5 polskich planów mieszkań i ich realizacje

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 polskich planów mieszkań i ich realizacje

A.D. A.D.
Salon parterowego mieszknania w zabudowie szeregowej Nowoczesna jadalnia od Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesny
Loading admin actions …

Planując remont mieszkania nie wystarczą zgromadzone fundusze. Trzeba mieć także dobry pomysł na aranżację wnętrza. W tej sprawie warto zwrócić się do architekta, który zaproponuje dostępne rozwiązania, przeanalizuje aspekt funkcjonalny oraz pomoże w wyborze odpowiedniego stylu i kolorystyki. Najważniejsze jest porozumienie między obydwiema stronami. Architekci to zazwyczaj bardzo kreatywne i pomysłowe osoby ale nie zawsze jest tak, że chcemy ich pomysły wcielać w życie. Aby ułatwić jednomyślność i wypracować kompromis niezbędne będą rysunki, szkice, wizualizacje a przede wszystkim plany.

Rzut mieszkania to podstawowa forma przekazania wstępnych koncepcji i ustaleń. Czytanie go może być z początku skomplikowane, ponieważ cechuje się on charakterystyczną symboliką i uproszczeniem. Dziś przygotowaliśmy dla Was aż 5 planów polskich mieszkań i ich realizacje. Obejrzyjcie je razem z nami. 

Prosto z programu do aranżacji wnętrz

rzut z góry. Eklektyczne ściany i podłogi od nklim.design Eklektyczny
nklim.design

rzut z góry.

nklim.design

Kolejny plan jest również bardzo oczywisty. Nie jest to techniczny rysunek, pełen skomplikowanej stylistyki, tylko kadr bezpośrednio z programu do modelowania. Wyraźnie widać tutaj podział na funkcje pomieszczeń, grubość ścian, kolorystykę podłogi i mebli oraz materiały, które zostały zaprojektowane do aranżacji. Taki rzut nie pozostawia wiele wątpliwości.

Realizacja mieszkania

Eklektyczna kuchnia od homify Eklektyczny

Jak zapowiadał plan, tak też wygląda wnętrze. Eklektyczny styl salonu styka się z kuchnią, która łączy w sobie nowoczesność i retro. Podłoga z biało-czarnych kwadratów styka się z drewnianymi deskami tworząc optyczną granicę między kuchnią i jadalnią. Rzut pozwolił uchwycić proporcje pomieszczenia i w prosty sposób rozplanować układ funkcjonalny – to bardzo ważne w tak małym mieszkaniu. Ten Wrocławski apartament ma zaledwie 43 m kwadratowe. 

Jasny i przejrzysty rzut

Na początku bardzo wyraźny, kolorowy plan mieszkania. Wyraźnie widać gdzie znajduje się podjazd, przestronny salon z kuchnią, część prywatna oraz taras. Zaznaczone są nawet podstawowe faktury i materiały.  

Przestronne wnętrze

Salon połączony z jadalnią i kuchnią Nowoczesna jadalnia od Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesny
Ale design Grzegorz Grzywacz

Salon połączony z jadalnią i kuchnią

Ale design Grzegorz Grzywacz

Z góry było widać sporo ale dopiero z tej perspektywy możemy podziwiać aspekty aranżacyjne. Jest to przestronny salon parterowego mieszkania w zabudowie szeregowej. Wygodna jadalnia mieści przy stole aż 6 osób, można z niej swobodnie wyjść na mniejszy taras, ale widzimy to dopiero wtedy, gdy jednocześnie spojrzymy na rzut i zdjęcie. 

Szczegółowy rzut pomieszczenia

Planowanie układu funkcji w mieszkaniu to jedno, a szczegółowe rozplanowanie poszczególnych pomieszczeń, to już wyższa szkoła. Liczą się tutaj bardzo precyzyjne, realne pomiary. Podczas planowania kuchni, Wasze marzenia i pomysły nabierają kształtów. Warto wszystko dobrze przemyśleć, na przykład gdzie umieścić lodówkę i ile szuflad się przyda. W podjęciu decyzji pomogą szczegółowe rzuty.

Kuchnia w 3D

Staranny i rzetelny plan to zazwyczaj punkt wyjścia dla elektryków i hydraulików. Na rzucie zaznaczone są bowiem wszelkie odpływy, ciepła, zimna woda a także cała elektryka. Tutaj warto zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, wtedy będziecie mieć gwarancję że w plan nie wkradną się błędy.

Ten projekt kuchni połączonej z salonem znajduje się w mieszkaniu o pow. 57 m2. Wnętrze zachowane zostało w stylu nowoczesnym. Jasne barwy i estetyczne formy spójnie wypełniają przestrzeń. Kolorystyka monochromatyczna, obejmująca biel, beż oraz elementy wykonane z forniru dębowego. Jako akcent dodane zostały czarne drobiazgi dla podsycenia wyrazu oraz przełamania monotonii.

60 m² w Dąbrowie Górniczej, czyli plan mieszkania dla pary

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej Nowoczesny balkon, taras i weranda od Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesny
Ale design Grzegorz Grzywacz

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej

Ale design Grzegorz Grzywacz

Tutaj widzimy niewielkie, aczkolwiek stylowe mieszkanko dla dwóch osób. Rzut jest bardzo czytelny i jasny. Nie ma na nim technicznych szczegółów, wymiarowania i symboli. Ich miejsce zajmują realne meble w odpowiedniej skali. Na planie, od razu, rzuca się w oczy spokojna kolorystyka oparta na błękitach i brązach. Widać, że mieszkanie jest jasne i przejrzyste. 

Jasny salon z kuchnią

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej Nowoczesny salon od Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesny
Ale design Grzegorz Grzywacz

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej

Ale design Grzegorz Grzywacz

Tak jak zapowiadał plan, mieszkanie jest bardzo jasne, pełne stonowanych barw i bieli. Wielkie okna wpuszczają dzienne światło lecz w razie konieczności mogą być osłonięte zasłonami. Ten szczegół był ujęty już w pierwotnym planie. 

Z innej perspektywy

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej Nowoczesny salon od Ale design Grzegorz Grzywacz Nowoczesny
Ale design Grzegorz Grzywacz

60m2 mieszkanie w Dąbrowie Górniczej

Ale design Grzegorz Grzywacz

Tutaj widoczne stają się drzwi do łazienki i sypialni. Idealnie wtapiają się w ścianę ponieważ nie maja ościeżnic. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które ostatnio staje się coraz popularniejsze. Błękitna ściana idealnie pasuje do spokojnej stylistyki mieszkania. Po prawej stronie znajduje się przestronne wejście na taras. 

Rzut techiczny

Biuro pod Krakowem - rzut od Kamińska Stańczak Minimalistyczny
Kamińska Stańczak

Biuro pod Krakowem – rzut

Kamińska Stańczak

Na koniec, mamy dla Was bardzo techniczny, czarno – biały rzut, który jest bardzo klarowny i czytelny. Przedstawia przestrzeń biurową w budynku podkrakowskim. Bryła projektowanego budynku wpisuje się w kształt działki, która poprzez swoją niewielką szerokość narzuca wąską i wydłużoną formę. Budynek dzięki dwuspadowemu dachowi nawiązuje do sąsiedniej zabudowy a materiały użyte na elewacji współgrają z otoczeniem obfitującym w brzozy. 

Wnętrze prostokątnego budynku

Biuro pod Krakowem od Kamińska Stańczak Minimalistyczny
Kamińska Stańczak

Biuro pod Krakowem

Kamińska Stańczak

Wnętrze pracowni zaprojektowano w minimalistycznej stylistyce. Przestrzeń składa się z trzech głównych stref: gabinetu, pracowni oraz sali konferencyjnej, co było dokładnie widać na wcześniejszym zdjęciu. Choć budynek jest długi, a jego proporcje nierównomierne, architektom udało się ukryć tą trudność, tworząc wrażenie kształtnych pomieszczeń. 

Zaintrygował Was ten budynek? Możecie dowiedzieć się o nim więcej jeśli zaglądniecie do tego katalogu inspiracji:  Oryginalne biuro pod Krakowem!

Któreś mieszkanie spodobało się Wam szczególnie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu