Nadzwyczajna przemiana zwyczajnego domu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nadzwyczajna przemiana zwyczajnego domu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny
Loading admin actions …

Uwielbiamy nasz dom, jednak zaczynamy się w nim powoli dusić, brakuje nam przestrzeni mieszkalnej – w tym scenariuszu rozpozna się wielu z nas! Zanim zaczniemy rozglądać się nad nowym kątem warto zastanowić się, czy możliwa jest satysfakcjonująca rozbudowa budynku. Dokonać jej można na rozmaite sposoby. Na homify często pokazujemy Wam wspaniałe dobudówki, jak też inspirujące adaptacje piwnic oraz strychów. Jeśli taka adaptacja to za mało, a bryły domu nie chcemy bardzo zmieniać, rozwiązaniem idealnym dla nas może okazać się rozbudowa poddasza. Dzisiejszy przykład, wielu do tego zachęci!

Przenosimy się do Włoch, by poznać fascynujące dzieło studia architektury Es-Arch. Mały strych został powiększony przy całkowitej przemianie wyglądu dachu. Sami zobaczycie, że zrealizowano tutaj naprawdę oryginalne pomysły…

Przed: dom z niewykorzystanym potencjałem

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Stoimy przed domem jakich wiele. Dwupiętrowa tynkowana na biało konstrukcja z poziomem strychu zaznaczonym drewnianą dekoracją. Fasada zdecydowanie potrzebowała odświeżenia, plamy wilgoci nie prezentowały się ciekawie. Piękne umiejscowienie domu zdecydowanie przydaje mu uroku. Sprawdźmy, jak się odmienił!

Po: definicja nowoczesnej elegancji

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Z typowego domu pozostało tylko wspomnienie! Teraz stoimy przed nowoczesną, odważną konstrukcją! Projekt potraktowano całościowo – nie skupiono się tylko na poddaszu, które uzyskało całkowicie zaskakującą formę, ale odmieniono charakter całego budynku. Wykonano niezbędne prace renowacyjne, dom odmalowano ale także wprowadzono nową estetykę. Wejście główne uzyskało fascynującą formę, schowaną pod dekoracją z malowanej na biało blachy płaskiej, cytującą nowe pokrycie dachu. Zwróćmy także uwagę, jak poprowadzenie rury przez fasadę boczną łamie jej monumentalny ciężar.

Geometryczna abstrakcja

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Urozmaicenie jednorodnego, łamanego muru fasady bocznej było jednym z największych wyzwań tej renowacji. Oczywistym rozwiązaniem było wprowadzenie otworów okiennych w nowo wzniesionej części. Nie mogliśmy powstrzymać się, żeby nie pokazać Wam powyższego zdjęcia, które można przyrównać do abstrakcyjnego obrazu. Poznajemy naprawdę piękny projekt!

Spływający dach

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Jak już wspominaliśmy nowy dach pokryto blachą płaską. Wybrano formę kwadratowych płatów, które ułożono niczym rybią łuskę. Osiągnięto efekt elegancki i dopracowany. Najciekawsze jest jednak, jak potraktowano spady dachu, są one jakby przyklejone do fasady. Nie ma mowy o wystających płaszczyznach. Dzięki temu można było ciekawie zagrać z naszą percepcją. Wydaje nam się, że poddasze w różnych miejscach ma różną wysokość, ale to złudne wrażenie!

Industrialne kominy

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Budynek ma niezwykle zróżnicowany dach, jego formy nie powstydziłaby się Fabryka Czekolady Williego Wonki. Prawie każde okno jest inne, każde zaskakuje. Małe kwadratowe okno powyżej schowane jest w konstrukcji przypominającej komin. Dodatkowo oszukuje nas, jakby było oknem panoramicznym. Przyjrzyjmy się mu dobrze!

Oryginalna klatka schodowa

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Na nowe poddasze prowadzą oryginalne schody, zaprojektowane przez naszych architektów. Wykonane z naturalnego drewna prezentują się wspaniale. Ciekawa jest metalowa balustrada, pojawiająca się niespodziewanie. Schody stanowią jednocześnie praktyczny regał na książki. Uwielbiamy taką wielofunkcyjność!

Rustykalny czar

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Na poddaszu nie starano się ukryć zaskakującej drewnianej konstrukcji. Jasne belki są odsłonięte, wyglądają znakomicie w połączeniu z wszechobecną bielą. Taka przestrzeń ma ogromy potencjał aranżacyjny. Unosi się tutaj rustykalny czar. Naszym ulubionym poddaszem niezmiennie pozostaje przykład z warszawskiego Powiśla.

Z widokiem

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Niektóre otwory dachowe stały się balkonami, z których roztacza się piękny widok na korony pobliskich drzew. To idealne miejsce do refleksji w samotności. Przechodzenie z przestrzeni dominacji drewna do szarej blachy odbywa się tutaj naturalnie.

Od środka

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Jesteśmy absolutnie zachwyceni mnogością typologii otworów okiennych na tym poddaszu. Teraz stoimy pod świetlikiem, a u naszych stóp znajduje się oraz okno panoramiczne. Czy drewniana konstrukcja dachu Was nie zaskakuje? Sprawdźmy, jak wygląda ona od zewnątrz.

Od zewnątrz

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Spodziewaliście się takiego widoku? Blacha dachu – teraz z bliska możemy poznać jej piękno – skutecznie kamufluje fakt, że patrzymy na panoramiczne okno znajdujące się tuż nad posadzką. Z zewnątrz poddasze wydaje się znacznie bardziej przestronne! Architekci uwielbiają bawić się naszą percepcją. 

Architektoniczna gra

Nowoczesne domy od es-arch Nowoczesny

Na koniec przygotowaliśmy wyzwanie dla wszystkich wielbicieli architektury! Z powyższą wskazówką od architektów jesteście w stanie wrócić do zdjęć całego budynku i znaleźć wszystkie typy okien poddasza?

Powodzenia!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu