Dekoracje do salonu z całego świata

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Dekorowanie salonu nie jest proste. Głównie ze względu na ilość dekoracji i ozdób, ale także konieczność dopasowania elementów dekoracyjnych do mebli i innych przedmiotów i utrzymania wszystkiego w jednym, spójnym stylu, urządzanie salonu może czasami przyprawiać o ból głowy.

Dzisiaj na homify prezentujemy dekoracje do salonu z całego świata, dla których inspirację stanowią odległe, egzotyczne i ekscytujące miejsca, często leżące w strefie naszych marzeń. Zobaczcie, jak wyjątkowo wyglądać może salonu udekorowany ozdobami z różnych zakątków globu!

Indonezja

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ámbar Muebles
Ámbar Muebles

DETALLE PARED FONDO SALÓN

Ámbar Muebles

W Indonezji znajdują się jedne z najwyższych posągów Buddy na świecie, które, umieszczone pośród dzikich gór, połyskują złotem, robiąc niesamowite wrażenie na odwiedzających. Oszałamiający efekt, jaki taki posąg sprawia, osiągnąć można z łatwością w swoim salonie, dzięki tematycznej dekoracji ściennej. Utrzymany w złoto-brązowej tonacji, obraz ten wprowadza ciepłyklimat do salonu. Sprawia, że pokój ten staje się przytulniejszy, przyjemniejszy i bardziej gościnny. A dodatkowo nabiera orientalnego charakteru. W towarzystwie egzotycznej roślinności przenosi nas do zupełnie innego świata.

Japonia

Japońskie wnętrza często zachwycają nas swoją elegancją i wyrafinowaniem, a jednocześnie orientalną atmosferą. Efekt taki osiągnąć można dzięki zastosowaniu tak zwanego shoji, czyli ruchomego, zasuwanego ekranu służącego w dalekowschodniej kulturze do dzielenia pokoju. Składa się on z drewnianych ram, które wypełnia się tradycyjnym japońskim papierem washi, o lekko przeźroczystej teksturze. Materiał ten pozwala na subtelne przepuszczanie światła, kreując intymną i romantyczną atmosferę. Shoji na zdjęciu zostało wykonane z drewna cedrowego i tradycyjnego japońskiego papieru, a oddziela werandę od salonu, wprowadzając od razu orientalny klimat.

Tajlandia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Electric Blue Poli Dupion Cushion Cover

homify

Przemieszczanie się tuk-tukiem- swoistego rodzaju pojazdem, autorykszą, pełniącego w krajach południowo-wschodniej Azji rolę taksówki- należy do tradycyjnych atrakcji turystycznych wśród tych odwiedzających Tajlandię. O wiele wygodniej jednak jest położyć się na miękkiej poduszce z motywem tuk-tuka, niż się nim samym przemieszczać. Zarówno wzór, jak i kolorystyka tego dodatku do salonu oddają idealnie klimat orientalnej i egzotycznej Tajlandii, wysyłając nas w strefę marzeń o dalekich podróżach.

Wielka Brytania

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Locus Habitat
Locus Habitat

Union Jack Furniture Series

Locus Habitat

Flaga brytyjska- Union Jack- to jeden z najpopularniejszych motywów we współczesnym designie. Znaleźć go można wszędzie- zarówno na ubraniach, jak i na meblach i dodatkach dekoracyjnych do domu. W tym przypadku widzimy go na stylowej skrzyni, która idealnie nadaję się do tego, żeby przechowywać w niej różne drogocenne skarby. Produkt ten utrzymany jest w stylu vintage, sprawiając wrażenie nieco zużytego, co osiągnięto poprzez wytarcie niektórych części flagi. Skórzane obicie sprawia, że skrzynia ta jest elegancka, stylowa i niezwykle modna.

Indie

Gdy myślimy o Indiach, przychodzi nam do głowy różnobarwny świat, pełen egzotycznych odcieni, zapachów i kształtów. Myślimy także o kolorowych tkaninach, które sprzedawane są przez kupców na zatłoczonych i hałaśliwych targach. Nie musimy sami nosić sari, tradycyjnego hinduskiego stroju, aby przenieść się w ekscytujący świat Indii- ten patchworkowy wieszak na płaszcze zrobi to za nas. Różne materiały, różne wzory oraz różne kolory tworzą razem orientalną, ale harmonijną całość.

Egipt

Akwaria to wyjątkowe i ekskluzywne dodatki dekoracyjne do salonu, które mogą przypominać nam o ostatnich rajskich wakacjach nad Morzem Czerwonym, w Egipcie, gdzie spędziliśmy czas nurkując i podziwiając piękną rafę koralową. Zwłaszcza liczne egzotyczne i kolorowe rybki przywołują tropikalne wspomnienia. Dobrym pomysłem jest wbudowanie akwarium w ścianę, co powoduje, że oszczędzamy dużo miejsca, a ponadto, w zależności od głębokości akwarium, jego drugi koniec znajdować się może w innym pokoju!

Włochy

Ostatnia dekoracja do salonu, którą chcemy Wam dzisiaj zaprezentować, jest nieco ekstrawagancka, ale jesteśmy pewni, że znajdzie miejsce w wielu eleganckich salonach. Jest to mianowicie popiersie antycznego mężczyzny, rodem niczym z Forum Romanum. Ozdoba nie dla każdego, ale za to jaka oryginalna i wyjątkowa!

Do jakiego miejsca na ziemi ciągnie Was najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu