W zgodzie z naturą: 11 niepowtarzalnych obiektów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

W zgodzie z naturą: 11 niepowtarzalnych obiektów

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Bau-Fritz GmbH & Co. KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Któż z nas nie chciałby żyć na co dzień w zgodzie z naturą, z dala od zgiełku zatłoczonego miasta? W niniejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam 11 obiektów, które dla swoich właścicieli stały się spełnieniem marzeń o samotności w bezpiecznej odległości od głośnych aglomeracji. Życzymy Wam, aby i Wasze marzenia się spełniły!

1. Nowoczesność i spokój

Pierwsza prezentowana rezydencja to dom z przepięknym ogrodem krajobrazowym, całkowicie kompatybilny z naturą dzięki zainstalowanym na dachu panelom zmniejszającym zużycie energii.

2. Drzewo w domu

Czyż widzieliście kiedyś coś podobnego? Rezydencja ze zdjęcia swoim wyglądem zdecydowanie odbiega od tradycyjnego domu. Nie tylko ulokowanie drzewa na holu to pomysł bardzo niekonwencjonalny. Rzadko zdarza się również, aby dach na korytarzu był otwarty i umożliwiał tym samym osobom przebywającym we wnętrzu podziwianie nieba.

3. Wspaniałe widoki

Widoczną na zdjęciu rezydencję otacza przyroda nietknięta dotąd ludzką ręką. Budynek usytuowany nad brzegiem jeziora w całości został wykonany z drewna. Chyba już bardziej nie można żyć w zgodzie z naturą…

Rustykalne wnętrze

Budynek drewniany z zewnątrz, oczywiście jest drewniany również wewnątrz. Dominującym w rezydencji stylem jest naturalnie styl rustykalny.

4. Ukryty wśród szczytów górskich

Choć może niektórym z Was wydawać się mogło, że zbudowanie budynku na zboczu górskim jest niemożliwe, prezentowana rezydencji jest najlepszym dowodem na to, iż nie ma rzeczy nie do zrobienia. Przyleganie bezpośrednio do zbocza oraz zdominowanie przez styl rustykalny – nic dodać, nic ująć.

Komfortowy salon

Salon w tej górskiej rezydencji wręcz kipi przytulnością i ciepłem. Duże okna, pokaźnych rozmiarów sofa i kominek sprawiają, że jak już raz się tu trafiło, zawsze będzie się chciało wrócić. A najlepiej w ogóle stąd nie wychodzić. Zwłaszcza zimą.

5. Strzecha

Dawno, dawno temu… Patrząc na tę wiejską rezydencję ukrytą wśród drzew i kwiatów ciężko nie odnieść wrażenia, że choć na chwilę znalazło się w bajce.

Kuchnia skandynawska

Kuchnia i jadalnia, zdominowane przez biel, zostały zaaranżowane w jednym pomieszczeniu. Oddziela je jedynie kilka drewnianych belek o naturalnych kolorach. Wybrane meble i inne widoczne na zdjęciu akcesoria sprawiają, że przestrzeń wpisuje się idealnie w styl skandynawski.

6. Bajka

Wyobraźcie sobie ciepły poranek i pobudkę w lesie, nad malowniczym jeziorem… Nierealne? Ależ oczywiście, że tak! Ten niezwykły projekt umożliwia spełnienie tego rodzaju marzeń. Całkowicie oszklony budynek z jednym, podwójnym łóżkiem i gotowe. Choć zdecydowanie nie jest to dom całoroczny.

Zaplecze

Domek typu szklarnia, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, posiada na swoich tyłach również zaplecze do przechowywania różnego rodzaju narzędzi i sprzętów.

7. Urocza wiejska rezydencja

Exterior Wiejskie domy od Amina Wiejski
Amina

Exterior

Amina

Miłośnicy wiejskiego życia na pewno upodobają sobie tę rezydencję i to nie tylko ze względu na żyjące w jej otoczeniu zwierzęta. Dach pokryty między innymi trzciną i niekonwencjonalne, olbrzymie okna – czyż można chcieć więcej?

Sypialnia na poddaszu

Guest Room Wiejska sypialnia od Amina Wiejski
Amina

Guest Room

Amina

Sypialnia gospodarzy została zaaranżowana na poddaszu. Białe ściany idealnie komponują się z drewnianymi belkami w naturalnych barwach.

8. Dokąd zechcemy

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 od ÁBATON Arquitectura Wiejski
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Następnym obiektem, który chcielibyśmy Wam przedstawić, jest dom łatwy w transporcie, umożliwiający dowolną zmianę lokalizacji, zgodnie z odczuwanymi potrzebami i preferencjami. Taka rezydencja pozwala na szybką ucieczkę z miasta na wieś lub odwrotnie.

Komfortowy salon

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 od ÁBATON Arquitectura Wiejski
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Obiekt, choć gabarytowo mniejszy od większości budynków mieszkalnych, jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby właścicieli. Zaglądając do wnętrza przez okna można dostrzec, że rezydencja oprócz kuchni posiada również salon i łazienkę.

9. Idylla

Widoczna na zdjęciu dwupiętrowa willa, ulokowana na uboczu, z dala od skupisk ludzkich, na pierwszy rzut prezentuje się odrobinę staroświecko. Zajrzyjmy do środka i sprawdźmy, czy wnętrze jest również dalekie od nowoczesności…

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze idyllicznej willi zdominowało drewno, a zatem tradycja. Ze współczesnym światem łączą je przede wszystkim stalowe belki, charakterystyczne dla stylu przemysłowego.

10. Mały, drewniany dom

Drewniany domek ze zdjęcia wydaje się bardzo mały. Zajrzyjmy do środka tej uroczej rezydencji!

Nuta nostalgii

Również i wnętrze tej rezydencji zostało w przeważającej mierze wykonane z drewna. Jakże mogłoby być inaczej, skoro zależy nam na harmonii z naturą?! Przytulnie i swojsko – te dwa słowa najlepiej opisują atmosferę panującą w obiekcie.

11. W lesie

Skandynawskie domy od homify Skandynawski

Jeżeli marzymy o samotności na łonie natury, ten obiekt jest w stanie zapewnić nam ją na dłużej. Szum drzew i śpiew ptaków to gwarant niczym niezakłóconego spokoju.

Kolorowe meble

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Choć pomieszczenia w obiekcie nie są zbyt wysokie, wystarczy w nim miejsca na meble wypoczynkowe. A czy czegoś więcej nam potrzeba?

A Wam która z rezydencji spodobała się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu