Idealny kącik na odrabianie lekcji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Idealny kącik na odrabianie lekcji

A.D. A.D.
Projekt pokoju dla ucznia Nowoczesny pokój dziecięcy od COI Pracownia Architektury Wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Z każdym dniem, wieczory stają się chłodniejsze, a słońce zachodzi wcześniej o kilka minut. To zwiastuje, że najcieplejsza pora roku chyli się ku końcowi, a wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Najmniej podoba się to naszym pociechom, które wraz z nadejściem chłodniejszych dni, zakładają na plecy tornister z książkami i zamiast na górskie wycieczki, udają się do szkoły. 

Rodzicie dzieci także mają przed sobą ciężkie wyzwania. Pokój ucznia rządzi się swoimi prawami. Często ciasne, nieustawne i nieproporcjonalne pomieszczenia wymagają wielkiego trudu aby umieścić w nich idealny kącik do nauki, łóżko, miejsce zabaw i przestrzeń dla aktywności fizycznej. Ale przy dobrym planowaniu i kreatywnych pomysłach wszystko da się zrobić! 

Czy pamiętaliście o wszystkim urządzając miejsce do nauki dla swojego dziecka? A może dopiero przed sobą macie to zadanie? Z homify dowiecie się jak urządzić idealne miejsce do nauki w pokoju dziecka. Pomogą Wam w tym wspaniałe aranżacje 7 pokoi, stworzone przez naszych architektów wnętrz. Mamy dla Was kilka petentów, które sprawdzą się w małych pokojach. 

Idealne usytuowanie biurka

Istotne jest nie tylko to, jakie meble postawimy ale także gdzie je postawimy. To nieprawda, że biurko może stać gdziekolwiek. Najlepiej, jeśli znajdzie się w pobliżu okna - wtedy maluch będzie odrabiać lekcje w dziennym świetle. Zdaniem specjalistów, dziecko powinno siedzieć przodem lub bokiem do drzwi - miejsce tyłem do wyjścia nie jest dobrym rozwiązaniem. Praworęczni muszą mieć źródło światła po lewej stronie, mańkuci odwrotnie – po prawej. 

Meble rosnące z dzieckiem

Kiedy już ustalicie odpowiednie miejsce, pojawiają się przed Wami kolejne decyzje. Istotną sprawą jest rodzaj biurka, które wybierzecie. Dla małego ucznia wybierz model z regulowaną wysokością. Wtedy będzie rósł razem z nim. Blat powinien mieć minimum 120 cm długości, a najlepiej 140–160 cm. Ideałem byłoby, gdyby miał regulowany kąt nachylenia.

Pod antresolą

Z powodu małej powierzchni warto wykorzystać wysokość pomieszczenia. Ta aranżacja pokazuje, że na bardzo małej powierzchni możemy zmieścić łóżko, stolik i kanapę. To rozwiązanie dla jedynaka albo nawet rodzeństwa. Musimy jednak pamiętać o prawidłowym oświetleniu biurka położonego pod łóżkiem. TakaŁóżko piętrowe to niewątpliwie frajda i radość dla każdego dziecka. 

Mebel zamykany

W pokojach, w których liczy się każdy metr kwadratowy przestrzeni warto zastanowić się nad biurkiem z możliwością przechowywania. Przydadzą się półeczki i szufladki, do których dziecko schowa książki, zeszyty i przybory niezbędne do nauki. 

Możliwość dynamicznej zmiany arnżacji

W małych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzą się meble na kółkach. W razie konieczności, bez problemu, można je przestawiać lub wysuwać do innego pomieszczenia. Takie biurko będzie mogło zmieniać swoje położenie w zależności od tego, co dziecko będzie chciało robić. 

A soczysta zieleń to idealny wybór do pokoju dla spokojnego i zrównoważonego dziecka. Chcecie wiedzieć w jakich barwach najlepiej urządzić pokój swojej pociechy? Przeczytajcie ten katalog inspiracji: Pokój dziecięcy – bo kolor ma znaczenie!

Wygodne krzesło to podstawa

Classic Design - 230m2 Nowoczesny pokój dziecięcy od TiM Grey Interior Design Nowoczesny
TiM Grey Interior Design

Classic Design – 230m2

TiM Grey Interior Design

Aby uchronić dziecko przed bólem i deformacją kręgosłupa, kupcie krzesło z wysokim oparciem podpierającym całe plecy łącznie z odcinkiem szyjnym. Ważne jest też, by było ono lekko wklęsłe na wysokości, gdzie podpierany jest odcinek lędźwiowy.

Półek w kąciku do nauki nigdy dosyć, nawet jeśli biurko ma sporo szuflad. Bardzo przydatna jest półka nad biurkiem – zamocujcie ją na takiej wysokości, by bez wstawania można było sięgnąć po leżące na niej książki i gadżety.

Dbaj o wzrok dziecka

dom pasywny w Nałęczowie Nowoczesny pokój dziecięcy od INSIDEarch Nowoczesny
INSIDEarch

dom pasywny w Nałęczowie

INSIDEarch

Jak widzicie, urządzanie kącika do nauki to sprawa dość skomplikowana. Trzeba zwrócić uwagę na detale i szczegóły, które decydują o komforcie Waszego dziecka, a co za tym idzie, o efektywnej nauce. Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze lampce biurkowej. 

Właściwie oświetlone miejsce pracy sprawi, że dziecku nie będą męczyć się oczy i nie popsuje się wzrok. Lampka na biurko powinna mieć ruchome ramię i główkę, by dziecko mogło ją swobodnie przestawiać kierując światło na książkę czy zeszyt. Dobierzcie do niej żarówkę halogenową. Emitowane przez nią promienie najbardziej przypomina naturalne.

Wasze dzieci mają już wygodne biurko? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu