8 nowoczesnych kuchni w kształcie litery „L”

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 nowoczesnych kuchni w kształcie litery „L”

homify.Pl homify.Pl
Klasyczna kuchnia od renziravelo Klasyczny
Loading admin actions …

Jeżeli akurat zastanawiacie się nad urządzeniem kuchni, ale nie do końca macie pomysł, jak wszystko funkcjonalnie rozplanować, szybko spieszymy Wam z pomocą! W Internecie można znaleźć wiele różnych alternatyw projektowych, które sprawdzą się nawet w przypadku, gdy aranżowana przestrzeń jest niewielka. Tak naprawdę wystarczy odrobina sprytu i inteligencji. Współcześnie panuje moda na przestrzenie zintegrowane, a zatem bardziej jasne, zapewniające większą płynność ruchu i przestronność. W wielu nowoczesnych domach kuchnie, jadalnie i salony łączą się idealnie w jedną całość, tworząc przyjemne miejsca spotkań i umożliwiając harmonijną realizację różnych działań. Oczywiście, nie każdy musi być zwolennikiem tego rodzaju otwartości. Część z Was zapewne woli kuchnie zorganizowane w osobnych pomieszczeniach i oddzielone od salonu, czy jadalni. Urządzenie takiej kuchni nie jest problemem, ale czasami może wymagać więcej pracy i zaangażowania.

Sposobów na zaaranżowanie kuchni jest dużo – do wyboru, do koloru. Nadal niemalejącą popularnością cieszą się kuchnie klasyczne, organizowane na planie linii i niewiele szersze niż tradycyjne korytarze. W nowszych projektach większość kuchni aranżowana jest na planie litery „U” lub „L” i dopasowywana do szerszych przestrzeni.

W niniejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam projekty i zalety kuchni zaaranżowanych na planie litery „L”. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich pomysł na własną kuchnię. Do dzieła więc!

Wszechobecna jasność

Jeżeli nasza kuchnia zaaranżowana na planie litery „L” nie ma dostępu do wystarczającej ilości światła dziennego, bardzo łatwo wprowadzić do niej jasność za pomocą oświetlenia sztucznego – tak, jak na załączonym zdjęciu. Lampy zastosowane w naszym projekcie nie tylko umożliwiają przyrządzanie pysznych potraw, ale wręcz do tego zachęcają! Trafnym pomysłem w takim przypadku było postawienie na szkło i pokrycie nim bliskich lampom nawierzchni. Ceramika albo płytki nie odbijają tak dobrze światła, jak właśnie szkło, więc gdyby się na nie zdecydowano, kuchnia byłaby znacznie bardziej ciemna i mroczna.

Więcej miejsca do pracy

Kuchnia zaaranżowana na planie litery „L” pozostawia do naszej dyspozycji więcej przestrzeni i miejsca do wszelkich kuchennych prac. Kuchnia widoczna na zdjęciu została zdominowana przez granit, czyli materiał budowlany stosowany powszechnie ze względu na swoją funkcjonalność , łatwość w utrzymaniu czystości oraz odporność.

Folkowa nowoczesność

Projektanci wnętrz w swojej pracy trafiają czasem na różne przeszkody. W tym przypadku utrudnieniem był usytuowany tuż pod oknem kaloryfer, który uniemożliwił postawienie klasycznej kuchni narożnej. Na szczęście udało się znaleźć lek na to zło i nad kaloryferem stworzono wygodną i praktyczną przestrzeń roboczą . Drewniane fronty dolnych szafek i folkowa dekoracja dodają kuchni ciepła, a białe elementy czynią ją elegancką i stylową.

Przestronne „L”

Decyzja dotycząca aranżacji kuchni na planie litery „L” nie wiąże się jedynie z kwestią ograniczonej przestrzeni. Nawet okazałą kuchnię można zorganizować w ten sposób. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji właściciela. Odpowiednia kolorystyka, jak widać na załączonym zdjęciu, jest w stanie sprawić, że wszyscy w nim przebywający będą radośni i pełni energii do działania.

Czasami wyspa nie jest najlepszym rozwiązaniem

Załączone zdjęcie przedstawia elegancką i jasną kuchnię, która posiada jeden mankament – wyspę. Wyspa ulokowana na małej przestrzeni sprawia, że przestrzeń wydaje się jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości, a przemieszczanie się w jej obrębie związane jest z licznymi trudnościami. Wyspa w małej kuchni wywołuje najczęściej uczucie ograniczenia. Zastanówcie się dwa razy zanim popełnicie ten błąd!

Z czymś osobistym

realizacje artkafle Industrialna kuchnia od artkafle Industrialny
artkafle

realizacje artkafle

artkafle

Czasami, jeżeli chcemy, aby nasza kuchnia prezentowała się bardzo oryginalnie, warto postawić na udekorowanie jej czymś niekonwencjonalnym, jak na przykład paskiem z kolorowych płytek albo ciekawymi zdjęciami. Odważcie się pokazać w kuchni odrobinę siebie!

Zamknięta czy otwarta?

Projekt domu Lea II (z wiatą) | kuchnia Nowoczesna kuchnia od Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesny
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt domu Lea II (z wiatą) | kuchnia

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Kształt litery „L” sprawdza się zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i w przestrzeni wydzielonej, funkcjonalnej. Załączone zdjęcie przedstawia kuchnię zorganizowaną na planie półotwartym. Nowoczesna zabudowa, lśniące, niebieskie panele oraz duże okno nad strefą przygotowywania posiłków – wszystko to tworzy współczesny klimat, w którym chce się przebywać nieustannie!

W rogu

Loft conversion and house remodelling in Wimbledon Nowoczesna kuchnia od TOTUS Nowoczesny
TOTUS

Loft conversion and house remodelling in Wimbledon

TOTUS

Jak już dobrze wiecie, naturalne światło to sprzymierzeniec każdej przestrzeni, którą zawsze optycznie powiększa. Postawienie na białe meble dodatkowo wzmacnia wspomniany efekt. Co więcej, białe meble ze zdjęcia idealnie spełniają potrzeby związane z magazynowaniem i przechowywaniem. W prezentowanej kuchni panuje ład i harmonia, a pozytywne fluidy nie mają żadnych przeszkód na swojej drodze.

Kuchnia to dusza każdego domu, dlatego przystępując do jej urządzania warto zastanowić się chwilę dłużej i dobrze rozważyć różne projekty. Kilka bardzo ciekawych znajdziecie w innym Katalogu Inspiracji: Kuchnia narożna – wyjątkowe aranżacje

A Wy co sądzicie o kuchni zaaranżowanej na planie litery "L"?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu