Minimalistyczny dom, który robi ogromne wrażenie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalistyczny dom, który robi ogromne wrażenie

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od arqubo arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Minimalistyczna architektura zdobywa sobie coraz szersze grono zwolenników. Przyciąga w niej monochromatyczna kolorystyka, najwyższej jakości materiały oraz proste, ponadczasowe formy.

Dziś zabierzemy Was do jednego z domów wybudowanych w zgodzie z minimalistycznymi standardami. Znajduje się on w hiszpańskiej Walencji i zdecydowanie odróżnia się od sąsiadujących z nim budynków w stylu śródziemnomorskim. Zapraszamy do oglądania!

Eleganckie wejście

Strefa wejścia wyznaczona została przez wykorzystanie drewna. Do drewnianych drzwi prowadzą schody z tego samego materiału. Jego głęboki, brązowy odcień przełamuje kontrast bieli i czerni, czyniąc dom nieco bardziej przytulnym. Zobaczcie, co kryje się za eleganckimi drzwiami.

Inny niż wszystkie

Bryła tego nowoczesnego domu jest oryginalna i ciekawa, odznaczająca się nie tylko kształtem, ale i kolorem od sąsiadujących budynków. Fasada opiera się na dialogu czerni i bieli, z licznymi przeszkleniami oraz metalowymi balustradami. Jest to projekt holistyczny- także ogrodzenie wpisuje się w dominującą go estetykę.

Przedpokój

Z przedpokoju przedostać się można albo na piętro albo w głąb domu, gdzie na parterze zlokalizowano strefę dzienną. Schody prowadzące na wyższe kondygnacje to przykład nowoczesnego, wyrafinowanego designu. Wykonano jest z drewna, metalu i szkła i zaprojektowano tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Liczne przeszklenia powodują, że  wnętrze ma nie tylko współczesny charakter, ale i jest wizualnie przestronniejsze.

Salon i jadalnia

Wnętrze swoją kolorystką nawiązuje do fasady- dominują czerń i biel, dając efekt szyku i elegancji. Proste, ale niezwykle stylowe meble nie przepełniają przestrzeni- ograniczono je do niezbędnego minimum, dzięki czemu udało się zachować efekt przestronności. W salonie jest niezwykle jasno nie tylko za sprawą białych ścian, ale także z powodu naturalnego światła, swobodnie wpadającego przez wielkoformatowe okna.

Kuchnia

Minimalistyczna kuchnia wyposażona została w zabudowę o frontach białych i gładkich. W jej skład wchodzą także sprzęty AGD najwyższej jakości, które czynią gotowanie przyjemnym i łatwym zajęciem. Od niewielkiej wyspy kuchennej odchodzi prosty, biały blat, pełniący rolę stołu jadalnianego.

Łazienka

Równie elegancka, co pozostałe pomieszczenia, jest w tym domu łazienka. Króluje tutaj biel, której monotonię przełamują materiały o zróżnicowanych fakturach. Na wyposażenie składają się meble proste, eleganckie i praktyczne. Wrażenie jasności potęguję naturalne światło, które przebija się przez mlecznobiałe szkło okna.

Sypialnia

Zajrzyjmy do jednej z sypialni. Biel i czerń uzupełnione zostały kolorowymi dodatkami oraz tekstyliami. Nie zakłóca to jednak eleganckiej estetyki wnętrza.

Ogród

Ogród także zaprojektowano na modłę minimalistyczną. Jest on otoczony wysokim murem, zapewniając mieszkańcom odpowiedni poziom prywatności. Prawdziwą gwiazdą jest tu pięknie utrzymany trawnik. Starannie wyselekcjonowane drzewka i krzewy ożywiają ten wspaniały przydomowy teren.

Bardziej podoba Wam się z zewnątrz czy w środku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu