Projekty, minimalistyczne Domy zaprojektowane przez arQing

Srebrny dom marzeń

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Na łamach homify nie raz zastanawialiśmy się nad kwestią wyboru koloru elewacji. Prezentowaliśmy Wam domy w najróżniejszych barwach w naszych artykułach takich jak 10 kolorów na nadzwyczajne fasady czy Co kryje się za różową fasadą? Jeśli należycie do osób, które cenią sobie dyskretną elegancję i intensywne kolory elewacji nie trafiają w Wasze gusta, to projekt z dzisiejszego Katalogu Inspiracji trafi w nie na pewno. Mamy prawdziwą przyjemność zaprezentować meksykański dom, gdzie królują srebro i szarości. 

Nie sposób się w nim nie zakochać!

Fasada od ulicy

Projekty, minimalistyczne Domy zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Facade

arQing

Za wysmakowany projekt odpowiada biuro architektury arQing z Veracruz. Na pierwszy rzut oka trudno jednak byłoby nam się domyślić, że oglądamy meksykański projekt. Nie ma tu nic z typowego dla tego kraju mieszanki intensywnych kolorów i wzorów. Jest za to mieszanka materiałów i odcieni szarości. Znajdziemy gładkie cementowe wykończenia, ale także chropowate betonowe płyty, bruk, naturalny kamień… Srebrny połysk natomiast zapewniają balustrady oraz inne metalowe wykończenia.

Salon w szarościach

Projekty,  Salon zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Living Room

arQing

Wchodzimy do wnętrza, które swoim klimatem odpowiada temu, do czego przygotowała nas już fasada główna. Centralną przestrzenią strefy publicznej parteru jest urządzony ze smakiem, duży salon. Czeka tu na nas cała gama szarości, od ciemnej podstawy nowoczesnego stolika kawowego, przez obicie kanapy i kamienną ścianę, aż do srebrnawego połysku drewnianych skrzydeł wiatraka podwieszonego pod sufitem.

Kuchnia z jadalnią

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Kitchen

arQing

Przechodzimy dalej, co uważniejsi zauważą, że wybraliśmy korytarz prowadzący na lewo – wskazówką jest łączący przestrzenie salonu i kuchni obraz. Patrzymy na wystrój w stylu nowoczesnym, w którym liczy się przestronność i prostota. Kuchnia łączy się z jadalnią, posiada jednak własną strefę śniadaniową ulokowaną na jednym z boków ogromnej wyspy. Ciekawym pomysłem na wydzielenie jej od miejsca przygotowywania posiłków rzędem małych doniczek z roślinami.

Srebrne refleksy

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Kitchen Detail

arQing

Brakowało Wam srebra w tej kuchni? Znajdziemy je nie tylko w postaci zastawy! Zmieniamy nieco kąt patrzenia i dzięki temu dostrzegamy, że ścianę odpowiadającą strefie przygotowania wyłożono srebrnymi płytkami. Choć to rozwiązanie mogłoby śmiało współtworzyć ekstrawagancką aranżację, to w połączeniu z prostą zabudową kuchni prezentuje się niezwykle stylowo.

Fasada od ogrodu

Projekty, minimalistyczne Domy zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Courtyard

arQing

Przez przeszkloną ścianę jadalni wychodzimy na zewnątrz, do ogrodu. Z tej perspektywy możemy zauważyć, że dla przyszłych mieszkańców ważny jest relaks na świeżym powietrzu. Znajdziemy tu dwie duże strefy wypoczynkowe. Jedna stanowi przedłużenie przestrzeni salonu, druga natomiast odpowiada pokojom prywatnym. Na tarasie na piętrze można delektować się widokami na okolicę o poranku czy też przed pójściem spać. Nowoczesna bryła została klimatycznie podświetlona, dzięki czemu po prostu zachwyca…

Zamieszkalibyście tutaj?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu