Schody z kamienia i drewna do Waszego domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Schody z kamienia i drewna do Waszego domu!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez LK&Projekt GmbH, Nowoczesny
Loading admin actions …

Wybierając schody do domu musimy zdecydować się nie tylko na to, jak będą zbudowane, ale również na zastosowany materiał. Drewno jest zdecydowanie jednym z najbardziej eleganckich materiałów, których używamy w naszym domu. Jego stosowanie jest powszechne w przypadku podłóg, sufitów, mebli i schodów. Jednakże, w tej ostatniej opcji, gdzie drewno zużywa się szybciej ze względu na intensywną eksploatację i częsty kontakt z różnymi rodzajami obuwia, powinniśmy odpowiednio zadbać o pielęgnację schodów. Innym popularnym materiałem, który wygląda równie gustownie jest kamień. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, prezentujący się świetnie niezależnie od lat użytkowania. Zebraliśmy najlepsze przykłady na schody wykonane z tych dwóch materiałów.

1. Istota natury w przestrzeni

W projekcie w którym przeważają kolory ziemi i naturalne materiały, atmosferę podkreśla kominek, który ociepla przestrzeń. Schody są kombinacją drewna, szkła i kamienia, a tuż pod nimi został ułożony miękki dywan.

2. Spektakularny wewnętrzny ogród

Schody trójbiegowe, które okalają wewnętrzny ogród utworzony z białych kamieni rzecznych i majestatycznego drzewa sięgającego aż do piętra.  Schody mają zainstalowane od spodu oświetlenie, dzięki czemu cała aranżacja wydaje się dużo bardziej atrakcyjna. Szklana balustrada jest niemal całkowicie przezroczysta i dodaje nowoczesnego szyku.

3. Kamień w każdym wydaniu

Kamień jest słowem-kluczem w tym projekcie! Możemy zobaczyć go na ścianie, podłodze, w ogrodzie i oczywiście na schodach. Jednak całość oparta została na kontraście struktury – lekkości i ciężkości materiału.

4. Elegancko i z klasą

Wytrzymałość drewna kontrastuje z lekkością szkła. Biały kolor ścian i przejrzystość szkła tworzyć iluzję większej przestrzeni. Dodatkowo różnorodne kształty urozmaicają aranżację tego wnętrza.

Zastanawiacie się, jak wybrać odpowiednie schody do wnętrza? Sprawdźcie w tym artykule: Jak wybrać idealne schody wewnętrzne?

5. Elegancja drzew wewnątrz domu

Roślinność w domu ożywia wnętrze i jest wyjątkowym dodatkiem, który wymaga pielęgnacji. Nie może być ustawiona blisko grzejnika lub mieć zbyt małej ilości światła – jeśli odpowiednio zadbamy o rośliny,  będą wyjątkowo wyglądać, a już szczególnie w takiej oprawie z naturalnego drewna.

6. Subtelne akcenty rustykalne

Oto przykład na nowoczesną aranżację z subtelnym akcentem rustykalnym. Kamień wraz z roślinnością tworzy fantastyczne podłoże dla tego typu schodów, w dodatku wykonanych z drewna. Świetnie dopasowane, lekkie i naturalne!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu