Boże Narodzenie na całym świecie- Wielka Brytania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Boże Narodzenie na całym świecie- Wielka Brytania

martt.st martt.st
Projekty,  Salon zaprojektowane przez valentina cirillo architetto, Nowoczesny
Loading admin actions …

Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii to specjalny czas. Wraz z podświetlonymi świątecznie ulicami, Brytyjczycy zaczynają myśleć o dekoracji swoich domów i zdawać sobie sprawę czym dla nich i ich rodzin jest Gwiazdka. Większość z nich podąży za powszechnymi, świątecznymi tradycjami, praktykowanymi od wieków. Dawanie i dostawanie prezentów, spędzanie czasu z najbliższymi, ucztowanie, śpiewanie kolęd i dekorowanie domów światełkami, pończochami oraz małymi ozdóbkami, no i oczywiście choinka! Ale ilu ludzi zdaje sobie sprawę skąd tak naprawdę pochodzą celebrowane przez nich zwyczaje? Czując powoli świąteczną atmosferę, przyjrzyjmy się skąd wywodzą się tak powszechnie pielęgnowane tradycje świąteczne. 

Historia Świętego Mikołaja

Historie o Świętym Mikołaju, ojcu świąt, sięgają datą XIV wieku naszej ery i regionu, który jest teraz Turcją. Istnieje wiele rożnych opowieści o Świętym Mikołaju, ale wszystkie opisują go jako zamożnego i hojnego człowieka, który rozdawał swój majątek ludziom w potrzebie. Jedna z legend opowiada jak pomógł on trzem siostrom wrzucając pieniądze przez komin ich domu, tak aby ich ubogi ojciec mógł opłacić ich posag. Ojciec odnalazł Mikołaja i podziękował mu za szczodry prezent. Legenda o Św. Mikołaju przetrwała wieki i nadal jest żywa w naszych czasach, w których hojny, starszy pan z białą brodą rozdaje grzecznym dzieciom prezenty na Gwiazdkę.

Drink!

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez The White Company,
The White Company

Christmas Range

The White Company

Podczas świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii nie może zabraknąć uroczystych drinków! W wielu krajach Wigilia Bożego Narodzenia jest tak samo ważna jak samo Boże Narodzenie. Jednakże Brytyjczycy skupiają się bardziej na samych świętach i dniu zwanym Boxing Day (Dzień Pudełek).  Sama Wigilia jest bardzo ekscytująca dla dzieci, które wieszają wtedy swoje pończochy nad kominkami i z niecierpliwością próbują zasnąć, wiedząc, że Mikołaj odwiedzi ich domy w nocy, zostawiając prezenty pod choinką. Nie zapomnij zostawić mu czegoś słodkiego na ząb i szklanki mleka (zero alkoholu ponieważ prowadzi) oraz kilku marchewek dla jego reniferów!

A wiec dni świąteczne nadeszły, czas na otwarcie prezentów i ucztę! Początki świątecznych tradycji w Anglii sięgają VI wieku. Już przed czasami średniowiecznymi było to ważne święto z tradycjami wielkiej gali, muzyki i uczty, z których większość jest kontynuowana do dziś. Po otwarciu prezentów, nastaje czas, aby zasiąść do śniadania, bądź też udania się do kościoła w świąteczny poranek. Lunch jest największym posiłkiem dnia, obfitującym w mięsa, pomiędzy którymi króluje indyk. Kiedy się najemy i napijemy do granic możliwości, czas rozłożyć się na kanapie i wstać dopiero na kolację. 

12 dni świąt

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Farrow & Ball, Wiejski
Farrow & Ball

Christmas '14

Farrow & Ball

12 dni świąt to coś, o czym słyszymy każdego roku, ale co to takiego jest dokładnie? To chrześcijańska celebracja rozpoczynająca się w dzień Bożego Narodzenia i trwająca aż do 6 stycznia, podczas której świętuje się narodziny Jezusa, jako Syna Bożego. Jest to okres ucztowania i pomimo, iż nie jest powszechnie celebrowany, wiele jego elementów istnieje do dziś, np. rozbieranie choinki dwunastego dnia. Według tradycji chowanie ozdób świątecznych przed 6 stycznia przynosi pecha. 

Świąteczne przesłanie królowej

Świąteczne przesłanie królowej także odgrywa znaczącą rolę w Wielkiej Brytanii. Kiedy większość Brytyjczyków próbuje przetrawić świąteczny lunch, królowa Elżbieta wygłasza swoją przemowę do Wspólnoty Narodów i całego świata. Ta tradycja rozpoczęła się w 1932 roku, kiedy król Grzegorz V wygłosił mowę, która stała się integralną częścią świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. 

Zakupowy szał

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez KaDeWe,

Boxing Day był tradycyjnie czasem dawania prezentów służbie i znajomym. Zapoczątkowano go w czasach średniowiecznych, kiedy księża opróżniali puszkę na datki i rozdawali je ubogim, a zamożne rodziny dawały resztki ze świątecznej uczty swoim poddanym. W dzisiejszych czasach jest to dzień poszukiwaczy przecen buszujących po sklepach w celu znalezienia jak najlepszej okazji. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii wydano 2,6 miliardów funtów w tym jednym dniu…

Jak widzimy, Boże Narodzenie to tradycja licząca wiele wieków. To także czas wielkoduszności, religii, ucztowania i przede wszystkim rodziny. 

Jaki jest Wasz ulubiony świąteczny zwyczaj?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu