Co kryje się za różową fasadą? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Co kryje się za różową fasadą?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Taller Estilo Arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Na homify uwielbiamy niecodzienne kolorowe fasady. Jeśli właśnie się nad takową zastanawiacie, pamiętajcie, że najważniejszą zasadą jest spójność projektu Waszego domu. Ekscentryczne barwy muszą pasować do bryły, zwłaszcza, że kolorowa fasada to spore ryzyko w polskim, raczej jednolitym pejzażu. Wioski i przedmieścia pełne są pozostałości po niekoniecznie trafionych decyzjach o dentystycznej zieleni czy też kanarkowej żółci. Ważne, aby nasz wybór konkretnego koloru nie był dokonany pod wpływem impulsu, koszty wycofania się z niego mogą być bardzo wysokie! Biorąc to wszystko pod uwagę, nie zapominajmy jednak, że do odważnych świat należy i nie obawiajmy się realizować naszych marzeń o domu prawdziwie wyjątkowym.

Dla takich właśnie odważnych osób przygotowaliśmy dzisiaj wspaniałą inspirację prosto z Meksyku. Casa SH63 ma intensywnie różową fasadę, a mimo to każdego zachwyci swoją elegancją! Wnętrze i zewnętrze przenikają się tutaj w wyjątkowy sposób, dom pełen jest wewnętrznych patio. Zieleń natury po raz kolejny okazuje się najlepszą dekoracją! 

Gotowi poznać dzieło studia Taller Estilo Arquitectura?

Różowo-zielona fasada

Róż fasady w połączeniu z zielenią obfitej roślinności prezentuje się wspaniale. Sprawia, że mamy ochotę czym prędzej dowiedzieć się, jak wygląda wnętrze tego nietuzinkowego budynku! Najpierw jednak zatrzymajmy się nad bryłą. Składają się na nią prostopadłościenne moduły, połączone ze sobą niczym klocki. Brak tutaj jakichkolwiek dekoracji, może poza dyskretnym ogrodzeniem z kutego żelaza, róż przejmuje całą inicjatywę. Nasi architekci wspaniale skontrastowali z nim czerń drzwi wejściowych, garażowych oraz właśnie ogrodzenia.

Żółty westybul

Po wejściu wita nas westybul, czyli reprezentacyjny przedsionek. Kremowy kolor ścian pozwala błyszczeć wzorzystym płytkom podłogi. Pięknie kontrastuje z czarnymi drewnianymi okiennicami oraz nowoczesną półką na książki. Centralnym meblem jest stolik ze szklanym blatem wspartym na pniu drzewa. To eklektyczne lecz eleganckie wnętrze zapewnia, że czeka nas inspirujący spacer…

Pokój dzienny i niebieskie patio

Róż to niejedyny zaskakujący kolor w tym domu. Patio, na które otwierają się salon wraz z jadalnią, ma pomalowaną na intensywny niebieski ścianę, które nieoczekiwanie wpływa na neutralny wystrój pokoju dziennego. Efekt ten wzmacnia wprowadzenie niebieskich krzeseł do jadalni. Wewnętrzne patio ułatwia komunikację między modułami, zapewnia wentylację oraz nieprzerwany kontakt z naturą, co, w połączeniu z szumem małej fontanny, jest receptą na domowy relaks. Czarna konstrukcja przeszklenia prezentuje się imponująco. Salon i jadalnia wyróżnione zostały podłożem. W strefie wypoczynku zdecydowano się na tradycyjne meksykańskie, wzorzyste płytki ceramiczne na podłodze. Niebieskie patio nieoczekiwanie wydobywa ich błękitne akcenty.

Czekoladowa kuchnia

Jeśli z jadalni skierowalibyśmy się na prawo, czekałby na nas właśnie taki widok. Piękna otwarta kuchnia, której centrum jest wspaniała wyspa o falujących kształtach. Blaty wykonane są z zaskakującego materiału – białego cementu. Spotyka on czekoladowe drewno frontów mebli. Czy istnieje jakiś bardziej smakowity kolor, który można wybrać do kuchni? Wisienką na torcie w tej wspaniałej przestrzeni są nowoczesne obrazy z fantazyjnymi przedstawieniami owoców. Zwróćmy także uwagę na praktyczność tego wnętrza, które otwiera się nie tylko na jadalnię, ale także na kolejną strefę wypoczynku i kolejne patio…

Wahacie się czy zdecydować się na wyspę w Waszej kuchni? Sprawdźcie, co radzi ekspert homify: Kuchnia z wyspą czy bez? 6 różnych propozycji.

Kontakt z naturą… pod prysznicem!

Oto łazienka idealna do relaksu i zmycia z siebie trudów dnia. Przy nowoczesnym prysznicu pozostawiono miejsce na roślinność, doświetloną punktową lampą oraz świetlikiem. Neutralne kolory po raz kolejny kontrastują z ciemnym drewnem. Czerwone ręczniki podkreślają ciepły charakter pomieszczenia.

Zaskakujący pokój gościnny

Rozpoznajecie widok przez okna? Pokój gościnny znajduje się po przeciwnej stronie niebieskiego patio co salon z jadalnią. Chociaż z pewnością to, co między oknami, bardziej przyciąga uwagę! Biurko w znanym nam dobrze ciemnym drewnie zdaje się ewoluować na ścianie. Ostrokątne formy wprowadzają do prostego pomieszczenia niezwykły dynamizm. Nowoczesna meblościanka jest niezwykle prosta, nie rywalizuje z zaskakującą rzeźbiarską interwencją. Nie wiemy jak Wy, ale my uwielbiamy wzorzyste płytki w tym domu…

Słoneczny pokój

Kolejne wzorzyste płytki czekają na nas w głównej sypialni. Wyglądają niczym tkany ręcznie dywan, rozłożony na posadzce z polerowanego cementu. Niezwykła w różowym domku jest właśnie spójność całego projektu. Rama łóżka z kutego żelaza nie może nie przypomnieć nam o opisywanym już wcześniej ogrodzeniu. Budzenie się w tak przestronnym, jasnym pomieszczeniu musi pomagać w rozpoczęciu dnia z pozytywną energią!

Tajemnicza piwnica

Piwnica spełniała kiedyś rolę cysterny na wodę. Teraz została zaadaptowana, stając się idealnym miejscem na romantyczną kolację lub spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół. Cementowa podłoga zyskała tutaj kolor terakoty, wzmocniony ciekawym oświetleniem, płynącym z intrygującej dekoracji z… pustaków. Kto by pomyślał, że pustaki mogą stworzyć romantyczną atmosferę?

Tęczowe patio

Na koniec… patio marzeń! Róż fasady, spotyka ciepłe żółte światło płynące z zadaszonego tarasu oraz turkus wody prywatnego basenu. Efekt końcowy sprawia, że miękną nam kolana! Przez okna możemy dostrzec, że z takim właśnie widokiem budzą się i zasypiają właściciele tego niezwykłego budynku. Powyższe patio jest prawdziwym sercem domu, ulubionym miejscem spędzania czasu zarówno przez mieszkańców, jak i przez ich gości. Naprawdę trudno się temu dziwić…

Co spodobało się Wam najbardziej? Nam trudno zdecydować…
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu