7 porad jak urządzić mieszkanie w zgodzie z Feng Shui | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 porad jak urządzić mieszkanie w zgodzie z Feng Shui

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Eklektyczny salon od Saar Interior Design Eklektyczny
Loading admin actions …

Feng Shui to starożytna nauka, która ma na celu nauczenie nas życia w harmonii z otaczającym nas światem. Dzięki tej wyjątkowej i wiekowej sztuce aranżacji wnętrz możemy idealnie i komfortowo zorganizować swoją własną przestrzeń użytkową, tak by czuć się bardziej zadowolonym z własnego domu czy mieszkania. Przede wszystkim przed przystąpieniem do urządzania swojego wnętrza dowiedzcie się jaki kolor będzie odpowiedni do danego pomieszczenia. Tego typu szczegóły opisaliśmy dla Was w artykule pod tytułem: Kolory Feng Shui – jak malować, żeby dobrze mieszkać? Następnie, po stworzeniu wstępnego zarysu przestrzeni, a także projektu powinniście wykonać trzy proste kroki – oczyszczenie, świeże powietrze i oświetlenie oraz siatka bagua. Te elementy będą decydowały o przepływie pozytywnej energii chii, natomiast siatka bagua będzie odpowiedzialna za mapę energii domu. Po ustaleniu tych istotnych detali możecie przystąpić do aranżacji mieszkania zgodnie z zasadami Feng Shui. 

1. Usuń niepotrzebne rzeczy

O tej kwestii pisaliśmy już na wstępie naszego artykułu. Oczyszczenie to niezwykle istotny element aranżacji wnętrz z zasadami Feng Shui. Przede wszystkim powinniście pozbyć się starych, zakurzonych i bezużytecznych przedmiotów, które tylko zajmują cenne miejsce i zbierają kurz. Pamiętajcie również, aby nie wykorzystywać popsutych, popękanych czy po prostu uszkodzonych rzeczy. Mogą spowodować, że energia chii nie pozostanie w naszym wnętrzu na długo. 

2. Przyjazne wejście do domu

Przedpokój jest wizytówką każdego domu, dlatego i w przypadku Feng Shui jego aranżacja powinna być przyjazna i zachęcająca do wejścia. W tej przestrzeni liczą się jasne kolory, dobre oświetlenie oraz pozytywna atmosfera. Przedpokój ma nas lekko zaintrygować i skłonić do przejścia dalej. 

3. Odpowiednia kolorystyka

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dopasowana kolorystyka potrafi zbudować niesamowity klimat w mieszkaniu, ukoić nasze nerwy, a także ułatwić nam odprężenie się i wypoczęcie. W każdym pomieszczeniu naszej przestrzeni powinien znajdować się taki odcień, który pozytywnie wpłynie na nas samych, np. salon może być kombinacją kilku kolorów, jednak o subtelnym, wyważonym odcieniu. 

4. Porządek w kuchni

Azjatycka kuchnia od homify Azjatycki

Według Feng Shui kuchnia powinna być zawsze miejscem schludnym i czystym, a więc unikajcie jak ognia bałaganu i nagromadzenia ogromnej ilości bibelotów na półkach czy blacie. Najważniejsze to swobodne poruszanie się oraz komfort pracy. W celu oczyszczenia tej przestrzeni warto wykorzystać kilka roślin doniczkowych – sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się bardziej przytulnie, a co najważniejsze oczyszczą powietrze z zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. 

5. Lustro w jadalni

Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny

Lustro w sposobie aranżacji wnętrz Feng Shui jest tym czym dla nas powietrze. Jego podstawową rolą jest funkcjonalność, a więc jeśli wydaje Wam się, że miejsce, w którym zawiesiliście swoje lustro nie pasuje lub jest niepraktyczne to nie czekajcie ani chwili dłużej – zdejmijcie je! Uważa się, że lustro zawieszone w jadalni czy kuchni poprzez odbijanie naszych codziennych pokarmów potęguje bogactwo. 

6. Sypialnia bez lustra i TV

Dekoratorzy wnętrz uważają, że sypialnia jest taką przestrzenią, która powinna umożliwiać nam zrelaksowanie się oraz wypoczęcie przed kolejnym dniem pracy. Ważne, zatem by unikać krzykliwych i jaskrawych kolorów, które mogą wypędzić energię chii z tej przestrzeni. Co więcej, według Feng Shui, w sypialni nie może znajdować się lustro ani telewizor. Lustro może oznaczać niewierność w związku, natomiast telewizor może zakłócać sen i utrudniać nam osiągnięcie spokoju.

7. Zamknięte drzwi i pokrywa WC

Tak jak i w kuchni, w łazience powinien panować porządek. Czystość oraz schludny charakter przestrzeni to podstawa aranżacji wnętrz według Feng Shui. Poza tym pamiętajcie, aby zamykać drzwi oraz pokrywy od WC! W przeciwnym razie mogą one doprowadzić do spadku energii chii!

Urządzilibyście dom w zgodzie z Feng Shui? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu