Boże Narodzenie na całym świecie- Brazylia

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Boże Narodzenie na całym świecie- Brazylia

Alicja Olko Alicja Olko
Private Villa in French Riviera Klasyczny balkon, taras i weranda od Cannata&Partners Lighting Design Klasyczny
Loading admin actions …

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, choć ciężko wyobrazić sobie święta na słonecznej plaży w Rio, także w Brazylii nadchodząca Gwiazdka wzbudza wiele emocji. Brazylia to niezwykle duży kraj, zarówno jeżeli chodzi o powierzchnię, jak i ludność. Z tego powodu tradycje bożonarodzeniowe różnią się silnie w zależności od regionu. Cały naród czeka jednak na ten czas, przygotowując się do niego w podobny sposób jak my w Europie- kupując prezenty, choinki, spotykając się z rodzina i przyjaciółmi, a także oglądając świąteczne przeboje filmowe, takie jak Kevin sam w domu. Dla Brazylijczyków najważniejszym daniem bożonarodzeniowym jest indyk. Większość zwyczajów wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej, a zostały one dostosowane do lokalnych tradycji oraz do panującego w Brazylii klimatu.

Dowiedzcie się nieco więcej na temat Bożego Narodzenie w tym pięknym kraju!

Światła

Już z początkiem grudnia w wielu oknach brazylijskich domów, a także na drzewkach i palmach, dostrzec można iluminujące świąteczne lampki. Nie ma żadnych zasad, jeżeli chodzi o kolor czy ilość światełek, Brazylijczycy pozwalają swojej kreatywności swobodnie dryfować.

Dobry staruszek

Święty Mikołaj jest w Brazylii wszędzie- w sklepach i centrach handlowych, na ulicach, w telewizji, i oczywiście na plaży. Jest to z pewnością najbardziej rozpoznawalny symbol świąt w tym tropikalnym regionie. Wszystkie dzieci kochają staruszka z brodą i chętnie przychodzą do centrów handlowych, żeby usiąść mu na kolanach i dostać worek cukierków.

Kuchenne przygotowania

W Brazylii bardzo ważne jest spędzanie świąt w gronie rodziny- w to włącza się także przygotowania. Tradycyjny brazylijski obiad bożonarodzeniowy to przede wszystkim indyk, ale także dorsz, maniok, salami, francuskie tosty i panettone. Potrawy te są wyjątkowe właśnie dla świątecznego czasu i czeka się na nie cały rok.

Prezentowe szaleństwo

Christmas Window Przestrzenie biurowe i magazynowe od Selfridges
Selfridges

Christmas Window

Selfridges

Święta to czas świętowania i domowego ciepła, ale nie może oczywiście zabraknąć w nim prezentowego szaleństwa! Długie wycieczki do centrów handlowych z zapełnionymi listami z prezentami dla licznej rodziny i przyjaciół to norma w brazylijskiej tradycji bożonarodzeniowej. Podobnie jak w Polsce, Brazylijczycy wymieniają się upominkami także 24 grudnia.

Świąteczny obiad

od gabel

W Brazylii główny obiad świąteczny ma miejsce 24 grudnia, późnym wieczorem. Jego przygotowanie opiera się na licznych rytuałach. Po pierwsze, dużą wagę przywiązuje się do dekoracji, zwłaszcza stołu wigilijnego. Bożonarodzeniowy obrus to podstawa, a stół pełen jest tropikalnych owoców, pasujących do egzotycznego klimatu. Potrawy zaczyna się spożywać niezwykle późno, bo około północy, a po obiedzie nadchodzi czas na wymianę prezentów.

Choinka

Christmas '14 Wiejski salon od Farrow & Ball Wiejski
Farrow & Ball

Christmas '14

Farrow & Ball

W tak tropikalnym klimacie drzewko świąteczne czasami przybiera formę palmy i jest obecne w każdym brazylijskim domu. Jego dekoracja różni się w zależności od rodziny i regionu, w którym ona żyje. Prezenty, tak jak i u nas, układa się pod choinką, gdzie czekają na rozpakowanie późno w nocy, 24 grudnia. Choinki często są sztucznymi drzewkami.

Brazylia jest krajem niezwykle wymieszanym pod względem narodowościowym i etnicznym, dlatego jej tradycje świąteczne są swoistą hybrydą zwyczajów z różnych części świata.

Chcielibyście przeżyć święta w Brazylii?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu