Spektakularna rezydencja, która inspiruje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spektakularna rezydencja, która inspiruje

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Imativa Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Na homify często pokazujemy Wam praktyczne rozwiązania, funkcjonalne projekty małych mieszkań, jednorodzinne domy na przedmieściach… Jest jednak jeszcze zupełnie inna kategoria artykułów, które mają jeden cel – całkowicie Was zachwycić. Mamy oczywiście na myśli spektakularne rezydencje z całego świata! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji będziemy mieć prawdziwą przyjemność zaprezentować Wam willę z miejscowości Hermosillo w Meksyku. Za niezwykły projekt Residencia R53 na wzniesieniu odpowiada biuro Imativa Arquitectos.

Czas wybrać się za ocean!

Stabilnie na spadku

Nowoczesna i jasna fasada Residencia R53 wyróżnia ją na tle innych domów na osiedlu. Nawet w elitarnej lokalizacji architekci nierzadko napotykają na trudności. W tym przypadku był to spadek terenu, który jest wyraźnie widoczny na powyższym zdjęciu. Różnica poziomów na działce to aż 5 metrów! Jak sobie poradzono z tym problemem?

Trzy poziomy

Nasi architekci zaproponowali podział budynku na trzy poziomy, z których każdy spełniałby inne funkcje. Tak więc najniższy poziom to miejsca parkingowe i piwnica. Próżno szukać tu głównego wejścia do domu! To znajduje się wyżej, na jednym poziomie wraz ze strefa publiczną. Na samej górze znajdziemy pomieszczenia prywatne. Podłużna działka oznaczała podłużny budynek, który skrywa jeszcze przed nami niejedną niespodziankę…

Wejście główne

Tak prezentuje się droga prowadząca pieszych gości do wejścia głównego. Niezwykle stylowe schody znajdują się po prawej stronie fasady północnej. Stopnie wyłożone są drewnem, nad nimi góruje drewniana pergola, a jedną ze ścian także udekorowano tym naturalnym materiałem. Klimatyczne oświetlenie sprawia, że wszystko prezentuje się niezwykle szykownie.

Przyjemna kuchnia

Chociaż znajdujemy się we wnętrzu luksusowej rezydencji, gdzie wszystko zostało zaprojektowane co do milimetra i nie ma mowy o przypadkowości w wystroju, to jednak naszym ekspertom udało się stworzyć tutaj swobodną, domową atmosferę. W kuchni drewno łączy się z bielą ścian, marmurową posadzką oraz silnymi akcentami czerni. Łatwo wyobrazić sobie tutaj rodzinny harmider!

Spektakularna sypialnia

Nie ma spektakularnej rezydencji, bez spektakularnej sypialni głównej! Ta sprawia, że czujemy ukłucie zazdrości. Podobnie jak w kuchni aranżacja oparta jest na zestawieniu brązu i bieli. Drewniana ściana, meble oraz odsłonięte belki na suficie wprowadzają atmosferę pełną domowego ciepła. W jej budowaniu pomaga także przyjemna tapeta o kwiatowym wzorze oraz miękkie takniny.

Niebanalny wystrój

Pokój dzienny w strefie publicznej to prawdziwe arcydzieło. Znajdziemy w nim ciekawe obrazy na odważnej, kamiennej ścianie – podobnej przyjrzymy się lepiej za chwilę. Teraz nasza uwagę skupia na sobie designerskie, podświetlane akwarium i bogata, kolorowa roślinność w środku.

Marzycie o własnym akwarium? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł: Co musisz wiedzieć przed zakupem akwarium?

Architektura z najwyższej półki

Pozostajemy w wodnych klimatach… Na tyłach rezydencji czeka zachwycający basen! Zestawienie ze sobą różnokolorowych płaszczyzn o odmiennych fakturach to mistrzowski zabieg. Jednolita biel otynkowanego muru, szarości ściany z kamienia, ciepły brąz drewnianych desek tarasu oraz tafla lazurowej wody… wszystko razem daje niezapomniany efekt!

Czy Wasz dom marzeń wyglądałby właśnie tak?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu