5 polskich planów domów i ich realizacje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 polskich planów domów i ich realizacje

A.D. A.D.
Nowoczesny projekt domu uA16 od uArchitekta Nowoczesny
Loading admin actions …

Architektura wynika z konieczności generowania miejsca, które jest w stanie zapewnić harmonię, komfort i estetykę miejsca. Aby było to możliwe, istnieje szereg przedstawień graficznych pokazujących obiekt trójwymiarowy jako serię rysunków dwuwymiarowych. Od tego wszystko się zaczyna – parę kresek, różnej grubości, symbole, prosta geometria i pomysł. Najbardziej znane i popularne są plany czyli przekroje poziome. Jest to podstawowe narzędzie architekta, dzięki któremu możemy zrozumieć wiele z tego, co chce nam przekazać.

Czytanie rzutów, może wydawać się skomplikowane, wymaga pewnej wyobraźni, zrozumienia pewnych schematów i symboli. Dziś, w homify, przygotowaliśmy dla Was 5 polskich projektów domów, które, na etapie koncepcji, stanowiły dwuwymiarowy rysunek. Zobaczcie plany domów i realizacje tych wspaniałych projektów. 

Przejrzysty plan parteru

Rzut parteru od uArchitekta Nowoczesny
uArchitekta

Rzut parteru

uArchitekta

Program użytkowy domu jest bardzo wyraźny i podzielony na piętra. Rzut przedstawia najniższą kondygnację z dużym garażem na dwa samochody. Na parterze znajduje się strefa gościnna z obszernym salonem z jadalnią i otwartą kuchnią. Do salonu doprowadza korytarz w którym zlokalizowano schody prowadzące na piętro, spiżarnię i mały wc. Strefa wejściowa to obszerny hall i garaż z kotłownią.

Nowoczesna willa

uA16 od uArchitekta Nowoczesny

Projekt domu uA16 to nowoczesna miejska willa, która z powodzeniem odnajdzie się również na przedmieściach miasta. Nieskomplikowana architektura jest atrakcyjnie wzbogacona materiałami elewacyjnymi, które można dowolnie komponować. Detale i kolorystyka tworzą wrażenie elegancji i wygody w zwartej bryle. Połączenie drewna z białym tynkiem tworzy nowoczesny wygląd. Energooszczędny dom, dzięki swojej zwartej bryle jest tani w realizacji i komfortowy do mieszkania w wygodnie zaprojektowanych, przestronnych pokojach.

Parter domu przedstawiony na rzucie

Projekt przewiduje strefę dzienną z otwartą kuchnią i jadalnią, wiatrołapem, kotłownią oraz garażem. Na piętrze znajdują się sypialnia z przestronną garderobą, gabinetem, łazienką i dwoma pokojami. całkowity metraż to 215 m kwadratowych. 

Realizacja domu

Widok od strony wejściowej Nowoczesne domy od MFA Studio Sp z o.o. Nowoczesny
MFA Studio Sp z o.o.

Widok od strony wejściowej

MFA Studio Sp z o.o.

Projekt indywidualny w Bielsku-Białej, w pełni oparty na wymaganiach i wytycznych inwestora. Prosta bryła złożona z dwóch prostopadłościanów, przekryta dwoma dachami dwuspadowymi z okapami. Czarno biała kolorystyka fasady to klasyk – nie wychodzi z mody od wielu lat. 

Rzut w kolorze

Ten nowoczesny i wyjątkowo reprezentacyjny dom, o optymalnej powierzchni 110 m kwadratowych zaprojektowany został na planie odwróconej litery „L”. Projekt cechuje wyraźny podział na dwie strefy użytkowe: dzienną i nocną. Przestronną część dzienną stanowi salon z jadalnią oraz duża kuchnia. Część nocną tworzą trzy sypialnie, łazienka i garderoba. 

Widok z zewnątrz

Dla miłośników domów parterowych prezentujemy niezwykle udaną realizację projektu Neptun 4. Ozdobna fasada z elementami kamiennymi ma w sobie ponadczasowy urok. 

Wnętrze rezydencji

Wnętrze domu zachwyca spójną i przemyślaną aranżacją, dzięki zastosowaniu powtarzalnych zabiegów dekoracyjnych, barw i detali. Przeważające biele i beże zestawiono z drewnianą okładziną zastosowaną na ścianach kuchni i salonu. Nieco pikanterii uzyskano dzięki wykorzystaniu czarnych elementów, takich jak krzesła w jadalni czy kamień użyty w wykończeniu kominka.

Rozkład pomieszczeń na parterze

Parter, to głównie strefa dzienna z dużym dwustanowiskowym garażem i pomieszczeniem gospodarczym. Projekt tego domu cechuje wysoka funkcjonalność i nastawienie na komfort użytkowania wnętrz.

Wyjątkowy dom z drewnianą elewacją

Na bryłę domu składają się dwa przenikające się wzajemnie segmenty. Jeden, o dwuspadowym dachu, płynnie przechodzi w segment o sześciennej formie. Zróżnicowanie bryły odpowiada funkcjonalnemu podziałowi wnętrza domu na strefę mieszkalną oraz gospodarczą. 

Ten niezwykle nowoczesny dom niczym nie odbiega od najlepszych, światowych projektów. Jeśli chcecie zapoznać się z nim bliżej zajrzyjcie tutaj: Polski projekt domu na światowym poziomie!

Plan domu wraz z budynkiem gospodarczym

Rezydencja składa się z dwóch budynków, które są usytuowane prostopadle w stosunku do siebie. Takie ułożenie odgradza, niemalże całkowicie, ogród od szumu ulicy, tworząc dla mieszkańców zaciszną, intymną oazę, schronioną od oczu sąsiadów. 

Widok domu od ulicy

Dom jednorodzinny w Kowanówku pod Poznaniem został zaprojektowany, jako uzupełnienie zabudowy istniejącego osiedla domów jednorodzinnych. Swoją formą ma nawiązywać do sąsiedniej architektury lat 70 projektów tak zwanych kostek jak i realizacji z lat wcześniejszych, czyli domów z tradycyjnym dachem dwuspadowym. Założeniem projektu było wykorzystanie istniejącego otoczenia tak, by stworzyć jego mieszkańcom poczucie intymności a jednocześnie umożliwić ciągły kontakt z przyrodą. Dlatego projekt jest bardzo dobrze przemyślany. 

Rzut wraz z legendą

Ten plan jest bardzo przejrzysty i jasny. Poszczególne numery odpowiadają nazwom obszarów u góry zdjęcia. Na pierwszy rzut oka widać ciekawy obrys linii budynku. Z tego rysunku można wywnioskować, że dom jest bardzo futurystyczny.  

Wyjątkowa, geometryczna bryła

Dom autorstwa architektów z pracowni Beczak powstał w miejscowości Zielonki Wieś, gdzie wyróżnia się na tle raczej tradycyjnej zabudowy osiedla domów jednorodzinnych. Jak mówiła zapowiedź w postaci planu, dom intryguje zwłaszcza swoją fantazyjną bryłą, która z każdej strony pokazuje nam swoje odmienne oblicze. Nowoczesność na każdym kroku. 

W homify pisaliśmy już kiedyś o tym wyjątkowym projekcie. Jeśli chcecie obejrzeć go dokładniej, zajrzyjcie tutaj: Polski dom przyszłości!

Który plan spodobał Wam się najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu