Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Guillermo Cardenas

Domowe sale kinowe, których zapragniesz

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Loading admin actions …

Stworzenie w domu przestrzeni, która pozwoli na relaks i zabawę w gronie rodziny oraz najbliższych znajomych to nie lada wyzwanie. Musi być wygodni i komfortowo, a do tego przyjemnie – w zależności od tego, czy preferujemy bardziej elegancje aranżacje, czy może wolimy minimalistyczne i industrialne podejście, wybierajmy tak, abyśmy zawsze czuli się w tym wnętrzu dobrze. Przedstawiamy projekty różnorodnych sal multimedialnych, którym nie można się oprzeć!

1. Wygodne meble i neutralne kolory

Wygodne meble i neutralne kolory są właściwym wyborem dla sali multimedialnej. Neutralne odcienie pozwalają nam na utrzymanie spokoju, który zdecydowanie sprzyja relaksowi – możemy łączyć je z różnymi kolorami, które będą stanowić dekoracyjny akcent. 

Więcej wygodnych foteli znajdziecie w tym artykule: Wygodne fotele dla każdego.

2. Subtelne oświetlenie

Subtelne oświetlenie jest czymś wyjątkowo pożądanym w sali multimedialnej – dodatkowym atutem są lampy, które mają regulowaną intensywność natężenia światła. Możliwość kontrolowania ilości światła jest naprawdę istotna w takim pomieszczeniu.

3. Ciemne ściany

Jak wiadomo ciemne kolory odbijają światło w znikomych ilościach, dzięki czemu telewizor i ekran będą wyglądać dużo lepiej – jednak całe pomieszczenie nabierze mrocznego wyrazu.

4. Meble i wykończenie

Rozkładane fotele, duże kino, podróżni, uchwyty na kubki i już możemy się zrelaksować! Wykończenie może być ze skóry, winylu lub aksamitu – w zależności od tego, jaki materiał preferujemy. Poczujemy się jak w prawdziwym kinie!

5. Duża sala

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Folio Design
Folio Design

Folio Design | The Cricketers | Cinema Room

Folio Design

Jeśli możemy przeznaczyć na pokój multimedialny dużą salę, to z pewnością będzie to ulubione miejsce spotkań całej rodziny i wszystkich naszych znajomych! Możemy tu oglądać filmy, nagrania koncertów i… robić imprezy!

6. Sofy

Jak widzieliśmy na poprzednim zdjęciu możemy ustawić fotele tak jak w kinie lub po prostu zdecydować się na kilka kanap i wygodne poduszki. Poduszki są wyjątkowe i dzięki nim łatwo zmienić wystrój w pokoju multimedialnym. 

7. Ogromny ekran

Czym byłaby sala multimedialna bez dużego ekranu? Jedną z zalet kina domowego jest, że można zdecydować się na klasyczny rzutnik multimedialny lub ekran plazmowy, który ma więcej niż 50 cali.

8. Dźwięk

Ważnym czynnikiem wpływającym na zaistnienie magii kina jest jakość dźwięku. Aby mieć odpowiedni dźwięk należy zainwestować w dobre głośniki i subwoofer, które pozwolą nam na wypełnienie całego pomieszczenia muzyką i odpowiednimi efektami dźwiękowymi.

9. Akustyka

Akustyka sali multimedialnej to kolejny ważny element. Dywany i drewniane ściany idą ze sobą w parze – drewno jest doskonałym elementem do izolacji akustycznej, dzięki czemu tłumi dźwięk na zewnątrz i pozwala w pełni cieszyć się dźwiękiem z filmów, gier i koncertów oglądanych w sali.

10. Schowaj kable

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Flairlight Designs Ltd
Flairlight Designs Ltd

Project 9 Wilton Mews

Flairlight Designs Ltd

Zorganizuj szafkę lub panel, który zasłoni wszystkie kable, sprzęt elektroniczny i różnego rodzaju akcesoria – im mniej zagracone wnętrze, tym lepiej – przecież mamy skupić się tu na relaksie!

12. Czerń i biel

Pokój kinowy na poddaszu: styl , w kategorii Pokój multimedialny zaprojektowany przez Inventive Interiors
Inventive Interiors

Pokój kinowy na poddaszu

Inventive Interiors

14. Na poddaszu

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez New Wave AV
New Wave AV

Incredible Loft Cinema Conversion

New Wave AV

15. Z barkiem

16. Miejsce dla wszystkich!

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez grupoarquitectura
grupoarquitectura

Casa Basaltica

grupoarquitectura

19. Minimalistycznie

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu