Wąska działka? Oto idealny na nią dom | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wąska działka? Oto idealny na nią dom

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od LK&Projekt GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

Ci, którzy planują budowę domu na wąskiej działce, muszą zaplanować ją bardzo dokładnie. Należy przede wszystkim zachować odpowiednie odległości budynku od granic parceli, a także tak zaprojektować bryłę, aby zagwarantować domownikom wygodny i właściwy metraż.

Obejrzyjcie projekt domu, który może stać się prawdziwym remedium dla tych, zmagających się z budową na wąskiej działce. Nowoczesny design łączy się tu z funkcjonalnością, a owocem jest stylowy dom z pięknym wnętrzem. Przekonajcie się, czy ten projekt jest właśnie dla Was!

Fasada

Wąska działka nie powinna jawić się ciasna. W tym przypadku zdecydowano się zatem na budynek o fantazyjnej, wielowymiarowej bryle, która zwraca uwagę bardziej swoim wyrafinowanym designem, niż objętością. Zróżnicowane materiały oraz kolory, a także wielkoformatowe przeszklenia powodują, że dom prezentuje się nowocześnie, stylowo i elegancko.

Salon

Salon jawi się niezwykle przestronnie- a wszystko to za sprawą ogromnych okien, ciągnących się od podłogi do sufitu. Wpuszczają one nie tylko mnóstwo naturalnego światła, ale i zacierają granicę pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem zewnętrznym domu. Pomieszczenie to urządzono modnie i nowocześnie- nie brak w nim jednak elementów wprowadzających dużą dozę przytulności, takich jak kominek czy drewniana meblościanka.

Kuchnia i jadalnia

Parter przeznaczono na otwartą strefę dzienną. W je skład, poza salonem, wchodzi także kuchnia oraz jadalnia. Kuchnię urządzono w niewielkiej z pozoru wnęce. Jednak zaaranżowano ją w taki sposób, że użytkowanie jej jest wygodne i praktyczne. Drewniane meble o ciekawej optyce pięknie łączą się z białymi sprzętami AGD. Na jadalnię składa się ogromny biały stół o błyszczącym blacie, który otoczono designerskimi krzesłami. W projekcie tym zwrócono uwagę na detale- na przykład na lampy sufitowe czy dekoracyjne żaluzje.

Z innej perspektywy

Ta wizualizacja pozwala nam dostrzec kolejne ciekawe detale tego projektu. Przekonujemy się chociażby, że sufit w salonie jest wysoki, dzięki czemu spotęgowane zostało wrażenie jasności w pomieszczeniu. Doceniamy także rolę, jaką odgrywają wielkoformatowe okna- pięknie obramowują zieleń ogrodu, czyniąc ją doskonała dekoracją wnętrza.

Łazienka

Pomieszczenie przeznaczono na łazienkę jest relatywnie wąskie. Urządzono je jednak w taki sposób, aby do maksimum wykorzystać zarówno jego kształt, jak i metraż. Prysznic bez brodzika otoczono szkłem zdaje się znikać w tym pomieszczeniu, nie zajmując wizualnie miejsca. Meble są wąskie, a niektóre wbudowane w ścianę. Dzięki temu zdołano zaoszczędzić sporo miejsca, a łazienka jawi się przestronnie.

Jak Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu