8 kuchni z półkami, gotowych do skopiowania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 kuchni z półkami, gotowych do skopiowania!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalna kuchnia od Marcello Gavioli Rustykalny
Loading admin actions …

Czy nie czujecie czasem, że w Waszej kuchni panuje rozgardiasz, a i tak nic nie jest pod ręką? Jeśli odpowiedzią będzie nieśmiałe tak, to może warto zastanowić się nad wprowadzeniem wiszących półek do tego pomieszczenia. Oczywista różnica pomiędzy otwartymi półkami a szafkami polega na tym, że w tym pierwszym przypadku wszystko będzie na widoku, zatem teoretycznie utrzymanie porządku wydawać się może trudniejsze… W praktyce jednak, jeśli należymy do osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, to i tak wyciągamy potrzebne produkty i akcesoria z szuflad, później pozostawiając je na blacie. Półki w takich przypadkach ratują sytuację. 

Poza tym możliwości aranżacyjne, jakie otwierają, naprawdę warte są uwagi… Dzisiaj przedstawiamy Wam 8 kuchni z półkami, które są gotowe do skopiowania w Waszych domach!

1. Rzucające się w oczy

Zaczynamy od silnego akcentu czerni w przestrzeni, w której dominuje biel. Metalowa półka stanowi wizualną granicę otwartej kuchni, sprawia, że jej aranżacja ma pazur… Na podwieszonym pod sufitem meblu przechowywane są produkty w dużych, szklanych słoikach – nie tylko praktycznych, ale także przyjemnych estetycznie. Do tego kilka dużych naczyń i o żadnym bałaganie nie może być mowy.

2. Dyskretne

DOM - BOCHNIA Skandynawska kuchnia od stabrawa.pl Skandynawski
stabrawa.pl

DOM – BOCHNIA

stabrawa.pl

W tej nowoczesnej aranżacji od krakowskich architektów wnętrz z pracowni Strabawa.pl, praktyczne półeczki umiejscowiono w rogu, na miejscu styku blatu z wysoką, białą zabudową. Półeczki także są białe, podobnie jak i ściana, dzięki czemu wydają się zajmować jeszcze mniej miejsca. Zgromadzone na nich rzeczy pozostając w kącie nie wprowadzają w kuchni rozgardiaszu.

3. Powiększające przestrzeń kuchni

Jeśli nasza kuchnia ma niecodzienny kształt, to półki mogą pomóc nam wizualnie ja powiększyć. Co mamy na myśli? Przyjrzyjmy się powyższej aranżacji. Pierwszą rzeczą, jaką widzielibyśmy wchodząc do wąskiej kuchni w kształcie litery L byłaby pusta, betonowa ściana. Teraz są to wiszące na niej drewniane półki, które o te kilkanaście centymetrów powiększają przestrzeń kuchni. Postawiono na nich dyskretne dekoracje, ale w łatwo sobie wyobrazić, że w przyszłości zastąpią je stylowe puszki czy słoiki.

4. Podświetlane

Taśmy LED to niezwykle popularny sposób na doświetlenie miejsc, o jakich wcześniej nawet się nam nie śniło. Chyba każdy widział, jak wspaniałe, transformacyjne efekty można osiągnąć stosując ją pod stopniami schodów. Dlaczego nie wykorzystać tego patentu także pod podłużnymi półkami w naszej kuchni? Nie tylko łatwiej będzie nam znaleźć potrzebne produkty, ale jednocześnie doświetlimy przestrzeń przygotowywania posiłków.

5. Z rustykalną nutą

Półki z naturalnego drewna, zwłaszcza jeśli pozostawimy jego naturalną fakturę, wprowadzą do naszego wnętrza rustykalny urok. Ciemny brąz doskonale prezentuje się na tle białych ścian. W przypadku tej aranżacji dekoracyjny charakter półki podkreśla dodatkowo ustawienie na wyższej z nich ramy z ciekawą fotografią o tematyce kuchennej. Dodajmy do tego stylizowany na retro sprzęt AGD oraz niezwykle stylową strefę śniadaniową i mamy kuchnię marzeń!

6. Z kolorowego szkła

Peponi House Egzotyczna kuchnia od STUDIO [D] TALE Egzotyczny
STUDIO [D] TALE

Peponi House

STUDIO [D] TALE

Oto kuchnia dla odważnych! Aneks znajduje się we wnęce, co pozwoliło na zaprojektowanie półek na całą jego szerokość. Uwagę zwraca nietypowy materiał: barwione na niebiesko szkło, które prezentuje się fantastycznie w utrzymanej w bieli przestrzeni. Rozwiązanie to polecamy tylko osobom niemającym problemów z regularnym sprzątaniem. Szkło nie wybacza! Ale za to odwdzięcza się tworząc niesamowity klimat…

7. Spójność materiałów

Wykorzystanie tego samego materiału w różnych elementach wystroju pomieszczenia, jest zawsze dobrym pomysłem. Nie inaczej rzecz ma się w kuchni. Spójrzmy na powyższy przykład. Małe półeczki wykonano z drewna w identycznym odcieniu co blat strefy przygotowywania oraz stołki. Nieco odmienne są brązy wyspy oraz belek sufitowych, jednak to właśnie drewno wciąż nadaje charakter tej rustykalno-industrialnej aranżacji.

8. Każdemu według potrzeb

Dom jednorodzinny w Redzie Skandynawska kuchnia od PracowniaPolka Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Kiedy stoimy przed wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest urządzenie kuchni, to zanim zajmiemy się kwestiami estetycznymi, powinniśmy dobrze zastanowić się nad naszymi przyzwyczajeniami związanymi z użytkowaniem tego pomieszczenia. Niektórym przydadzą się długie półki, innym wystarczy kilka mniejszych, tylko na najpotrzebniejsze rzeczy. Funkcjonalność przede wszystkim! 

Chcecie dowiedzieć się więcej o dostępnych typach półek? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Półki kuchenne- niekwestionowane gwiazdy każdej kuchni!

A Wy lubicie półki kuchenne?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu