14 pomysłów na drewniane wykończenia wokół Twojego domu

mszpakowska mszpakowska
Taras drewniany. Realizacja w Wilkanowie koło Zielonej Góry., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Aby podłoga zawsze wyglądała na czystą i zadbaną warto jest postawić na drewno. Drewniana podłoga ma wiele zalet, ponieważ oprócz estetyki gwarantuje również trwałość, wytrzymałość i zdolności przystosowawcze. 

Bez względu na to jak dużą powierzchnią dysponujemy, zawsze znajdzie się rozwiązanie na wykorzystanie drewna na swoim tarasie. Dzisiaj zaprezentujemy Wam czternaście pomysłów na podłogę z drewna. Być moze jeden z nich wykorzystacie w swoich domach.

1. Zaokrąglona ścieżka

Pierwszy przykład to umiejętne granie kształtami oraz łączeniami materiałów. Zakrzywione linie drewnianego podkładu idealnie współgrają z drobnymi kamieniami. 

2. Drewno wszędzie!

Deski są najpopularniejszym materiałem do pokrywania nie tylko ze względu na ogólną dostępność, lecz są łatwe w montażu, odporne na wilgoć, proste w konserwacji. Poza tym wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością. 

3. Wejście z drewna

Jeśli chcesz stworzyć przytulny taras bez dużych nakładów finansowych możesz skorzystać nie tylko z drewnianych podłóg, ale również drewnianych mebli, które pomogą stworzyć fantastyczne miejsce. 

4. Piętrowy pokład

Dzięki idealnemu dopasowaniu i dodaniu jednego stopnia otrzymujemy swoisty dziedziniec, który pięknie prezentuje się na tle ogrodu. 

5. Postaw na biel!

Jeśli posiadasz już drewno na tarasie, lecz potrzebujesz odświeżenia, proponujemy przemalować wszystkie elementy na biało. Dzięki temu uzyskasz zupełnie nowe spojrzenie na taras. 

6. Naturalne poziomy

Drewno prezentuje się dobrze w każdej postaci, jednak to naturalny kolor najpiękniej zdobi każde miejsce. Wystarczy spojrzeć na te jasne stopnie!

7. Łączenie materiałów

Projeto, feltrini feltrini Nowoczesny ogród

Drewno możemy wykorzystać również na ścianach. Połączenie z kamiennymi donicami daje wspaniały efekt, a w dodatku wszystko jest łatwo dostępne.

8. Podłoga po raz piąty!

Tym razem natrafiliśmy na połączenie drewnianego pokładu i kostki brukowej. Różnorodność materiałów tworzy idealną całość. 

9. Nie tylko pod stopami

Jeśli chcesz, aby Twój taras stał się nowoczesny, zbuduj drewnianą pergolę. Czy ta na górze nie prezentuje się pięknie?

10. Ogród ZEN

Drewniany pokład wystarczy uzupełnić o kamienny plac na środku. Dodanie prostego drzewka bonsai sprawi, że otrzymamy azjatycką dekorację. 

11. Teren wyznaczony

Nie trzeba korzystać z całych konstrukcji. Wystarczy ułożyć drewniany parkiet i własny taras gotowy!

12. Zamiast kafelków

Kolejny podłoga została ułożona z drewnianych płyt. Drewno jest o tyle dobrym materiałów, że charakter wystroju możemy determinować odcieniem tworzywa. 

13. Wielka iluminacja

Spójrz jak pięknie drewno prezentuje się w blasku świateł! Podczas aranżacji tarasu nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu, które ozdobi Twoje miejsce, gdy zabraknie promieni słonecznych. 

14. Substytut drewna

Ostatnią naszą propozycją jest materiał, który wygląda jak drewno, ale nim nie jest. Tworzywo sztuczne jest nie tylko ekonomiczne, ale i banalne w utrzymaniu. 

Sprawdź tutaj, jak jeszcze możesz ozdobić swój taras!

Która propozycja przekonała Cię najbardziej?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu