Jak NIE dekorować małej sypialni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak NIE dekorować małej sypialni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny
Loading admin actions …

Dekoracja małej sypialni może okazać się trudną misją – dodając zbyt wiele elementów możemy zmniejszyć przestrzeń, zaś kilka ozdobnych drobiazgów może zostać niezauważone. Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że łóżko jest najważniejszym elementem  sypialni, jednak chcielibyśmy mieć w niej coś więcej oprócz materaca i poduszki, prawda? 

Jak odmienić sypialnię i wykorzystać dostępną przestrzeń i jednocześnie nie zagracić sypialni? Jak stworzyć przytulne, pełne stylu i uroku wnętrze?

Oto kilka rad, czego nie robić, aby osiągnąć wymarzony efekt!

1. Nie wyważaj otwartych drzwi

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Niektóre style i kroki podczas aranżacji po prostu działają – nie warto zmieniać danego porządku, bo po prostu zazwyczaj będziemy skazani na porażkę. Jeśli nie jesteście pewni aranżacji, przyjrzyjcie się pracy profesjonalistów, zobaczcie, jak można urządzić małe sypialnie i przenieście pomysł do własnego wnętrza.

2. Nie zapomnij o świetle

Projekty,   zaprojektowane przez Herstal A/S, Nowoczesny

Światło jest sprzymierzeńcem mniejszych wnętrz. Niezależnie od tego, czy będzie to lampa na ścianie, żyrandol, a może jakieś mniejsze lampki – postarajcie się umieścić w sypialni jak najwięcej źródeł światła.

3. Nie popadaj w nudę

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Mały pokój z czterema pomalowanymi ścianami w dokładnie ten sam sposób może sprawić, że będziemy się czuć w nim jeszcze bardziej 'zamknięci'. Wystarczy zmienić aranżację chociaż jednej ściany dodając do niej coś specjalnego: wzorzystą tapetę, farbę o innej strukturze, ciekawy efekt wizualny itp.

4. Nie zapomnij o kolorach

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Eklektyczny

Ciemne kolory sprawią, że pokój wyda się bardziej intymny i tajemniczy, podczas gdy jasne optycznie go powiększą. Jeśli macie duże okna, które wpuszczają naturalne światło – nie musicie się obawiać ciemnych lub intensywnych kolorów. Mogą one być przemycone do wnętrza w postaci wszelkich dodatków i dekoracji!

5. Nie bój się dekorowania

Pomiędzy zagraconym wnętrzem a przytulnym jest ogromna różnica – niestety często łatwo ją przekroczyć. Jednak nie należy bać się wszelkich dekoracji, bo sypialnia będzie po prostu nudna i pusta. Należy za to pamiętać o umiarze. Jest to klucz w aranżacji małych wnętrz!

6. Nie porywaj się na trudne aranżacje

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Projecto2, Minimalistyczny

Po prostu nie warto angażować się w skomplikowaną aranżację, jeśli mamy małą przestrzeń – spora ilość intrygujących elementów wystroju będzie wyglądać przytłaczająco i w efekcie miejsce będzie przesycone dodatkami.

7. Nie bój się kombinować

Projekty,   zaprojektowane przez ASPACE, Minimalistyczny

Mniejsze przestrzenie wymagają dokładnego zaplanowania – ergonomicznie wykorzystana przestrzeń to marzenie każdego, kto liczy centymetry na wagę złota. Nie bój się łączyć i kombinować – nowoczesne meble i rozwiązania mogą się okazać zbawienne!

8. Nie zapomnij o lustrze

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez In:Style Direct , Minimalistyczny

Tak samo, jak i światło – lustro to sprzymierzeniec mniejszych przestrzeni. W małej sypialni jest koniecznym dodatkiem, a im większe, tym lepiej! Optycznie powiększy pokój, no i zawsze będziecie mogli się w nim przejrzeć.

Kilka pomysłów na aranżację małej sypialni znajdziecie w tym artykule: Mała sypialnia – sprawdzone pomysły na aranżację!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu