8 TOP pomysłów na garaż | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 TOP pomysłów na garaż

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Wiejski garaż od J-STYLE GARAGE Co.,Ltd. Wiejski
Loading admin actions …

Garaż często jest niechlujnym miejscem w którym oprócz samochodu znajduje się praktycznie wszystko – składujemy tam narzędzia, stare meble itp. Przychodzi taki czas, że wreszcie chcielibyśmy zrobić w nim porządek, a wystrój odświeżyć. Przede wszystkim weźcie głęboki oddech i zastanówcie się, ile przestrzeni macie do wykorzystania. Następnie spróbujcie pozbyć się wszystkich zbędnych rzeczy, wyrzućcie niepotrzebne śmieci, stare meble oddajcie lub sprzedajcie – zobaczycie, że nagle garaż stanie się przestronniejszy i o wiele przyjemniejszy. 

Skoro małą reorganizację mamy już za sobą, to teraz czas wziąć się za poważniejsze zmiany. Sprawdźcie sami, jak można urządzić garaż!

Z zewnątrz

Poza myśleniem tylko o tym, jak zaaranżujemy i zagospodarujemy miejsce we wnętrzu, zwróćmy uwagę również na część zewnętrzną i elewację  – często garaż jest zaniedbanym elementem naszej działki. Jak Wam się podoba ten garaż z wielkoformatowymi oknami?

Miejsce na wszystko

Jeśli garaż jest przestronny to nawet trzeba go (re)organizować, co jakiś czas, abyśmy przypomnieli sobie, co tak naprawdę tam trzymamy! Zazwyczaj do garażu wrzucamy wszystko, na co nie ma miejsca w domu. Oczywiście, trzeba pozostawić wystarczającą ilość miejsca dla samochodu, aby uniknąć skomplikowanych manewrów samochodem. Spróbuj zostawić mniej więcej pół metra między różnymi stronami i na otwarcie drzwi. Skoro wszystko się zmieściło, to w garażu można zorganizować również przestrzeń dla rozwoju zainteresowań, jak np. stworzyć garażowy zespół!

Regały i półki

od de-cube Nowoczesny

Ile razy możemy otworzyć drzwi naszego garażu i chcecie go zamknąć tak szybko, jak to możliwe, że nikt nie  zobaczył tego bałaganu, który jest tam, co?!
Cóż, w tym przypadku nie mielibyście problemu z podniesieniem bramy, ponieważ wszystko jest dobrze zorganizowane i na swoim miejscu.

Poukładane narzędzia

Narzędzia to nieodłączny element każdego garażu – przecież to właśnie tam naprawiamy wszelkie usterki i ulepszamy pojazd. Jednak zamiast wrzucać je do skrzynki bez żadnego ładu, warto zorganizować dla nich przestrzeń, np. kilka wieszaków, stół i półki ścienne. Dzięki temu wszystko będzie pod ręką!

Rowery

Jeśli trzymacie rowery w garażu, to z pewnością borykaliście się kiedyś z problemem przybrudzonych ścian od opon, trudności w odpowiednim ustawieniu roweru, aby nie kolidował z niczym innym itp. Właśnie dlatego postarajcie się zagospodarować nieco przestrzeni na rowery. Nowoczesne stojaki pomogą Wam rozwiązać ten problem raz na zawsze!

Miejsce dla sportu

Jeśli zawsze marzyliście o siłowni w domu, ale nie mieliście na nią miejsca, to spróbujcie zagospodarować nieco przestrzeni w garażu na ustawienie sprzętu do ćwiczeń. Upewnijcie się, że odległości są wystarczające pomiędzy przyrządami i np. wjazdem do garażu.

Idealny porządek

Need to store all your tools in the garage? Try a feature wall! Nowoczesny garaż od Garageflex Nowoczesny
Garageflex

Need to store all your tools in the garage? Try a feature wall!

Garageflex

Dla mniejszych garaży mamy rozwiązanie, które pozwoli na maksymalizację przestrzeni  – przede wszystkim idealna organizacja! Powieszenie wszystkich narzędzi, mioteł, drabin itp. pozwoli nam na uprzątnięcie wszelkich kątów w garażu. Zamiast próbować znaleźć to, czego szukamy w stercie narzędzi, wystarczy, że spojrzymy na ścianę i sięgniemy po to, czego potrzebujemy.

Warsztat samochodowy

Miejsce samochodu jest w garażu – to właśnie tam dopieszczamy auto, które później sprawnie chodzi i estetycznie się prezentuje.

Inne przykłady na aranżację garażu znajdziecie w tym wpisie: A gdzie Ty parkujesz swoją brykę?

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu