Przed i Po: Jak stworzono piękne poddasze | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i Po: Jak stworzono piękne poddasze

homify.Pl homify.Pl
od J'ose - Architecte d'intérieur Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zobaczycie, jak z mało atrakcyjnego strychu stworzono piękne piętro, z którego mogą się cieszyć mieszkańcy domu. W ramach projektu, na strychu pojawiły się dwa atrakcyjne pokoje, łazienka i oddzielna toaleta. Nasi eksperci podzielili się z nami planami remontu, szkicami i rysunkami, a także fotografiami sprzed i po metamorfozie. Klienci byli bardzo zadowoleni, a my uważamy, że remont skończył się ogromnym sukcesem. Oceńcie sami!

​Szczegółowy plan

Postanowiliśmy najpierw pokazać Wam plany nowo stworzonego poddasza, żebyście mogli lepiej ocenić czego się spodziewać. Z planów możemy wyczytać jak duży remont mieli przed sobą specjaliści. Zaplanowano stworzenie kilku niezależnych stref. Na pierwszy rzut oka – rozplanowanie przestrzenne jest bardzo dobrze przemyślane, do każdego z pomieszczeń mamy łatwy dostęp, na środku znajdują się schody prowadzące na niższe piętro, a wokół nich dwa pokoje, łazienki i gabinet. Nie ma na co czekać, zobaczmy zdjęcia sprzed i po.

​Stan sprzed remontu

Aż ciężko sobie uzmysłowić, że to jest przestrzeń, na której powstało całe nowe piętro domu. Początkowy stan poddasza nie wyglądał bardzo zachęcająco. Potrzeba było dużej wyobraźni i kreatywności, żeby stworzyć tu przestrzeń użytkową. Na szczęście, naszym ekspertom tego nie zabrakło!

​Niech rozpoczną się prace

Znajdujemy się pod drewnianymi belkami mansardowego dachu. Prace remontowe zostały rozpoczęte, a my możemy zaobserwować jakie są pierwsze wytyczne architektów: należy odizolować i docieplić podłogę. Kiedy będzie to już zrobione, całość pokryją drewniane panele. Nie traćmy czasu i przejdźmy do oglądania efektów metamorfozy.

​Rezultat końcowy

Schody zostały całkowicie odnowione, a ich stopnie zostały pokryte tym samym materiałem, co reszta podłogi urokliwego poddasza.

Jednym z problemów, z którymi borykali się architekci planując remont tego poddasza było bardzo słabe oświetlenie przestrzeni. Klatka schodowa jest jednym z najciemniejszych miejsc w budynku. Aby maksymalnie wykorzystać światło z pokoi, umieszczono tu praktyczną, szklaną balustradę zapewniającą bezpieczeństwo, a nie blokującą przepływu światła.

​Łazienka po remoncie

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest łazienka. Nawet w tym pomieszczeniu pozostawiono widoczne drewniane belki, dzięki którym łatwiej stworzyć ciepłą atmosferę delikatnie rustykalnego poddasza. Projekt tego pomieszczenia jest bardzo prosty i klasyczny, lecz nie brakuje tu niczego.

​Sypialnia, w której można się schronić

W sypialni, oprócz wszechobecnego drewna pomagającego przełamać biel ścian znajdujemy ciemne tkaniny na łóżku. Tworzą one idealny kontrapunkt i ożywiają przestrzeń liliowymi, fioletowymi i purpurowymi odcieniami. Prostota pomieszczenia przyczynia się do atmosfery skromnej i spokojnej sypialni, gdzie łatwo będzie się odprężyć, zrelaksować, odpocząć i cieszyć się snem.

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu, więc warto ją urządzić w zgodzie z osobistymi upodobaniami. Szukając inspiracji, może Was zainteresować temat: Sypialnie dopasowane do znaku zodiaku.

Jak podobają się Wam efekty prac architektów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu