Małe jest piękne: Idealny mini loft na 39 m² | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Małe jest piękne: Idealny mini loft na 39 m²

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Manhattan Micro-Loft Nowoczesna kuchnia od Specht Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Nasz dzisiejszy bohater z pewnością zadowoli wszystkich, którzy mają ograniczony budżet na kupno własnego mieszkania, a pragną oryginalnej i kreatywnej przestrzeni, która będzie wyróżniała się nowoczesnych podejściem do aranżacji wnętrz oraz dużą pomysłowością. Mieszkanie, a w zasadzie 39 metrowa kawalerka znajduje się na Manhattanie w starej poprzemysłowej fabryce. Tego typu powierzchnie mieszkalne często określamy mianem loftowych, jednak loft charakteryzuje się dużą przestrzenią oraz surową aranżacją. Myślę, że spokojnie możemy to miejsce nazwać mini loftem, a więc niewielkim mieszkaniem zaaranżowanym w starej fabryce. Mając do dyspozycji 39 m2 powierzchni użytkowej ciężko jest stworzyć funkcjonalne i komfortowe mieszkanie, w którym gospodarze czuliby się swobodnie, jednak jest to możliwe! Zobaczcie jak na tak ograniczonym metrażu udało się wykreować fantastyczną przestrzeń do życia. 

Minimalistyczna kuchnia

Manhattan Micro-Loft Nowoczesna kuchnia od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Jasna i rozświetlona kuchnia stanowi delikatną kontrę do nieco ciemniejszego salonu. Śnieżnobiałe, błyszczące szafki kuchenne dodatkowo optycznie powiększają tę przestrzeń, a także dodają jej blasku i jasności. Dzięki temu brak otworów okiennych nie jest tak zauważalny. Przestrzeń tę utrzymano w minimalistycznej stylistyce. Dominującym kolorem jest biel, jednak w celu dodania bardziej wyrazistego charakteru skontrastowano ją z pastelowym odcieniem niebieskiego. W ten sposób wnętrze prezentuje się cieplej, bardziej domowo i przytulnie. Całości dopełnia mały bukiet ze świeżymi kwiatami.

Otwarta przestrzeń

Manhattan Micro-Loft Nowoczesny salon od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

W małych mieszkaniach powinno się unikać stawiania ścianek działowych czy gabarytowych, masywnych mebli mających na celu wydzielenie danej strefy. W tym przypadku łatwiej było wykreować otwartą przestrzeń i oddzielić od siebie strefy np. dywanem czy innym kolorem mebli. W ten sposób wnętrze pozostało otwarte i przestronne, natomiast właścicieli mogli cieszyć się komfortowymi i funkcjonalnymi strefami. Część wypoczynkową tworzy grafitowy narożnik oraz dwa taborety mające pełnić rolę stolika kawowego. Natomiast w rogu znajduje się kuchnia. Ta strefa wyróżnia się oświetleniem oraz jasnym wyposażeniem, dzięki któremu całość prezentuje się funkcjonalnie. 

Spójna konstrukcja

Manhattan Micro-Loft Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

W małych mieszkaniach niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie wyposażenia oraz spójność kolorystyczna. Dzięki tym czynnikom przestrzeń wydaje się być bardziej zorganizowana oraz jednolita, co wpływa na ogólny wygląd. Patrząc z tej perspektywy widzimy, że dolna część mini loftu utrzymana jest w jasnej kolorystyce, natomiast kierując się wyżej wyposażenie z jasnego zmienia się w ciemne. Pozwala to na optyczne oddzielenie przestrzeni oraz stworzenie poczucia eleganckiego i stylowego wnętrza. Naszym zdaniem to doskonały sposób – mieszkanie dzięki temu wydaje się być bardziej dojrzałe i nowoczesne. 

Sprytne przechowywanie

Manhattan Micro-Loft Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

W małych mieszkaniach niezwykle istotne są kreatywne pomysły wykorzystania niezagospodarowanej przestrzeni. Do takich należy zaliczyć przestrzeń pod schodami, niezwykle trudną i najczęściej nieużytkowaną. A wszystko dzięki skosom i nieregularnym kształtom. Na szczęście architekci wnętrz coraz częściej zaspokajają nasze potrzeby genialnymi pomysłami, które mają na celu zwiększenie komfortu użytkowania naszego mieszkania. Schowki pod schodami to doskonały pomysł na zagospodarowanie pustego miejsca. Jedynym problemem jest konieczność wykonania całości na zamówienie, jednak chyba zgodzicie się z nami, twierdząc, że taka ilość dodatkowej przestrzeni do przechowywania jest tego warta!

Przytulna sypialnia

Manhattan Micro-Loft Nowoczesna sypialnia od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Na piętrze znajduje się minimalistyczna sypialnia, którą zaaranżowano w bardzo prosty i bezpretensjonalny sposób. Jasne wyposażenie zestawiono z ciemnymi elementami tworząc elegancką i bardzo stylową aranżację. W celu ocieplenia tego miejsca zdecydowano się na drewnianą podłogę oraz świeże kwiaty w ciepłym, żółtym odcieniu. Całość dzięki ascetycznej stylizacji oraz dużej ilości światła prezentuje się przestronnie i funkcjonalnie. 

Wizualizacja projektu

Manhattan Micro-Loft od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Na koniec pokażemy Wam wizualizację projektu, abyście mogli dostrzec wspaniałą konstrukcję tego mini loftu. Jesteście w stanie uwierzyć, że to mieszkanie ma tylko 39 metrów kwadratowych?

Jak Wam się podoba aranżacja mini loftu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu