8 niedrogich sposobów, aby wykończyć Twoją łazienkę

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 niedrogich sposobów, aby wykończyć Twoją łazienkę

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Partner Design,Skandynawski
Loading admin actions …

Łazienka jest pomieszczeniem w domu w którym zaczynamy nasz dzień szykując się do pracy i również relaksujemy się w niej przed snem. Jej funkcjonalność i estetyka powinny iść ze sobą w parze, aby nasze codzienne życie było prostsze. Zamiast stresować się pękającą ścianą w łazience, możemy podziwiać pięknie ułożoną mozaikę w płytek lub drewniane dodatki nadające łazience ciepłego, ale jednocześnie szykownego stylu. Wykończenie łazienki wcale nie musi być drogie, jednak lepiej nie oszczędzać na niektórych materiałach, ponieważ ich szybkie zużycie i późniejsza naprawa może nas kosztować o wiele więcej niż byśmy tego chcieli. W zależności od wielkości łazienki i możliwości jakie się z tym wiążą, oraz oczywiście stylu jaki preferujemy do wykończenia łazienki, mamy do wyboru wiele materiałów. Jak sprawdza się drewno w łazience, czym ją ocieplić i jakich materiałów powinniśmy unikać?

Odpowiednie oświetlenie

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Partner Design,Skandynawski
Partner Design

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE

Partner Design

W łazienkach (szczególnie bez okna), oświetlenie jest prawdziwym zbawieniem. Najważniejsze jest oświetlenie ogólne, czyli to sufitowe, ponieważ od niego zależy cała aranżacja – powinno być mocne i dobrze rozproszone, aby w żadnym kącie nie uchwał się cień. Oprócz tego powinniśmy się zastanowić nad oświetleniem miejscowym, które pozwoli nam na doświetlenie niektórych miejsc, jak np. przestrzeni wokół lustra.  W łazience bez naturalnego światła to oświetlenie musi nam je całkowicie zastąpić, więc nie powinniśmy się powstrzymywać przed dodaniem lampki, czy kinkietu – to światło będzie po to, abyśmy za każdym razem mogli bez problemu skorzystać z łazienki, szczególnie podczas tak precyzyjnych zadań jak nałożenie makijażu, czy golenie brody.

Drewno w łazience

Drewniane meble niezależnie od pomieszczenia zawsze będą się świetnie prezentować. Wygląda szlachetnie, estetycznie i stylowo. Jednak problemem w miejscu o tak dużej wilgoci powietrza jest odpowiednia odpowiednia impregnacja. Przez zmieniającą się temperaturę, unoszącą się parę wodną, zachlapania, różnego rodzaju kosmetyki i detergenty, drewno może stracić swój blask. Chyba nikt nie odważyłby się na pokrycie całej łazienki drewnem, ale połączenie z płytkami ceramicznymi jest świetnym rozwiązaniem. Płytki są trwałe, ale niestety wyglądają surowo – dodając do tego drewno ocieplimy całe wnętrze, które nabierze elegancji. Musimy zdecydować się na konkretny gatunek drewna i zanim to zrobimy powinniśmy wiedzieć, jakie gatunki w jakim stopniu są odporne na duże różnice temperatur i wilgoć. Sprawdzając parametr stabilności drewna będziemy wiedzieć, jak drewno zachowa się pod wpływem wilgoci, czy pęka, odbarwia się, wygniata, pęcznieje lub się kurczy. Zdecydowanie jednym z lepszych wyborów do łazienki jest drewno egzotyczne, ale możemy sięgnąć też po dąb, modrzew, czy buk.

Antypoślizgowa podłoga

W łazience czasem może być niebezpiecznie – ze względu na rozchlapaną wodę, czy po prostu bose stopy tuż po kąpieli, na śliskiej powierzchni możemy się wywrócić, a każdy chciałby uniknąć tego nieprzyjemnego wypadku. Jeśli dopiero decydujemy się na posadzkę w łazience, zamiast sięgać po gładkie powierzchnie powinniśmy rozważyć bardziej chropowaty odpowiednik. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli kamień z nierówną taflą. Jeśli nie chcemy wymieniać podłogi, możemy sięgnąć po antypoślizgowe maty lub dywaniki łazienkowe, o których przeczytacie poniżej.

Dywanik i akcesoria łazienkowe

Kolekcja Tigua: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyż,Nowoczesny
Ceramika Paradyż

Kolekcja Tigua

Ceramika Paradyż

Niezależnie od tego, jaki dywanik łazienkowy wybierzemy, czy duży, czy mały, kolorowy, we wzory, minimalistyczny – ważne jest, aby miał on siatkę antypoślizgową. W ten sposób unikniemy przejażdżki na dywaniku, a w rezultacie upadku, jeśli podłoga w łazience była mokra. Oprócz tego na dywaniku jest o wiele milej stanąć bosą stopą, zamiast zetknąć ją z zimną podłogą tuż po wyjściu spod gorącego strumienia wody. Aby dywanik dobrze komponował się  z estetyką całej łazienki, możemy zakupić gotowy zestaw składający się z ręczników i dywanika. Dzięki temu otrzymamy wizualnie spójną całość.

Ozdobne kafelki

Jednobarwne kafelki, które wyglądają smutno i przygnębiająco to już przeszłość! Niestety kafelki są wyjątkowo trwałe, więc taki przykry obraz możemy spotkać w wielu pomieszczeniach, ale coraz częściej przeprowadzając remont łazienki, zamiast monotonnych płytek w źle dobranej barwie, możemy się spotkać z prawdziwymi dziełami sztuki. Mozaika z płytek wygląda fantastycznie i dobrze będzie się komponować z wieloma innymi materiałami, jak drewno czy beton. Kafelki jako materiał nałożony na ścianę lub podłogę są trwałe i niestraszna jest im wilgoć, ale dużą rolę odgrywa również odpowiednie nałożenie fugi pomiędzy poszczególnymi kafelkami. Jeśli ten element nie będzie dopracowany, kafelki mogą stać się mniej stabilne, a tego byśmy raczej nie chcieli.

Dekoracje

Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka,Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Każdy z nas lubi udekorować wnętrze i w ten sposób wyrazić swój smak estetyczny, upodobania i artystyczną duszę. Powinniśmy postawić na kilka dekoracji oddających nasze upodobania stylistyczne, zamiast fundować w łazience małą galerię sztuki. Jeżeli lubimy praktyczne podejście do dekoracji, to powinniśmy sięgnąć po designerskie akcesoria użytkowe. Dzięki temu otrzymamy przedmioty i elementy wyposażenia, które i tak musiałyby się znaleźć w łazience, ale będą one zachwycać swoją formą i wykonaniem.

Grzejnik

Grzejnik łazienkowy powinien zostać wybrany nie tylko w oparciu o kształt, ale przede wszystkim o moc – będzie to wpływać na jego funkcjonalność. Grzejniki mogą służyć wyłącznie do ogrzewania, ale mogą również być przydatne przy suszeniu ręczników znajdujących się w łazience. Zdecydowana większość grzejników łazienkowych ma budowę drabinkową i składa się z pionowych kolektorów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najważniejsze są zabezpieczenia antykorozyjne, dzięki którym grzejnik będzie służył i dobrze wyglądał przez długi czas. Możemy się zdecydować na grzejnik wodny lub elektryczny, zasilany grzałką elektryczną. Zaletą tych drugich jest to, że możemy je włączyć nawet jeśli centralne ogrzewanie w domu jest wyłączone.

Dodatki narzucające styl

Styl glamour jest dość trudny w aranżacji, ponieważ łatwo jest przesadzić i cały wystrój może wydawać się nieco kiczowaty, jednak jeżeli zabieramy się za to z umiarem, to efekt z pewnością będzie szykowny i zniewalający. We wnętrzu urządzonym w prostym stylu wystarczy dodać kilka elementów glamour, aby uzyskać fantastyczny efekt. Przykładem mogą być piękne umywalki, które przypominają kryształ – dzięki nim minimalistyczna aranżacja przerodziła się w wysublimowane wnętrze.

Różne przykłady wspaniałych aranżacji znajdziecie tutaj: Małe łazienki – wspaniałe aranżacje.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu