18 świetnych schodów do małych domów i mieszkań

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

18 świetnych schodów do małych domów i mieszkań

Alicja Olko Alicja Olko
NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ od BRODA schody-dywanowe Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy wielopiętrowy dom czy kilkukondygnacyjne mieszkanie wymaga zainstalowania schodów. Współcześnie coraz częściej wznosi się budynki wąskie, ale wysokie, w którym schody odgrywają niezwykle istotną rolę. Nie każdy model nadaje się do małych wnętrz- w tych o ograniczonym metrażu należy zdecydować się na specyficzny, dopasowany do wymiarów pomieszczenia design. Jeżeli jesteście na etapie planowania małego domu czy mieszkania, w którym schody są niezbędne, koniecznie obejrzyjcie naszych osiemnaście propozycji- te schody doskonale sprawdzą się na małej powierzchni!

1. Wielofunkcyjne

Schody nie muszą spełniać jedynie funkcji komunikacyjnej- ich stopnie mogą stanowić także doskonałe miejsce na schowek!

2. Dopasowane do kształtu pomieszczenia

Falisty model idealnie dopasowuje się do owalnego kształtu tej klatki schodowej. Wykonano go z drewna i metalu, a kolorystycznie wpisuje się w paletę barw wnętrza.

3. Z metalu i szkła

Taki design schodów sprawia, że prezentują się one lekko, co jest niezwykle istotne w małych wnętrzach- tym samym wizualnie ich nie przepełniają. Przeźroczyste stopnie dodatkowo nadają im elegancji.

4. Zwężające się

Stopnie schodów można zwężać, dopasowując je do wymagań poszczególnych pomieszczeń. Wykonane z czarnego marmuru prezentują się niezwykle elegancko- nie zapomnijcie jednak o taśmach antypoślizgowych!

5. Elegancja drewna

Bez względu na model czy design schodów, gdy wykonane zostaną z drewna, zawsze prezentować będą się stylowo i elegancko. Ciemne drewno wygląda wyjątkowo okazale, gdy zostanie odpowiednio podświetlone.

6. Małe, wąskie i praktyczne

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Klasyczny

Schody w formie drabiny to doskonały pomysł do stylowych loftów w industrialnym stylu. Nie tylko zaoszczędzają mnóstwo miejsca, ale i świetnie wyglądają.

7. Zawijane i nowoczesne

Taki design pozwala podziwiać piękno każdego stopnia, bez względu na perspektywę.

8. Dywanowe

Stopnie z jasnego drewna połączone metalowym wykończeniem- doskonały sposób na osiągnięcie wrażenia lekkości i nowoczesności.

9. Niemal niewidoczne

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Railing London Ltd Nowoczesny
Railing London Ltd

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass

Railing London Ltd

Przeźroczyste stopnie przytwierdzone z jednej strony do ściany prezentują się minimalistycznie i elegancko. Idealne do małych wnętrzu utrzymanych w nowoczesnym stylu.

10. Wąskie i wysokie

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

Miłośnicy drewna w przytulnej odsłonie będą zachwyceni tym modelem schodów. Wąskie i wysokie, idealnie spełniają funkcje zarówno komunikacyjne, jak i dekoracyjne.

11. Unoszące się w powietrzu

Drewniane schody mogą być także w nowoczesnej odsłonie. Tutaj zdają się unosić w powietrzu, zawijając się swobodnie ku górze. Drewno świetnie łączy się z metalem.

12. Białe

Main staircase Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od William Gaze Ltd Klasyczny
William Gaze Ltd

Main staircase

William Gaze Ltd

Białe schody są zawsze dobrym pomysłem do małych wnętrz. Kolor ten sprawia, że wydają się optycznie większe i lekkie.

13. Minimalistyczne

Styl minimalistyczny jest sprzymierzeńcem tych, którzy urządzają małe przestrzenie. Prosty design i materiały, a także nieskomplikowane formy to jego największe atuty.

14. Eksperymentalne

Schody pojawić mogą się nawet w tych najmniejszych i najciaśniejszych wnętrzach. Tutaj zdecydowano się na eksperymentalny model z drewna, który przywodzi na myśl schody prowadzące do domu na drzewie.

15. Praktyczne

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ od BRODA schody-dywanowe Nowoczesny
BRODA schody-dywanowe

NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE Z SZKLANĄ BALUSTRADĄ

BRODA schody-dywanowe

Taki design schodów pozwala podzielić przestrzeń bez wznoszenia fizycznych granic w postaci ścian. Klatka schodowa jest zatem dokładnie wyznaczona, a pod schodami znalazło się dodatkowe miejsce, które można praktycznie wykorzystać.

16. Z betonu

Industrialny korytarz, przedpokój i schody od NonWarp Industrialny

Proste, betonowe schody o niewyszukanym, ale praktycznym designie- uniwersalne rozwiązanie do każdego typu małych wnętrz.

17. Eleganckie

Elegancja i szyk nie wymagają dużej powierzchni, ale wyrafinowanej estetyki i designu. Te schody to doskonały tego dowód.

18. Proste

Kolejny przykład tego, że proste rozwiązania w małych wnętrzach sprawdzają się najlepiej.  Nowoczesny design, naturalne materiały i dopasowane kolory dają fantastyczny efek końcowy!

Który model najbardziej się Wam podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu