Ceglany dom rodzinny o nowoczesnym wnętrzu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ceglany dom rodzinny o nowoczesnym wnętrzu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna łazienka od SALLIER WOHNEN SYLT Nowoczesny
Loading admin actions …

Co wyobrażacie sobie, kiedy myślicie o dachu krytym strzechą? Na pewno nie nowoczesne wnętrza! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji będziemy mieć przyjemność pokazać Wam niezwykły projekt, w którym historyczna bryła budynku zyskała całkowicie współczesne wnętrza. A jednak wszystko do siebie pasuje i na koniec spaceru trudno będzie pomyśleć o jakimkolwiek innym rozwiązaniu…

Przenosimy się do Syltu, wyspy na północy Niemiec, znanej ze swoich kurortów oraz rezydencji wypoczynkowych. W tym domu o regenerację nie trudno! Sprawdźmy, co przygotowali dla nas producenci mebli i akcesoriów z Sallier Wohnen Sylt.

Nostalgiczna fasada

Bryła budynku z zewnątrz prezentuje się niczym nostalgiczne marzenie o wakacjach na wsi… Wspomniany już dach kryty strzechą, piękne ceglane mury, zielone, drewniane ramy okien i drzwi, a także kamienny murek, co ciekawe, porośnięty trawą i małymi krzaczkami. Wszystko to tworzy wiejski klimat bliskości natury oraz historii. Ciekawi co czeka za progiem?

Nowoczesne aranżacje

Wchodzimy do środka, gdzie zachwyca na nas zupełnie inny widok! To całkowicie nowoczesna przestrzeń publiczna, która choć jeszcze czeka na ostatnie elementy wystroju, już pokazuje nam swój charakter… Funkcjonalne strefy wydzielono dzięki różnicy wysokości. Znajdziemy tutaj aż trzy odcienie drewna łączące się harmonijnie z beżowymi ścianami. Efekt? Wnętrze pełne ciepła!

Wnętrza pełne światła

Jedną z niekwestionowanych zalet tego domu, jest wspaniałe doświetlenie wnętrz naturalnym światłem. Ogromne przeszklenia wprawdzie dzieli wiele tradycyjnych łączeń lecz ich skala i tak sprawia, że pomieszczenia są jasne, co ma ogromny wpływ na jakość spędzanego w nich czasu. W głębi tego pokoju widzimy elegancką, drewnianą meblościankę, która już czeka na nowych właścicieli…

Potęga detalu

Zanim przejdziemy dalej i poznamy najbardziej charakterystyczne przestrzenie tego wyjątkowego domu, zatrzymajmy się na chwilę w progu. Rzut oka na niezwykle stylową, metalową klamkę o chropowatej fakturze ma na celu uświadomienie nam jak ważne w aranżacji wnętrz są detale. Jej kształt jest nowoczesny, a jednocześnie chropowatość doskonale podkreśla związek z historycznym klimatem domu. Pasuje tutaj po prostu idealnie!

Łazienka na wyskościach

Jednym z najciekawszych miejsc w tym domu jest łazienka na piętrze. Nowoczesność i tradycja spotykają się tutaj w namacalny sposób. Wystój wnętrza jest całkowicie współczesny, minimalistyczny wręcz. Na tle beżowych ścian, w tym jednej marmurowej, oraz jasnych paneli zdecydowanie wyróżnia się drewniana zabudowa w intensywnym, ciemnym brązie. A wszystko to doskonale dopasowane do ostrych spadów wiekowego dachu.

Domowe spa

Wracamy na parter, gdzie czeka na nas wspaniała przestrzeń do regeneracji. Mowa o domowym spa! W przestronnym pomieszczeniu czeka na nas ogromna sauna, w której spokojnie zmieści się całe grono przyjaciół. Na drewnianą konstrukcję patrzymy z perspektywy prysznica. Po naszej lewej natomiast zachwyca ogromne przeszklenie…

Szukacie inspiracji na domu, w którym troska o ciało i ducha będzie na pierwszym miejscu? Musicie poznać ten zachwycający projekt z Japonii: Dom jednorodzinny niczym kompleks spa!

Chcielibyście spędzić tu wakacje?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu