6 pomysłów na modernizację korytarza | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 pomysłów na modernizację korytarza

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesna łazienka od MeyerCortez arquitetura & design Nowoczesny
Loading admin actions …

Odpowiednia aranżacja korytarza może nas przyprawić o zawrót głowy, w końcu jest to pierwsze miejsce jakie ukazuje się oczom naszych gości, dlatego wystrój tej przestrzeni powinien zachwycać i zachęcać do obejrzenia dalszej części mieszkania. W dzisiejszym artykule zajmiemy się problematyczną i niezwykle ważną tematyką, jaką jest właściwa aranżacja korytarza. Chcielibyśmy Wam podpowiedzieć i pokazać na przykładzie kilku zdjęć jak w łatwy i nieskomplikowany sposób zmodernizować wygląd swojego korytarza, tak by stał się atrakcyjną i wyrazistą częścią mieszkania. Zapraszamy zatem do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, może i Ty znajdziesz sposób na odświeżenie swojej wizytówki mieszkania?

Kolor i okładzina ścienna

Okładzina ścienna to jeden z bardziej efektywnych sposobów odmiany danej przestrzeni. Po pierwsze zaproponowany sposób należy do tanich rozwiązań – prostokąt o wymiarach 44 x 58 cm może kosztować ok. 4 zł. Po drugie ilość wzorów i kolorów jest na tyle bogata, że z pewnością każdy dobierze coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Producenci prześcigają się w coraz to bardziej nowoczesnych i współczesnych nadrukach, wzorach, zatem my jako odbiorcy, mamy naprawdę szeroką gamę produktów do wyboru. Na zdjęciu powyżej wąski korytarz z jednej strony pokryto okleiną ścienną, natomiast z drugiej zdecydowano się na wyrazistą kontrę w postaci mocnego koloru. W ten sposób wnętrze stało się bardziej atrakcyjne, oryginalne i co najważniejsze nowoczesne!

Sztuka

Gołe ściany to zdecydowanie zły pomysł. Znacznie lepiej prezentuje się przestrzeń ciekawie udekorowana, z oryginalną grafiką, fotografią na ścianie, aniżeli biała, pusta i niczym nie udekorowana ściana. Zatem jeśli Wasz korytarz wydaje Wam się nudny i nieatrakcyjny postarajcie się dodać ciekawy, kolorowy plakat, który z pewnością całkowicie odmieni charakter pomieszczenia. W tym przypadku architekt wnętrz zdecydował się na oryginalny i współczesny plakat Gwiezdnych Wojen. W ten sposób przestrzeń stała się bardziej wyrazista, niebanalna i co najważniejsze, przykuwa uwagę przybyłych gości. 

Oświetlenie

Światło oraz jego odpowiednia oprawa są niezwykle istotnymi elementami aranżacji każdej przestrzeni, nie tylko przedpokoju, ale także łazienki, kuchni czy sypialni. W każdym z tych pomieszczeń warto wykorzystać odpowiednio dostosowane oświetlenie, które sprawdzi się nie tylko jeśli chodzi o funkcjonalność, ale także klimat czy styl. W korytarzu warto wykorzystać efektowne i nieco bardziej oryginalne oświetlenie niż w sypialni czy kuchni. Korytarz jako wizytówka mieszkania powinien wyróżniać się nienagannym stylem oraz awangardowymi elementami wystroju, które zwrócą na siebie uwagę i zbudują odpowiedni nastrój w pomieszczeniu. 

Błyszczące powierzchnie

Korytarz najczęściej należy do ciemnej części naszego mieszkania. Rzadko kiedy możemy spotkać szerokie okno, przez które wpada ogrom naturalnego, ciepłego światła. Dlatego w celu optycznego powiększenia, dodania głębi oraz rozjaśnienia tego miejsca, warto wykorzystać błyszczące fronty szafy wnękowej bądź lśniące, jasne płytki, które będą odbijały sztuczne światło, rozświetlając tym samym wnętrze i dodając mu blasku oraz wyrazistości. Jest to idealny sposób na poszerzenie wąskich i ponurych pomieszczeń. 

Lustra

Jeśli chcecie unowocześnić, a także optycznie powiększyć korytarz to oprócz lśniących frontów czy płytek warto zastanowić się nad wykorzystaniem luster. To jeden z najprostszych i najbardziej efektownych sposobów na szybką metamorfozę wnętrza. Lustro pogłębia przestrzeń, a także ją optycznie powiększa i rozświetla. Oprócz tylu praktycznych funkcji, może także spełnić się w roli oryginalnego dodatku do wnętrza. Niebanalna rama lustra potrafi nadać miejscu bardziej wyrafinowanego i eleganckiego charakteru, jak w przypadku ramy widocznej powyżej. 

Różnorodność materiałów

Ostatnią propozycję na unowocześnienie i dodanie bardziej współczesnego charakteru naszemu przedpokojowi jest wykorzystanie materiałów o różnej teksturze i kolorystyce. W ten sposób stworzymy ciekawą oprawę wizualną przestrzeni, która zbuduje nam ciepły i oryginalny klimat w pomieszczeniu. Zatem do dzieła, zmieniajcie swoje korytarze i nadawajcie im bardziej współczesnego charakteru!

Który ze sposobów zastosowalibyście u siebie w mieszkaniu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu