To 72 metrowe mieszkanie oferuje 8 wskazówek na życie w eleganckim domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

To 72 metrowe mieszkanie oferuje 8 wskazówek na życie w eleganckim domu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Industrialny salon od homify Industrialny
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy zapoznać Was z ośmioma pomysłami, które sprawią, że Wasz dom, mieszkanie będą bardziej stylowe, eleganckie i doskonale zorganizowane. Na przykładzie 72 metrowego mieszkania w kalifornijskiej miejscowości San Jose, przedstawimy Wam jak kilka ciekawych i praktycznych rozwiązań dekoracyjnych, które sprawią, że Wasze mieszkanie stanie się bardziej atrakcyjne i eleganckie. Poznajcie przepis na stylowe wnętrze!

1. Ukryj przewody

Industrialny salon od homify Industrialny

Pokój dzienny oraz jadalnia tworzą zintegrowane przestrzeń o powierzchni 18,75 m2, dlatego ich aranżacja powinna być utrzymana w podobnej kolorystyce oraz stylistyce. W celu uporządkowania i stworzenia nienagannej aranżacji salonu zdecydowano się ukryć wszelkie okablowanie urządzeń audio, wideo itp. Kable schowano za drewnianym panelem ściennym, który idealnie wkomponował się w estetykę miejsca. Delikatne słoje oraz naturalny brązowy odcień doskonale komponują się z pozostałym wyposażeniem wnętrza. W ten sposób udało się wykreować niezwykle spójną i elegancką przestrzeń. 

2. Listwa ścienna

Industrialna jadalnia od homify Industrialny

Jadalnia znajduje się w mało komfortowej lokalizacji – zaraz obok holu wejściowego, dlatego zdecydowano się oddzielić ją oryginalną kompozycją stworzoną z cienkich, drewnianych listew. Uformowanej w pozycji pionowej optycznie powiększają pomieszczenie, a co najważniejsze bardzo efektownie oddzielają wejście od części jadalnianej. Brązowe listwy kontrastują z jasną kolorystyką przestrzeni tworząc atrakcyjną aranżację wnętrza

3. Optymalizacja przestrzeni

Industrialna jadalnia od homify Industrialny

Ważnym elementem aranżacji naszego mieszkania jest optymalizacja przestrzeni. W tym celu warto wykorzystać lustro, które optycznie powiększy nasze wnętrze, doda mu głębi oraz efektu trójwymiarowości. Poza tym wykorzystujcie zgrabne meble, które przede wszystkim nie zabierają dużo cennej przestrzeni, a gospodarują pewną część wnętrza, stwarzając dodatkową przestrzeń do przechowywania, np. jasna, niewielkich rozmiarów komoda, w której możemy przechowywać zastawę stołową. 

4. Łącz ze sobą materiały

Industrialna kuchnia od homify Industrialny

Kuchnia ma 6,25 m2 powierzchni użytkowej, a podstawą do jej aranżacji było zestawienie ze sobą materiałów o odmiennej kolorystyce, nawierzchni itp. W celu stworzenia klasycznej, aczkolwiek nowoczesnej i eleganckiej aranżacji wykorzystano biel oraz drewno. Ponadczasowe i niezwykle stylowe zestawienie. W ten sposób udało się stworzyć bardzo estetyczne i wyrafinowane wnętrze. W celu zwiększenia elegancji wykorzystano laminowane fronty szafek kuchennych, które dodają nie tylko stylowego wyglądu, ale także funkcjonalności, bowiem błyszczący front odbija światło kuchenne, rozświetlając tym samym całą przestrzeń. 

5. Balkon jako dodatkowa przestrzeń

Industrialny balkon, taras i weranda od homify Industrialny

Coraz częściej architekci wnętrz zachęcają nas do zaaranżowania balkonu jako integralnej części mieszkania. Ten sposób nie tylko zwiększa naszą powierzchnię użytkową, ale także optycznie powiększa nasze mieszkanie. W tym przypadku, balkon o powierzchni 6 m2 poddano metamorfozie i zorganizowano miejsce do wspólnego grillowania i biesiadowania. Przestrzeń organizuje długi, drewniany barek oraz obrotowe krzesła. Dzięki takiej aranżacji balkonu mieszkanie z pewnością zyska bardziej luksusowego charakteru. 

6. Lustro z podświetleniem

Industrialna łazienka od homify Industrialny

Atrakcyjny oraz elegancki sposób na rozjaśnienie ciemnej łazienki. To pomieszczenie najczęściej pozbawione jest otworu okiennego, a więc naturalne światło dzienne nie dociera tutaj. W celu powiększenia oraz rozjaśnienia tej przestrzeni warto zastosować taśmę ledową, która oświetli nam daną część łazienki oraz stworzy ciekawą i oryginalną iluminację. Taki sposób oświetlenia to plus dziesięć punktów do Waszej eleganckiej łazienki. 

7. Oświetlenie

Industrialna sypialnia od homify Industrialny

Jeśli zastanawiacie się nad efektownym sposobem na uatrakcyjnienie danej przestrzeni warto w tym celu wykorzystać elegancki żyrandol. To właśnie dzięki niemu nasze wnętrze stanie się nie tylko bardziej wyraziste i dobrze oświetlone, ale także wyrafinowane i oryginalne.

8. Szkło

Industrialna sypialnia od homify Industrialny

Szkło jest materiałem bardzo stylowym i delikatnym. Wykorzystując je w naszych wnętrzach nadajemy im bardziej subtelnego i wytwornego charakteru, tworząc tym samym luksusowy klimat w pomieszczeniu. Pamiętajcie, jeśli zależy Wam na podkreśleniu eleganckiego charakteru Waszego wnętrza to warto w tym celu wykorzystać szkło. 

Dodalibyście coś od siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu