5 inspirujących domów dla każdego!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 nowoczesnych domów z planami dla inspiracji

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesny salon od ESTUDIO GEYA Nowoczesny
Loading admin actions …

Decydując się na budowę swojego domu należy koniecznie wziąć pod uwagę kilka elementów. Na pierwszym miejscu są oczywiście posiadane środki finansowe, ponieważ one w dużej mierze wpływają na takie aspekty jak wielkość domu, czy też materiały, które go tworzą. Kolejną rzeczą o której koniecznie należy pomyśleć to teren, gdzie powstaną nasze cztery ściany. Wielbiciele życia w mieście nie będą czuli się komfortowo mieszkając w rodzinnym gniazdku znajdującym się w samym sercu natury i odwrotnie. Nie mniej ważnym aspektem jest również stworzenie dokładnego planu domu. Architekci obecnie są w stanie zaprojektować naprawdę niezwykłe budynki, jednak należy dokładnie skonsultować z fachowcami swoje potrzeby, by dany obiekt w stu procentach odpowiadał naszym potrzebom. 

Dzisiaj przygotowaliśmy specjalnie dla Was inspirujące przykłady domów wraz z ich planami. Mamy nadzieję, że pomogą Wam podczas decydowania się na budowę własnego.

Dokładny plan

Nie ma wątpliwości co do tego, że bez odpowiednio zaprojektowanych planów domu, ciężko jest wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać nasze rodzinne gniazdko. Dzięki nim możemy dokładnie przemyśleć, czy aby na pewno chcemy, by nasza kuchnia była otwarta na salon oraz czy aby na pewno potrzebujemy garażu na dwa samochody.

Efekt końcowy

Warto wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli nasz dom tworzą doświadczeni architekci, zazwyczaj efekt końcowy przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Taka sytuacja miała miejsce również w przypadku domu widocznego na powyższej fotografii. Jego właściciele są wielbicielami stonowanych kolorów, co nie mogło zostać uwzględnione przez fachowców. Dzięki postawieniu na odcienie brązu, beżu, czy też szarości cały obiekt emanuje spokojem i harmonią. 

Lepiej zrozumieć projekt

Aby lepiej zrozumieć projekt danego domu, zazwyczaj nie wystarcza stworzenie tylko jednego rzutu. Podobnie w przypadku kolejnego budynku, któremu przyjrzymy się nieco bliżej. Obecność wewnętrznego dziedzińca wymagała stworzenia takich planów, które dokładnie ukazywałby jego zasięg.

Dziedziniec w rzeczywistości

Teraz możecie sami zobaczyć, jak dziedziniec prezentuje się w rzeczywistości. Oprócz zielonych drzew, znalazło się tutaj miejsce nawet na wygodne meble ogrodowe, umożliwiające wypoczynek na świeżym powietrzu. Drewniana podłoga doskonale pasuje do charakteru tego miejsca tworząc niezwykle spójną kompozycję.

Identyfikacja miejsc

Na widocznym powyżej planie możemy bez problemów zidentyfikować poszczególne strefy, które znajdują się w całym domu. Wszystko dzięki temu, że fachowcy pomyśleli o stworzeniu specjalnej legendy. Pamiętajcie o tym, że nikt z Was nie musi być specjalistą w odczytywaniu tego typu projektów, dlatego warto poinformować wcześniej swoich architektów, że potrzebujecie, by stworzyli oni czytelne dla Was oznaczenia danych przestrzeni.

Nowoczesny dom pełen blasku

Tak wygląda ten dom po przeprowadzeniu wszystkich prac przez naszych architektów. Jego nowoczesny design wręcz zapiera dech! Basen oraz duże przeszklenia są niewątpliwym atutem tego projektu. Życie w tak zaaranżowanym obiekcie to czysta przyjemność. Odpowiednie oświetlenie gwarantuje to, że nawet po zmroku nie sposób przeoczyć tego budynku.

Nietypowa forma

Decydując się na budowę swojego domu, pamiętajcie o tym, że nie musicie trzymać się standardowych rozwiązań. Architekci są w stanie zaprojektować nawet najbardziej wymyślne budynki, co udowadnia powyższy projekt. Pozwólcie sobie puścić wodze fantazji i odważcie się zrealizować swoje marzenia! Wtedy na pewno nie będziecie zawiedzeni efektem końcowym prac.

Oryginalny design

Tak w rzeczywistości wygląda obiekt, który wcześniej mogliśmy podziwiać na planie. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych budynków znajdujących się w okolicy. Oryginalny design w połączeniu z materiałami najwyższej jakości gwarantują to, że przez wiele lat właściciele tego domu będą mogli cieszyć się nowoczesnymi i stylowymi czterema ścianami.

Odrobina koloru

Większość projektów domów, które zobaczyliśmy do tej pory opierały się głównie na odcieniach czerni i bieli. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, jednak nie jedyne. Niektórzy architekci są zwolennikami tworzenia kolorowych projektów, które niekiedy bywają bardziej czytelne dla przyszłych właścicieli danego domu. Na powyższym zdjęciu możecie przyjrzeć się, jak prezentuje się taki plan w kolorze.

Ponadczasowa elegancja

Aranżując wnętrze tego domu, nasi eksperci postawili na stonowane kolory. Białe ściany doskonale komponują się z czekoladowym wypoczynkiem, czy też jasnobeżowymi krzesłami znajdującymi się w strefie jadalni. Jeżeli chcecie, by Wasz dom emanował ponadczasową elegancją, koniecznie zainspirujcie się rozwiązaniem naszych ekspertów.

Szukacie innych przykładów stylowych domów? Zobaczcie tutaj:

Piękny dom w kolorach szachownicy!

Który projekt podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu