7 sposobów na utrzymanie chłodu w mieszkaniu latem | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

7 sposobów na utrzymanie chłodu w mieszkaniu latem

Alicja Olko Alicja Olko
Chattarpur Farmhouse New Delhi od monica khanna designs Nowoczesny
Loading admin actions …

Lato w pełni, co z pewnością nie wszystkim się podoba. Dla właścicieli małych mieszkań ta gorąca i duszna pora roku to prawdziwe utrapienie- we wnętrzach nie ma czym oddychać! Istnieją jednak pewne sposoby, które znacznie ułatwiają przetrwanie lata, zwłaszcza tym, rezydującym w blokach. Pozwolą one utrzymać odpowiednią temperaturę, która nie męczy oraz odświeżą utrzymujące się w zaduchu wnętrze. Zobaczcie, jak w prosty sposób można utrzymać chłód w czterech ścianach!

1. Zamknij okna rano i otwórz wieczorem

Okna powinny pozostać zamknięte w czasie najgorętszej pory dnia, która zaczyna się około godziny 10 rano, a kończy około 18 po południu. Otwarcie okien wieczorem pozwoli usunąć z wnętrza zaduch oraz wpuścić świeże powietrze do środka.

2. Wyłącz światła, gdy ich nie potrzebujesz

Włączone oświetlenie może spowodować wzrost temperatury we wnętrzu. Należy zatem wyłączyć wszystkie nieużywane lampy. Warto również przerzucić się na żarówki LED, które są nie tylko chłodniejsze, ale i bardziej energooszczędne.

3. Wyłącz sprzęty elektroniczne, gdy z nich nie korzystasz

Wiele urządzeń, takich jak laptopy czy komputery, wydziela ciepło, gdy są włączone. Zadbaj o to, aby elektronika w domu pozostawała wyłączona, jeżeli nikt z niej nie korzysta. Same sprzęty także Ci się odwdzięczą, gdyż pracując w wysokiej temperaturze skraca się ich żywotność.

4. Gotuj o chłodniejszych porach dnia

Podczas gotowania i pieczenia wydziela się niezwykle dużo ciepło, co znacznie podnosi i tak już wysoką temperaturę we wnętrzach. Warto zatem pozostawić prace kuchenne na wieczór, gdy jest nieco chłodniej.

5. Zainstaluj wiatraki na suficie

Chattarpur Farmhouse New Delhi od monica khanna designs Nowoczesny
monica khanna designs

Chattarpur Farmhouse New Delhi

monica khanna designs

Wiatraki to doskonała alternatywna dla klimatyzacji- tańsza i zdrowsza. Są nie tylko praktyczne, ale i estetyczne- wprowadzają tropikalny klimat do wnętrz.

6. Zainstaluj wentylator w łazience

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń w każdym mieszkaniu, gdzie temperatura zazwyczaj jest wysoka. Latem, gdy nie ma tam dostępu do okna, przebywanie w łazience może stać się nie do zniesienia. Wysoka temperatura jest także utrapieniem z innych względów- przyspiesza występowanie grzybów i pleśni. Dlatego warto zainwestować w efektywny wentylator.

7. Zainwestuj w rolety odbijające promienie słoneczne lub takowe żaluzje

Takie rozwiązanie zablokuje dostęp promieni słonecznych i pozwoli utrzymać wnętrze chłodnym, nawet w dzień. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które mogą stać się także dekoracją każdego pomieszczenia.

Jakie są Wasze sposoby na chłodne wnętrza latem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu