NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez BRODA schody-dywanowe

18 świetnych schodów do małych domów i mieszkań

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Każdy wielopiętrowy dom czy kilkukondygnacyjne mieszkanie wymaga zainstalowania schodów. Współcześnie coraz częściej wznosi się budynki wąskie, ale wysokie, w którym schody odgrywają niezwykle istotną rolę. Nie każdy model nadaje się do małych wnętrz- w tych o ograniczonym metrażu należy zdecydować się na specyficzny, dopasowany do wymiarów pomieszczenia design. Jeżeli jesteście na etapie planowania małego domu czy mieszkania, w którym schody są niezbędne, koniecznie obejrzyjcie naszych osiemnaście propozycji- te schody doskonale sprawdzą się na małej powierzchni!

1. Wielofunkcyjne

Schody nie muszą spełniać jedynie funkcji komunikacyjnej- ich stopnie mogą stanowić także doskonałe miejsce na schowek!

2. Dopasowane do kształtu pomieszczenia

Falisty model idealnie dopasowuje się do owalnego kształtu tej klatki schodowej. Wykonano go z drewna i metalu, a kolorystycznie wpisuje się w paletę barw wnętrza.

3. Z metalu i szkła

Taki design schodów sprawia, że prezentują się one lekko, co jest niezwykle istotne w małych wnętrzach- tym samym wizualnie ich nie przepełniają. Przeźroczyste stopnie dodatkowo nadają im elegancji.

4. Zwężające się

Stopnie schodów można zwężać, dopasowując je do wymagań poszczególnych pomieszczeń. Wykonane z czarnego marmuru prezentują się niezwykle elegancko- nie zapomnijcie jednak o taśmach antypoślizgowych!

5. Elegancja drewna

Bez względu na model czy design schodów, gdy wykonane zostaną z drewna, zawsze prezentować będą się stylowo i elegancko. Ciemne drewno wygląda wyjątkowo okazale, gdy zostanie odpowiednio podświetlone.

6. Małe, wąskie i praktyczne

Schody w formie drabiny to doskonały pomysł do stylowych loftów w industrialnym stylu. Nie tylko zaoszczędzają mnóstwo miejsca, ale i świetnie wyglądają.

7. Zawijane i nowoczesne

Taki design pozwala podziwiać piękno każdego stopnia, bez względu na perspektywę.

8. Dywanowe

Stopnie z jasnego drewna połączone metalowym wykończeniem- doskonały sposób na osiągnięcie wrażenia lekkości i nowoczesności.

9. Niemal niewidoczne

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Railing London Ltd
Railing London Ltd

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass

Railing London Ltd

Przeźroczyste stopnie przytwierdzone z jednej strony do ściany prezentują się minimalistycznie i elegancko. Idealne do małych wnętrzu utrzymanych w nowoczesnym stylu.

10. Wąskie i wysokie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Nash Baker Architects Ltd
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

Miłośnicy drewna w przytulnej odsłonie będą zachwyceni tym modelem schodów. Wąskie i wysokie, idealnie spełniają funkcje zarówno komunikacyjne, jak i dekoracyjne.

11. Unoszące się w powietrzu

Drewniane schody mogą być także w nowoczesnej odsłonie. Tutaj zdają się unosić w powietrzu, zawijając się swobodnie ku górze. Drewno świetnie łączy się z metalem.

12. Białe

Białe schody są zawsze dobrym pomysłem do małych wnętrz. Kolor ten sprawia, że wydają się optycznie większe i lekkie.

13. Minimalistyczne

Styl minimalistyczny jest sprzymierzeńcem tych, którzy urządzają małe przestrzenie. Prosty design i materiały, a także nieskomplikowane formy to jego największe atuty.

14. Eksperymentalne

Schody pojawić mogą się nawet w tych najmniejszych i najciaśniejszych wnętrzach. Tutaj zdecydowano się na eksperymentalny model z drewna, który przywodzi na myśl schody prowadzące do domu na drzewie.

15. Praktyczne

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ: styl , w kategorii Korytarz, hol i schody zaprojektowany przez BRODA schody-dywanowe
BRODA schody-dywanowe

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ

BRODA schody-dywanowe

Taki design schodów pozwala podzielić przestrzeń bez wznoszenia fizycznych granic w postaci ścian. Klatka schodowa jest zatem dokładnie wyznaczona, a pod schodami znalazło się dodatkowe miejsce, które można praktycznie wykorzystać.

16. Z betonu

Proste, betonowe schody o niewyszukanym, ale praktycznym designie- uniwersalne rozwiązanie do każdego typu małych wnętrz.

17. Eleganckie

Elegancja i szyk nie wymagają dużej powierzchni, ale wyrafinowanej estetyki i designu. Te schody to doskonały tego dowód.

18. Proste

Kolejny przykład tego, że proste rozwiązania w małych wnętrzach sprawdzają się najlepiej.  Nowoczesny design, naturalne materiały i dopasowane kolory dają fantastyczny efek końcowy!

Który model najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu