Tak się buduje na wąskiej działce! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tak się buduje na wąskiej działce!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Architekturbüro J. + J. Viethen Nowoczesny
Loading admin actions …

Dla profesjonalistów z Architekturbüro J. + J. Viethen człowiek jest zawsze w centrum uwagi. Intensywna współpraca z klientem ma dla nich fundamentalne znaczenie. Architekci uważają, że tylko przez uważne słuchanie może zrozumieć rzeczywiste potrzeby, wyjść im naprzeciw i zadowolić przyszłych mieszkańców. Do każdego projektu starają się podchodzić z pokorą, wierzą bowiem, że to nie ich styl jako architektów, ale styl życia właściciela powinien odgrywać decydującą rolę. Idealny dom powinien odzwierciedlać charakter domowników. Nowych budynków nie traktują jako kolejnych pozycji w swoim imponującym portfolio, ale jako indywidualne projekty dla konkretnych osób, które spędzą w nich wiele lat. To atrakcyjna i odpowiednia przestrzeń mieszkalna sprawia, że ludzie są zadowoleni, a tym samym do lepszego współżycia w harmonijnego społeczeństwa.

Jak te ideały sprawdzają się w praktyce? Przekonajmy się zwiedzając ciekawy trzypiętrowy dom jednorodzinny…

Pierwsze wrażenie

Rozpoczynamy nasz spacer od przyjrzenia się bryle, która zaskakuje nas swoim kształtem. Na prostopadłościanie wzniesiono kolejny, mniejszy moduł, sam przypominający dom o klasycznym, dwuspadowym dachu. Otacza go przestronny taras – dach pierwszego modułu. Białą fasadę dzielą dwa pionowe pasy ogromnych przeszkleń, które zapowiadają wspaniale doświetlone wnętrza. Zanim przejdziemy dalej, zwróćmy jeszcze uwagę na ażurowe schody, które łączą pierwsze piętro z balkonem pierwszego piętra. Jak zaraz się przekonamy, kontakt z naturą jest dla właścicieli niezwykle ważny.

Kolejna fasada od ogrodu

Z tej perspektywy widzimy, że budynek wzniesiono na relatywnie wąskiej działce w stosunku do jego skali. Zdecydowano się na nietypowe rozwiązanie. Nie odnajdziemy tutaj typowych fasad od ogrodu i od ulicy, bowiem budynek dzieli ogród na dwie części, sam wypełniając swoją szerokością prawie całą szerokość działki. Takie rozwiązanie pozwoliło na stworzenie także od tej strony balkonu z przyjemnym widokiem, tutaj bardziej przestronnego, chronionego przed zbyt mocnym słońcem przez ogromny parasol. Chociaż nasz dom jest naprawdę oryginalny, to wpasowuje się bez problemu w otaczającą go architekturę.

Zachwycające schody

We wnętrzu zaskakujące jest rozplanowanie przestrzeni. Przyzwyczajeni jesteśmy, że strefa publiczna domu znajduje się na parterze. Tutaj jednak zadecydowano inaczej. Kuchnia, jadalnia oraz salon mieszczą się na piętrze, te pokoje, ze względu na usytuowanie budynku są lepiej doświetlone oraz rozciąga się z nich przyjemniejszy widok. Pamiętajmy, żeby w trakcie konstrukcji naszego domu marzeń na każdym kroku kwestionować oczywiste rozwiązania. Zawsze miejmy przed oczami nasze potrzeby oraz charakterystykę naszego konkretnego projektu. Tym, co zwraca uwagę w tej przestrzeni są futurystyczne metalowe krzesła w jadalni, połączone z tradycyjnym drewnianym stołem, pokrytym obrusem. Zaskakująca harmonia! Nie możemy przejść dalej bez zachwytu nad wspaniałymi metalowymi schodami. Prezentują się naprawdę imponująco, same w sobie są fantastyczną dekoracją.

Przytulny salon

Odwracamy się w lewą stronę, by poznać strefę salonu. Patrząc na niego, drewniany stół w jadalni staje się mniej zaskakujący. Salon wydziela bowiem rustykalna ściana z odsłoniętej cegły, stanowiąca idealne tło dla nowoczesnego kominka. Dalej czeka na nas skórzana kanapa oraz stolik kawowy na pięknym fioletowym dywanie shabby chic. Cała przestrzeń otwarta otrzymała białe ściany i sufity oraz podłogi z jasnego drewna.

Sekretne przejście

Drugie piętro to dom w domu, część prywatna, przeznaczona jedynie do wypoczynku domowników. Po imponujących metalowych schodach, które widzieliśmy wcześniej, czekają na nas kolejne, dużo bardziej dyskretne, lecz o równie interesującej konstrukcji. Te nowoczesne schody strychowe prowadzą na galerię, gdzie kryje się przestrzeń najbardziej intymna. Przed snem domownicy mogą jeszcze odpocząć przed telewizorem, dopóki powieki nie zaczną im ciążyć..

Sami zastanawiacie się nas schodami strychowymi? Koniecznie sprawdźcie nasz Katalog Inspiracji: Fantastyczne pomysły na schody strychowe!

Jakie są Wasze sposoby na wąską działkę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu