10 sekretów dekoracji Twojego domu jak z magazynu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sekretów dekoracji Twojego domu jak z magazynu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Tarimas de Autor Nowoczesny
Loading admin actions …

Czym są dla Was zdobienia? Czy przywiązujecie do nich wagę? Czy też sądzicie, że jest to sposób wyrażenie swojej kreatywności i osobowości? Podkreśla aranżację domu, dodaje uroku i pozwala nam wyrazić swój styl oraz estetyczny smak – dekorowanie! Sprawdźcie sami, jak zabrać się za dekorowanie, aby Wasz dom przypominał modelowy przykład z magazynu!

1. Dbaj o oświetlenie, to elegancja i ciepło

Aby otrzymać doskonałe światło możemy łączyć naturalne światło z oświetleniem elektrycznym. Poza tradycyjną funkcją, czyli oświetleniem wnętrza, duża ilość światła jest charakterystyczna dla wnętrz podkreślających piękno i wysublimowany styl – różne punkty światła na ścianach, podłodze i suficie to strzał w dziesiątkę!

2. Warto wszystko przemyśleć

Wszyscy dobrze wiemy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie – dlatego też cała aranżacja jeszcze bez dekoracji, powinna wyrażać nasze estetyczne upodobania. Aby nadać szczególny charakter wnętrzu należy zwrócić uwagę na kolory ścian, meble oraz oświetlenie. Dodanie dekoracji to wisienka na torcie podczas urządzania wnętrza. Wszystko powinno być odpowiednio połączone tak, aby udało się nam zachować porządek i harmonię. 

Zamiast kupować dodatki, które się nam po prostu podobają, ale mogą nie pasować do całości – lepiej jest stworzyć spójne wnętrze.

3. Dzieła sztuki

Wieszając na ścianach dzieła sztuki, czy będą to obrazy, czy kolaże lub współczesne grafiki – możemy być pewni, że te prace nadadzą wnętrzu stylu, osobowości i charyzmy. Również w przypadku rzeźb, stanowią one artystyczny dodatek, który znacząco doda estetycznego czaru do aranżacji. Poprzez sztukę można wyrażać swoje emocje, uczucia, przekonania… przyglądając się pracom lokalnych artystów będziemy mogli nadać niepowtarzalny wyraz wnętrzu naszego domu.

4. Nietypowe ściany

Jesteśmy przyzwyczajeni do ścian oddzielających pomieszczenia, jednak coraz częściej decydujemy się na otwarte przestrzenie. Jeśli nie chcemy (lub nie możemy ze względów konstrukcyjnych) pozwolić sobie na otwartą przestrzeń, wystarczy, że stworzymy… ścianę z prześwitami. Efekt fenomenalny!

5. Indywidualizm

Wystrój jest wyrazem emocji i uczuć, podkreśleniem naszego indywidualnego stylu – dlatego nie bójmy się dodać do wnętrza dekoracji, które nam się niewiarygodnie podobają, ale nie jesteśmy przekonani, czy będą pasować do reszty aranżacji! Oczywiście powinniśmy zachować harmonię, ale to w dodatkach mamy wyrazić własne upodobania estetyczne. Szczególnie dobrze sprawdzają się dodatki DIY o których możecie przeczytać w tym artykule: 10 super pomysłów na samodzielnie wykonane meble i dekoracje.

6. Jasne kolory

Jasne kolory i przestrzeń pełna światła to coś, co ożywia wnętrze i tworzy atmosferę pełną świeżości. Wybierając jasne kolory podczas urządzania wnętrza możemy być pewni, że przestrzeń będzie się wydawać optycznie większa.

7. Okazja do kreatywności

Dekorowanie domu to świetna okazja do ruszenia głową i uwolnienia swojej kreatywności – pokażcie na co Was stać! Im mniejsza przestrzeń, tym więcej sprytu musimy wykazać podczas aranżacji.

8. Tkaniny

Tekstylia w domu mogą zmienić wiele! Zasłony, dywany, sofy, tapicerki, a nawet gobeliny ścienne – diametralnie zmieniają przestrzeń. Pomysłów na wykorzystanie tkanin są setki!

9. Zieleń

Czasami nie możemy sobie pozwolić na ogród z prawdziwego zdarzenia, dlatego coraz bardziej popularne stają się inne rozwiązania – np. ogród zimowy. Możemy go stworzyć na patio, balkonie lub oranżerii. Dodając kilka zielonych roślin i bujnych, kolorowych kwiatów utrzymamy przyjemną atmosferę i poczujemy się, jak na łonie natury.

10. Minimalizm

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Elegancka prostota to często o wiele lepsze rozwiązanie dla domowej przestrzeni niż dekoracyjne rokoko. Sprawdza się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i większych pokojach, niezależnie od ilości naturalnego światła. Skromna ilość mebli i kolorystyczna powściągliwość nada wnętrzu dostojności. Minimalizm świetnie sprawdza się w sypialni, w której mamy zregenerować swoje siły na następny dzień.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu