Kiedyś nudny, a dziś tętniący życiem: metamorfoza domu parterowego

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kiedyś nudny, a dziś tętniący życiem: metamorfoza domu parterowego

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od RK Next Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Musi istnieć z milion mało atrakcyjnych i nudnych bungalowów rozsianych po świecie. Wszystkie one wołają o pomoc i modernizację. Ktoś chyba usłyszał wołanie i wziął sprawy w swoje ręce.

Z prostego, szarego budynku powstało coś niesamowitego – dom, który bez wątpienia mógłby stać się częścią planu filmowego Stanleya Kubricka. Metamorfoza domu, dokonana przez RK Next Architekten, jest iście zdumiewająca. Jesteście ciekawi efektów prac architektów? Uprzedzamy, że mogą one zadziwić i zapraszamy na wycieczkę!

​Przed: Nic niezwykłego

Powiedzieć, że ten domek wygląda standardowo i klasycznie, to lekkie niedopowiedzenie. Jednak to właśnie klasyczna architektura lat siedemdziesiątych.

Nie zrozumcie nas źle, w homify, kochamy elementy retro tu i ówdzie. Jednak cały budynek retro to już lekka przesada. Zdecydowanie trzeba było go wprowadzić w nowoczesny świat.

​Po: Gdzie się podział stary budynek?

Hmm.. co tu się tak właściwie stało? Udało się w jakiś magiczny sposób usunąć stary dom i zastąpić go nowym? To pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy!

Architekci zatrudnieni by przeprowadzić modernizację budynku zdecydowanie nie rzucali słów na wiatr i zrobili dobry kawał roboty. Dzięki drewnianej elewacji i wykończeniom z wykorzystaniem ocynku galwanicznego, a także dzięki ostrym i wyraźnym liniom ten dom wygląda jakby był wybudowany gdzieś w przyszłości i odesłany w teraźniejszość.

​Po: Złudzenie wielkości

Nie da się ukryć, że widziana na poprzednim zdjęciu elewacja nie pozwala ocenić rzeczywistego rozmiaru i układu tego domu. Jednak patrząc na dom od stronu podwórza mamy jasny obraz sytuacji.

Przez ogromne okna możemy zajrzeć do wnętrza budynku. Już z tej perspektywy widać, że salon i inne pomieszczenia wspólne zostały bezkompromisowo przearanżowane na modernistyczny, a elementami troszkę futurystyczny styl. Aż nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć wnętrze w pełnej krasie.

​Po: To dopiero się nazywa humorystyczny design!

Podczas gdy stół jadalniany może być oreślony jako standardowy, to chyba jedyny element wystroju, który może otrzymać takie miano.

Współczesne, ergonomiczne krzesła wprowadzają nas w dziwny świat cudownego wzornictwa, a astroturf dopełnia obrazek! Wspaniały kontrast pomiędzy białymi ścianami, a sufitem wyłożonym sztuczną trawą i pufami obitymi tym samym materiałem, oraz betonową podłogą sprawia, że czujemy się tu jak w galerii sztuki współczesnej.

​Po: Sekretny gabinecik

Zawsze zachwycamy się zacisznymi, małymi, ukrytymi obszarami w nowo odrestaurowanych domach. Tak więc i ten kącik z książkami trafił w nasze gusta. Szczególnie podoba nam się, jak ciekawie wykorzystano mało dostępny obszar i przekształcono go w coś bardzo funkcjonalnego i rozwojowego. Domowe biuro w takim wydaniu to detal, którego nie mogliśmy przeoczyć.

Ciekawi nas tylko, czy ktoś byłby w stanie skupić się na pracy, wiedząc, że tuż obok znajduje się pokój z sufitem wyłożonym trawą!

To by było na tyle w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Jeżeli spodobał Wam się ten projekt, na pewno zachwyci Was również: Futurystyczny dom z zaskakującym wnętrzem!

Zdecydowalibyście się na wykorzystanie sztucznej trawy w taki sposób?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu