7 sposobów na czyste mieszkanie nawet w dni robocze

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sposobów na czyste mieszkanie nawet w dni robocze

Alicja Olko Alicja Olko
Łazienka 8m2 Minimalistyczna łazienka od BIZZON ARCHITEKTURA WNĘTRZ Minimalistyczny
Loading admin actions …

Problem z utrzymaniem porządku we wnętrzach dotyka zwłaszcza tych, którzy mieszkają na małych powierzchniach. Każdy przyzna, że o wiele trudniej jest utrzymać wnętrze w dobrej organizacji, gdy przepełnione jest dużą liczbą mebli i przedmiotów- tych niezbędnych, jak i tych zupełnie niepotrzebnych.  Każdy jednak jest w stanie zostać mistrzem czystości i porządku- wystarczy odrobina dyscypliny, dobrej organizacji i konsekwencji.

1. Codzienna rutyna

Kluczem do efektywnego sprzątania jest wykonywanie pewnych czynności codziennie. Proste, ale skuteczne działania, jak mycie naczyń, składanie lub odwieszanie do szafy ubrań, układanie butów w przedpokoju, potrafią zdziałać cuda. Postarajcie się trzymać tych rutynowych czynności, a już po kilku dniach zobaczycie, jaka ogromna jest różnica w poziomie czystości Waszych wnętrz.

2. Wszystko na swoim miejscu

mieszkanie w Powsinie 140mkw Nowoczesne domowe biuro i gabinet od INSIDEarch Nowoczesny
INSIDEarch

mieszkanie w Powsinie 140mkw

INSIDEarch

Upewnijcie się, że każdy przedmiot w domu ma swoje stałe miejsce i że tam właśnie codziennie się znajduje. Przed podjęciem głębokich prac sprzątających należy najpierw dobrze zorganizować wnętrze. Takie działania pozwolą Wam zauważyć także przedmioty niepotrzebne i zbędne, których niezwłocznie należy się pozbyć.

3. Efektywne sprzątanie

Stwórz listę zadań, czynności, których celem jest osiągnięcie pożądanego poziomu czynności. Podziel je tak, aby żadne nie zajmowało więcej niż dziesięć minut. Jeżeli uda Ci się ograniczyć je do sześciu lub siedmiu dziennie, sprzątanie nie zajmie Ci więcej niż godzinę! Jak widać, kluczem jest odpowiednie planowanie i dobre zarządzanie czasem.

4. Wielozadaniowo

dom jednorodzinny 220 mkw Nowoczesna łazienka od INSIDEarch Nowoczesny
INSIDEarch

dom jednorodzinny 220 mkw

INSIDEarch

Wykorzystaj do maksimum czas przeznaczony na sprzątanie. Środki dezynfekujące  w łazience potrzebują nieco czasu, aby zadziałać- w tym czasie zabierz się za sprzątanie innych pomieszczeń. Gdy umyjesz podłogę na przykład w kuchni, pozostaw ją do wyschnięcia i wtedy wróć, aby dokończyć sprzątanie łazienki.

5. Szybkie odkurzanie

Szybkim sposobem na efektywne odkurzenie podłóg jest najpierw zmiecenie brudu na osobne kupki, a następnie wciągnięcie ich odkurzaczem. Czyszczenie jest wtedy szybsze i łatwiejsze, a my mamy gwarancję nieskazitelnej powierzchni.

6. Miotełka do kurzu

Odkurzanie półek, szafek i przedmiotów miotełką do kurzu może wydać się nieco staromodne, jednak jest niezwykle efektywne. Warto wykorzystać ją zwłaszcza w pomieszczeniach, w których jest dużo rzeczy- na przykład w pokoju dziecięcym. Pozwala nam to usunąć kurz z każdego z nich, w sposób szybki i łatwy.

7. Sprzątaj po sobie

MIESZKANIE W ŁODZI Minimalistyczny salon od INUTI Minimalistyczny Beton
INUTI

MIESZKANIE W ŁODZI

INUTI

Kluczem do zawsze czystego mieszkanie jest nauczenie się, jak po sobie sprzątać. Każdy z domowników powinien być odpowiedzialny za porządek we wnętrzach- umycie po sobie naczyń, złożenie koca, otrzepanie poduszek, wyrzucenie śmieci powinno należeć do bezmyślnie wykonywanych czynności. Jeżeli wyrobimy w sobie nawyk sprzątania po sobie, czyszczenie domu stanie się o wiele łatwiejsze i szybsze.

Jakie są Wasze sposoby na szybkie posprzątanie mieszkania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu