Jak się bawią dzieci w Polsce? 6 wspaniałych pokoi dziecięcych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak się bawią dzieci w Polsce? 6 wspaniałych pokoi dziecięcych

A.D. A.D.
Skandynawski pokój dziecięcy od homify Skandynawski
Loading admin actions …

Czasy, kiedy usmotruchane dzieciaki biegały całymi dniami za piłką po podwórku lub wisiały na trzepaku czy grały w klasy, minęły dawno i bezpowrotnie. Rodzice z utęsknieniem i melancholią wspominają te czasy, swego własnego dzieciństwa – szarego i brudnego, aczkolwiek szczęśliwego. Dzisiaj, najmłodsze pokolenie Polaków spędza bardzo dużo czasu w domu. To z kolei zobowiązuje opiekunów do zapewnienia im odpowiednich warunków.

Architektura wnętrz to dziedzina prężnie rozwijająca się i ewoluująca. Najnowsze trendy przychodzą tu i odchodzą niemalże równie szybko, co w dziedzinie mody, urody czy muzyki. Ostatnie lata wniosły ogromne zmiany do dziecięcych pokoików. Skończyły się czasy pokojów urządzanych stereotypowo, pełnych słodkich barw, różu i błękitu oraz infantylnych dekoracji. Dziś, najmłodsi Polacy, od pierwszych chwil swego życia, stykają się z doskonałym designem, świetnie zaprojektowanymi przestrzeniami i niebanalną paletą barw.

Dziecięcy pokój nie musi być kiczowaty. Przygotowaliśmy dla Was 6 wspaniałych, polskich projektów, które dowodzą, że dziecięcy świat ma znacznie więcej barw.

Soczysty duet dla rodzeństwa

Pokój dzewczynki z akcentem Fluffo Flow 2.0 Nowoczesny pokój dziecięcy od FLUFFO fabryka miękkich ścian Nowoczesny
FLUFFO fabryka miękkich ścian

Pokój dzewczynki z akcentem Fluffo Flow 2.0

FLUFFO fabryka miękkich ścian

Piękna, nasycona zieleń i intensywna fuksja tworzą razem zgrany i bardzo nowoczesny duet. To świetne rozwiązanie dla rodzeństwa – zwłaszcza wtedy, gdy dzieci są obojga płci. Pokój dla parki można podzielić optycznie właśnie za pomocą kolorów, mebli lub podłogi. Można go też przedzielić fizycznie rozsuwaną kotarą czy zasłonką. Niby razem, a osobno.

Z motywem przewodnim

Polak potrafi, więc nawet na niewielkich przestrzeniach może stworzyć coś wyjątkowego. Najistotniejszy jest sam pomysł, to od niego wszystko się zaczyna. Udana koncepcja może przyćmić wszelkie niedogodności takie jak niski budżet, brak fachowców, metraż. Mieszkaniec tego pokoju jest fanem przestrzeni kosmicznej, rakiet i klocków. Wszystkie jego marzenia zostały zamknięte w jedną całość – fototapeta z motywem dryfującego ludzika – kosmonauty nadaje ton reszcie pokoju. Granatowo -niebieska kolorystyka jest doskonała w sypialni, ułatwia relaks, wypoczynek a także skupienie uwagi podczas nauki. Jednym słowem kosmiczny pokój!

Arbuzowo – pastelowo

pokój dziecięcy Skandynawski pokój dziecięcy od JUSSS Skandynawski
JUSSS

pokój dziecięcy

JUSSS

Arbuzowa aranżacja wnętrz?! Czemu nie?! Dzięki niemu cudowne, upaIne lato pozostanie z naszymi dziećmi na dłużej.  Aranżując taki pokój możemy wybierać spośród setek tysięcy „arbuzowych dekoracji” dostępnych w sprzedaży – takich jak kubki, pościel, zasłony, i wiele, wiele innych. Ale arbuzowe wnętrze to także odpowiedni dobór kolorów ścian.

Pomieszczenie ubrane w pastele wydaje się większe i przestronniejsze.  Dodatkowo, takie barwy świetnie odbijają światło więc nadają się także do ciemnych pomieszczeń z oknami wychodzącymi na stronę północną.

Skandynawski urok

Pokoje dziecięce w domach jednorodzinnych (projekty wykonane dla A2.Studio Pracownia Architektury) Nowoczesny pokój dziecięcy od BAGUA Pracownia Architektury Wnętrz Nowoczesny
BAGUA Pracownia Architektury Wnętrz

Pokoje dziecięce w domach jednorodzinnych (projekty wykonane dla A2.Studio Pracownia Architektury)

BAGUA Pracownia Architektury Wnętrz

Styl skandynawski, w ostatnich latach, ma bardzo wielu zwolenników. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ma  on także inną zaletę, która nie jest bez znaczenia w wielu polskich mieszkaniach – optycznie powiększa wnętrze. Jasne ściany i zachowawcza stylistyka to świetne rozwiązanie do pokoju szkraba. Tam i tak dużo się dzieje.

Styl skandynawski to jasne kolory, głównie biel, proste dodatki, naturalne drewno, w kwestii mebli panuje eklektyzm. Funkcjonalność to podstawowa zasada. 

Z huśtawką

Dom II | Lębork Skandynawski pokój dziecięcy od Kul design Skandynawski
Kul design

Dom II | Lębork

Kul design

Pokój może być także mini placem zabaw. Rodzice aktywnych dzieci mogą wyposażyć go w drabinki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, drążki czy huśtawki. Dzięki temu, miejsce stanie się idealnym poligonem doświadczalnym i salą do ćwiczeń w jednym. 

Na zdjęciu wyjątkowo udana stylizacja skandynawskiego pokoju o bardzo neutralnych barwach. Jego właścicielem mógłby być zarówno chłopiec jak i dziewczynka czy rodzeństwo. W tym delikatnym, pastelowym świecie mocny akcent stanowią czerń huśtawki i żyrandol, reszta jest bardzo finezyjna. 

Koniecznie przeczytajcie także: Idealny pokój małego odkrywcy oraz Zachwycający pokój dla małej księżniczki

A o jakim pokoju marzy Wasze dziecko? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu