7 pomysłów, które powiększą Twój dom, za bardzo małe pieniądze | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 pomysłów, które powiększą Twój dom, za bardzo małe pieniądze

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesny ogród zimowy od Eco Wintergärten Nowoczesny
Loading admin actions …

W większości przypadków powierzchnia, którą dysponujemy nie jest wystarczająca. Każdy z nas pragnie ogromnego domu z kilkoma pokojami dla niezapowiedzianych gości, pralnią, spiżarnią, schowkiem i innymi pomieszczeniami roboczymi, w których moglibyśmy składować najpotrzebniejsze nam rzeczy. Niestety jednak często ograniczony budżet weryfikuje nasze marzenia, a nam pozostaje funkcjonalnie i komfortowo zagospodarować się na przestrzeni 50, 60 metrów kwadratowych. Zupełnie inaczej jest w przypadku domu jednorodzinnego. Tu mamy większe pole do popisu oraz więcej możliwości powiększenia tej przestrzeni. Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych porad jak powiększyć swój dom bez konieczności drastycznej przebudowy. Sprawdźcie nasze pomysły i być może zainspirujcie się do zmian!

Ceramika i szkło

Proste i niedrogie materiały. Tutaj widzimy przestrzeń wykonaną z płytek ceramicznych, od sufitu do podłogi duże okna z ramą aluminiową. Obwód murów wykonanych z listew z sosny.

Drewniana zabudowa

Pomysł zaprezentowany powyżej należy do nieco bardziej tradycyjnych rozwiązań. Drewniana altana z oknami z pewnością sprawdzi się w deszczowe letnie bądź jesienne dni, jednak w okresie zimowym warto by zastanowić się nad dodatkową formą ocieplenia – farelka lub grzejnik. W ten sposób można by zyskać dodatkową przestrzeń np. do pracy czy spędzania wolnego czasu. Sposób wykorzystania dodatkowego pomieszczenia zależałby od właścicieli i ich potrzeb. 

Antresola

Dom lub mieszkanie z wysokim sufitem to idealny pretekst do zaaranżowania w nim antresoli, czyli dodatkowego piętra, na którym moglibyśmy urządzić sypialnię lub miejsce do pracy. Zadanie wcale nie należy do trudnych i absorbujących. Antresolę można postawić nawet w 3 dni, pod warunkiem, że wcześniej stworzymy odpowiedni plan i zastanowimy się nad głównym materiałem konstrukcji – metal bądź drewno. Mając wszystko dokładnie rozplanowane i rozpisane możemy przystąpić do budowy dodatkowego piętra. 

Patio

od homify Nowoczesny

Odpowiednio wykończone i zaaranżowane patio może stać się stylowym przedłużeniem salonu. Ważne, by wykorzystać kolorystycznie podobne materiały, tak by tworzyły spójną i harmonijną całość. Bardzo dobrym sposobem jest wykorzystanie betonu w celu uformowania podłogi, a także przyozdobienia tarasu czy patio. To ekonomiczny i łatwy w instalacji materiał, który nie wymaga dodatkowej konserwacji, a co najważniejsze może być stosowany zarówno na podłogę jak i ścianę. Choć większości z nas w dalszym ciągu beton kojarzy się z materiałem konstrukcyjnym, aniżeli dekoracyjnym, warto wykorzystać go w swoim wnętrzu, aby nadać przestrzeniom bardziej oryginalnego i niebanalnego charakteru. 

Szklana zabudowa

Prosty i szybki sposób na dodanie kilkunastu metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Co najważniejsze wykorzystamy go zarówno w przypadku domu jednorodzinnego jak i mieszkania w bloku – wystarczy zabudować balkon i stworzyć tam dodatkową przestrzeń. W przypadku domu mamy ten komfort, że możemy poszerzyć sobie dom o kilkanaście bądź kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Oczywiście wszystko uzależnione jest od przepisów budowlanych i uzyskania pozwoleń na rozbudowę domu. Po otrzymaniu takowych możemy bez problemu przystąpić do powiększania domu. Szklana zabudowa jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, o ile lubimy przesiadywanie w jasnych, mocno naświetlonych wnętrzach. Dzięki takiej dobudówce możemy optycznie powiększyć salon i tworzyć spójną, otwartą całość. 

Blaszana komórka

Tani i szybki sposób na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania np. sprzętów ogrodowych czy niepotrzebnych nam bibelotów, które zajmują tylko cenną przestrzeń w domu. Tego typu komórki mogą być zarówno blaszane jak i plastikowe, wybór odpowiedniego rodzaju zależy od nas i tego co chcemy trzymać w niej. Blaszaną komórkę o powierzchni ok. 6 metrów kwadratowych dostaniemy już za 500-600 zł. 

Drewniany domek

Ten drewniany domek to doskonały sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni dla gości. Prosty projekt oraz konstrukcja sprawiają, że można go postawić zaledwie w kilka dni. Najważniejszą kwestią jest odpowiednia impregnacja, która zapobiegnie wchłanianiu się wilgoci i butwieniu drewna. W ten sposób możemy cieszyć się dodatkowym pomieszczeniem, niekoniecznie tylko dla gości, a także dla naszych pociech czy nas samych. Drewniana chatka w ogrodzie to wspaniały pomysł na uatrakcyjnienie naszego ogrodu i stworzenie w nim niepowtarzalnego klimatu – zapewne każdy architekt krajobrazu zgodziłby się z nami. 

Który z pomysłów wykorzystalibyście u siebie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu