Nowoczesne wyspy kuchenne

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesne wyspy kuchenne

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,   zaprojektowane przez Baker & Baker , Klasyczny
Loading admin actions …

Wielu z nas nie wyobraża sobie projektu kuchni bez należnego w nim miejsca dla wyspy kuchennej. To rozwiązanie już na stałe weszło do kanonu aranżacji kuchni i coraz częściej spotyka się te pomieszczenia właśnie z wyspą jako ich centralnym elementem. Wyspa kuchenna to nic innego jak połączone ze sobą w jedną całość szafki kuchenne, zakryte jednolitym blatem, które stoją na środku kuchni, niepołączone z jej pozostałymi meblami.

Swą popularność zawdzięczają głównie niezwykłej funkcjonalności i praktyczności, które ją charakteryzują. Stanowią niezwykle wygodną i dużą powierzchnię roboczą, zawierają w sobie zazwyczaj dużo miejsc do przechowywania i magazynowania akcesoriówprzyborów kuchennych, a także pozwalają na wspólne, a jednocześnie komfortowe, przygotowywanie posiłków.

Zobacz naszą selekcję nowoczesnych wysp kuchennych i daj się zainspirować! Może wyspa znajdzie się w Twoim kolejnym projekcie kuchni?

Nowocześnie i oryginalnie

W tej kuchni wyspa stanowi centralny element wystroju i możemy mieć pewność, że także w jej projekcie wszystko inne rozplanowano w taki sposób, aby pasowało do rozmiaru wyspy. Kuchnia ta jest doskonałym przykładem modernizmu, w którym postawiono na proste i praktyczne rozwiązania. Czarno-białe kolory, proste materiały, subtelne wykończenia, a całość uzupełniona została oryginalnymi dodatkami dekoracyjnymi. Wyspa ta zawiera w sobie niezliczoną ilość szafek i szuflad, gdzie wygodnie przechowywać można wszystko, co w kuchni niezbędne. Z tego powodu pomieszczenie to jest tak czyste i uporządkowane. Ogromny blat daje nie tylko wystarczającą przestrzeń do przygotowywania potraw, ale także służy jako stół. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy w kuchni dysponują dużą powierzchnią.

Nowoczesna klasyka

Połączenie szlachetnych materiałów, jakich jak marmur i drewno, sprawia, że kuchnia ta jawi się jako nowocześnie klasyczna. Masywna wyspa jest zdecydowanie elementem, który w tym pomieszczeniu przykuwa wzrok. Dodatkowej funkcjonalności w tym wypadku dodaje fakt, iż na wyspie umieszczono zlew, a także dołączano na górze szufladki, na przykład na sztućce. Bardzo podoba się nam także zastosowanie tego samego materiały na dominującej części wyspy, jak i na tylnej ścianie za okapem. Efekt to niezwykle elegancka kuchnia!

Współczesna wariacja

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify,

Ciekawa kuchnia dla tych, poszukujących ultra nowoczesnych rozwiązań! W tym wnętrzu postawiono na powierzchnie z połyskujących materiałów, opierając się na trzech kolorach- czerni, bieli i czerwieni, całość dopełniając srebrnymi, migoczącymi dodatkami. Centralnym elementem jest oczywiście wyspa, jako jedyny mebel w tej kuchni wykonany z czerwonego materiału. Pełni rolę nie tylko miejsca do pracy, ale także do jedzenia. Świetnym wykończeniem w tym pomieszczeniu jest ściana za zlewem, która sprawia wrażenie, jakby była wykonana z posrebrzanych cegieł. Pięknie komponuje się to z lampami stylizowanymi na kule dyskotekowe.

Czysty minimalizm

Doskonały przykład projektu kuchni, która opera się na minimalistycznych formach, kształtach i kolorach. Całość utrzymana jest w bieli, z pojawiającymi się gdzieniegdzie elementami drewnianymi. Wyspa kuchenna w kształcie litery L jest właśnie taką hybrydą bieli i jasnego brązu drewna. Subtelnie wbudowane w nią szafki i szuflady gwarantują pojemną przestrzeń na przechowywanie. Jest to wnętrze eleganckie, przejrzyste i harmonijne. Doskonałe do spokojnych i bezstresowych eksperymentów kulinarnych!

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Ta wyspa kuchenna wprowadza do kuchni wyjątkowe aspekty praktyczne. Jest ona nie tylko miejscem do przygotowywania potraw, ale także do przechowywania, a także służy jako stół kuchenny. Wielofunkcyjność to jedna z wielu zalet posiadania w kuchni takiej właśnie wyspy. W tym wypadku służy rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają w mieszkaniu miejsca na jadalnię i chcą połączyć ją z kuchnią. Podoba nam się zwłaszcza fakt, iż jedna strona wyspy kuchennej ma właściwości regału, na którym z powodzeniem ustawić można nie tylko książki kucharskie, ale także dekoracje i ozdoby.

Kolorowe akcenty

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Matteo Beraldi Design Office, Nowoczesny
Matteo Beraldi Design Office

Alicante – ​Mini & Functionality

Matteo Beraldi Design Office

Wyspa w tej kuchni przyciąga wzrok zwłaszcza swoim kolorem. Metalicznie połyskująca głęboka zieleń odbija promienie naturalnego i sztucznego światła, co wydobywa dodatkową głębię z pomieszczenia, ale także wpływa pozytywnie na poziom jasności w kuchni. Ciekawym zabiegiem jest wymieszanie odcieni, które pozornie zupełnie do siebie nie pasują- połyskującej zieleni z matowym kolorem pisakowym. Niekonwencjonalne rozwiązanie dla odważnych!

Industrialny charakter

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Mowlem&Co, Nowoczesny
Mowlem&Co

Heritage

Mowlem&Co

Styl industrialny szturmem podbija świat aranżacji i wystroju wnętrz. Meble i dodatki, które w przeszłości znaleźć mogliśmy w starych fabrykach i zakładach, teraz coraz częściej umieszczamy w naszych czterech ścianach, nadając im nowoczesny i szykowny charakter.

Wyspa w tej kuchni przypomina mebel, który można by znaleźć w zakładzie ślusarza lub starym warsztacie samochodowym. Liczne szafki i szuflady gwarantują miejsce na przechowywanie, a masywny blat odpowiednią przestrzeń do kuchennych prac. Jedna część wyspy, wydzielona kolorystycznie i przy użyciu innego materiału, pełni rolę stołu.

Angielska klasyka

Projekty,   zaprojektowane przez Baker & Baker , Klasyczny
Baker & Baker

Stoke Grove

Baker & Baker

Na zdjęciu widzimy przykład typowo angielskiej kuchni, gdzie meble maja ponadczasowo elegancki charakter, kolorystyka jest stonowana, a materiały użyte w jej projekcie szlachetne i wyrafinowane. Piękna wyspa, różniąca się od wcześniej prezentowanych, ma fantazyjny kształt, a także różne poziomy, które nadają jej częścią różne funkcje. Doskonale widać tu, że wyspa była centralnym elementem, wokół którego zaaranżowano tę kuchnię.

Wiejski czar

Kuchnie urządzone w stylu rustykalnym podbijają nasze serca już od dłuższego czasu- przypominają nam o dzieciństwie, wywołują uczucie nostalgii, wzbudzają poczucie ciepła i przytulności. To pomieszczenie, choć nie da się odmówić mu totalnie wiejskiego czaru, jest także bardzo nowoczesne, właśnie za sprawą wyspy kuchennej. Nie jest to zwykła wyspa, gdyż służy głównie jako stół, a jej nieco podniesiona część to podgrzewane miejsce na potrawy, które serwować można bezpośrednio przy stole.

Wyspa w kuchni to świetny pomysł, gdyż jest elementem niezwykle praktycznym, wygodnym i pełniącym wiele funkcji, czyniąc naszą kulinarną pracę o wiele łatwiejszą i przyjemniejszą.

Więcej inspiracji na nowoczesne kuchnie znajdziesz tutaj.

Kóry pomysł na wyspę kuchenną podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu