin actions …

Łazienka w każdym domu czy mieszkaniu powinna być wygodna i funkcjonalna, ale także stylowa. Tych cech z pewnością nie mają pomieszczenia ciasne, ciemne i staromodne. Niepraktycznie i nieestetycznie zaaranżowana łazienka jest problematyczna w użytkowaniu i powoduje, że nieprzyjemnie spędza się w niej czas. W wielu przypadkach jedynym wyjściem jest gruntowny remont.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam 5 metamorfoz brzydkich, starych i niefunkcjonalnych łazienek. Przykłady te z pewnością zainspirują Was do transformacji tych pomieszczeń w Waszych domach czy mieszkaniach!

1. Przed: staromodna wnęka

To, że tej łazience przydałby się generalny remont, widoczne jest już na pierwszy rzut oka. Okropne kafelki, armatura w przygnębiającym kolorze, mało miejsca- to główne mankamenty tego pomieszczenia. Zobaczcie, jak je przerobiono!

Po: purystycznie

Pod względem metrażu nic się tu nie zmieniło, ale nowa aranżacja sprawia, że pomieszczenie jawi się zupełnie inaczej. Zdecydowano się na styl minimalistyczny- jasne kolory ścian, proste, ale praktyczne meble, liczne przeszklenia. Wszystko to sprawia, że wnętrze jawi się nie tylko przestronniej, ale i niezwykle modnie.

2. Przed: nudna łazienka

Łazienka przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Łazienka przed zmianą

Home Staging Studio AP

O aranżacji tej łazienki nie można powiedzieć zbyt wiele- ani dobrego, ani złego. Pomieszczenie to prezentowało się nijako i nudno. A kryło w sobie ogromny potencjał, który architekci postanowili wykorzystać. Spójrzcie tylko na tę przemianę!

Po: powiew świeżości

Metamorfoza tej łazienki to doskonały dowód na to, jak niewielkie modyfikacje potrafią zaowocować ogromną zamianą. Ukośny sufit pomalowano na świeży niebieski kolor, a do wnętrza wprowadzono dodatki w tym samym odcieniu. Pojawiły się także dekoracje z drewna, które świetnie komponują się zarówno z bielą, jak i błękitem. Teraz łazienka wygląda niezwykle modnie i stylowo.

3. Przed: brzydnie wnętrze

Ta łazienka wyglądała po prostu okropnie. Była nie tylko ciasna, ale i nieładnie urządzona. Zarówno materiały wykończeniowe, jak i armatura prezentowały się niezwykle staromodnie. Samo pomieszczenie nie było łatwe w aranżacji, ale projektanci wnętrz zdołali jednak w nim stworzyć łazienkę na miarę XXI wieku- przekonajcie się sami.

Po: nowocześnie i z pomysłem

Niezwykłe, co eksperci stworzyli na tej niewymiarowej powierzchni! Jej nieregularny kształt wykorzystano do maksimum, tworząc nowoczesny obszar prysznicowy oraz w odpowiedni sposób zagospodarowując pozostały obszar łazienki. Modne i stylowe materiały wykończeniowe w jasnej kolorystyce oraz odpowiednio dobrane oświetlenie doskonale wpływają na wizualny odbiór tego wnętrza.

4. Przed: chłodno i nudno

Nijakie kafelki, nijaka armatura, nijakie wnętrze. Do tego było tu ciemno i nieprzyjemnie- nic dziwnego, że właściciele chcieli wiele tutaj zmienić. Obejrzyjcie rezultaty tej metamorfozy!

Po: miniaturowe SPA

O łazience po metamorfozie z pewnością nie można powiedzieć, że jest nudna. Eleganckie materiały wykończeniowe, piękne lampy sufitowe, wysokiej jakości armatura oraz liczne przeszklenia składają się na ciekawą i robiącą wrażenie całość. Teraz jest tu jak w najlepszym spa!

5. Przed i po: prosta, ale efektowna transformacja

Ostatni przykład obejrzymy w formie połączonego zdjęcia przed i po. Po lewej stronie widzimy, jak wyglądała łazienka przed remontem. Nic specjalnego. A rdzawe płytki aż raziły po oczach. Po prawej z kolei oglądamy efekt końcowy prac remontowych- zmieniło się tu w gruncie rzeczy niewiele, ale rezultat jest olśniewający. Wyrzucono pralkę i na jej miejscu ustawiono toaletę. Wannę obudowano brązowymi kafelkami. Na ścianach z kolei pojawiły się płytki w eleganckim odcieniu beżu, przełamane czekoladowym brązem. Łazienka prezentuje się o wiele ładniej i nowocześniej.

Która przemiana podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu