Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zrób to sam- od ponurej piwnicy do rustykalnej stróżówki

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Nie macie jeszcze swojego własnego, prywatnego, odizolowanego, typowo męskiego pokoju, w którym moglibyście ukryć się, gdy przebywanie w reszcie domu staje się nie do zniesienia? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytajcie o tym wyjątkowym projekcie „zrób-to-sam”! Tutaj dowiecie się, jak przerobić ponurą i brzydką piwnicę w funkcjonalną kryjówkę za mniej niż 100 euro!

Pokój ten to miejsce, gdzie każdy może być sobą, i tylko sobą. Miejsce, gdzie nie potrzeba wiele do szczęścia, ale takie, które posiada wszystko co niezbędne do zaszycia się i cieszenia się świętym spokojem.

To pomieszczenie zostało odnowione i przerobione w sześć tygodniu, przy budżecie 87 euro! Zobaczcie, jak do tego doszło.

Efekt końcowy

Tak wygląda ta rustykalna kryjówka po całkowitej transformacji. Oglądając poniższe zdjęcia, nabierzecie wyjątkowego respektu dla osoby, która tej przemiany dokonała.

Przed

Tak brzydko, brudno i ponuro wyglądała ta piwnica przed remontem. Od takiego startu do końcowego rezultatu jeszcze długa droga, ale przynajmniej wiemy już, gdzie zaczęliśmy.

Odpowiednie materiały

Tak rustykalnie urządzone pomieszczenie wymaga oczywiście dużej ilości drewna. W tym przypadku wykorzystano stare, nieużywane palety. Jeżeli dobrze się rozejrzycie po swojej okolicy, z pewnością znajdziecie wiele takich palet z drewna, leżących na chodnikach i czekających, aż ktoś je zabierze. Jest to darmowy materiał budowlany, a więc remont tej piwnicy zaczęliśmy wciąż z zerowym bilansem na koncie.

Pomysłowe rozwiązania

Po tym, jak wewnętrzne ściany wyłożono panelami z drewna z odzysku, trzeba było znaleźć sposób, aby wkomponować drewniane bele podtrzymujące sufit oraz zainstalować odpowiedni system wentylacyjny. Zdecydowano się na podwójny sufit, który może być otwarty w razie potrzeby, dając tym samym dostęp do wentylacji, bez konieczności zakłócania prywatności w kryjówce.

Rustykalny styl

Aby nadać temu pomieszczeniu jeszcze silniejszy charakter stróżówki, zdecydowano się na umieszczenie nie tylko drewnianych paneli ściennych i podłogowych, ale także kominka oraz topornych bel na suficie. Także dekor, składający się z myśliwskich trofeów, nadaje temu wnętrzu specyficzny klimat.

Sekretny schowek

W pomieszczeniu tym zadbano o wyjątkowe detale, takie jak na przykład ten sekretny schowek, wbudowany w siedzisko krzesła. Wszystko może tu zostać bezpiecznie ukryte!

Kominek

Także kominek dba o to, aby zapewnić w tym pomieszczeniu przytulną i ciepłą atmosferę. Został wykonany samodzielnie przy pomocy kamieni, a jego tylna ściana stworzona została z cegieł.

Ciepło domowego ogniska

Na tym zdjęciu widzimy finalny produkt- gotowy kominek, który wygląda niesamowicie przytulnie, dzięki odpowiedniemu oświetleniu, a także połączeniu kamienia i drewna. Czajnik stojący na ogniu dodatkowo dopełnia ten obrazek.

Widok ogólny

Jako, że jest to piwnica, nie spodziewajcie się w niej okna. To rozwiązanie, to obraz, który imituje widok na zewnątrz, dodając pomieszczeniu dodatkowej przestrzeni i nie pozwalając jej stać się ponurą i ciemną. Obraz ten jest podświetlany od tyłu, co pozwala symulować różne pory dnia.

Wiele elementów tej kryjówki zostało wykonanych z materiałów z odzysku i starych mebli, którym nadano rustykalny charakter, sprawiając, że stają się stylowe i oryginalne. Stąd też łączny koszt tego projektu to jedynie 87 euro!

Co myślicie o tej renowacji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu