Od ruiny do domu marzeń! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Od ruiny do domu marzeń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od Intra Arquitectos Wiejski
Loading admin actions …

Dawna architektura wiejska oferuje nieskończenie wiele perełek, które dzięki działaniom profesjonalistów homify mogą zacząć lśnić nowym blaskiem. Nie inaczej było w przypadku szwajcarskiego budynku z Katalogu Inspiracji Reinkarnacja warsztatu! Dzisiaj wybierzemy się nieco dalej, bo aż do słonecznej Hiszpanii. Architektura, którą tam spotkamy, będzie się zatem bardzo różnić. Nie różni się jednak skala wyzwania, które czekało na ekspertów ze studia Intra Arquitectos.

Jak prezentuje się odnowiona wiejska rezydencja w stylu śródziemnomorskim? Przekonajmy się…

Przed: zarośnięta ruina

Musimy przyznać, że powyższy obrazek prezentuje się niezwykle malowniczo. Jednak jeśli spytacie, czy chcielibyśmy tam zamieszkać, nasz entuzjazm znacznie opadnie… Roślinność pochłonęła mury, rozpoczęła inwazję na fasadę. Należało działać szybko, by nie dopuścić do postępowania korozji kamienia.

Po: całkowita odnowa

Przecieramy oczy ze zdumienia! Ciężko uwierzyć w ogrom pracy, którą wykonali nasi architekci. Fasada została całkowicie odczyszczona i zabezpieczona. Całkowicie wymieniono dachówkę oraz wszystkie okna i drzwi balkonowe. Uwagę zwracają odrestaurowane balustrady balkonowe z pięknego kutego żelaza. Podsumowując, nie stoimy już przed romantyczną ruiną, ale przed piękną rustykalną rezydencją.

Przed: Przestarzała jadalnia

Jak mogliśmy się już byli domyślić po pierwszym zdjęciu, dom przez jakiś czas stał całkowicie opuszczony, z całym jego wyposażeniem. We wnętrzach czas jakby się zatrzymał. Ogromne miejsce na palenisko zapowiadało ogromny potencjał tej przestrzeni, jednak był on ukryty pod warstwą brudu oraz przestarzałych sprzętów i dekoracji.

Po: Jadalnia po metamorfozie

Wita nas jadalnia całkowicie odmieniona. Brudny i zwilgotniały tynk usunięto, odsłaniając piękne kamienne ściany. Miejsce paleniska otwarto i wyczyszczono, po czym wstawiono tam praktyczną kozę. Wymieniono podłogę oraz oczywiście meble. Na naszą uwagę zasługuje także wspaniale odremontowane sklepienie. Chociaż zmiany były tak ogromne, zachowano oryginalny, rustykalny charakter tej przestrzeni. Jej piękno zostało wyzwolone!

Przed: Schody jak z horroru

Stan schodów przedstawiał się tragicznie. Jednobiegowe, zamknięte pomiędzy sypiącymi się ścianami, nie wyglądały ani na przyjazne, ani na bezpieczne. Drewniane stopnie nadawały się do całkowitej wymiany. Niebieskie pasy na ścianach potęgowały tylko odpychające wrażenie.

Po: Schody do otwatej przestrzeni

Także schody ciężko rozpoznać! Zamykającą je ścianę po prawej otwarto, dzięki czemu zarówno pomieszczenie jak i schody stały się przestronniejsze. Ściana u szczytu została odczyszczona, odsłonięto naturalny kamień. Teraz chce się wejść na piętro i odkryć, jakie zmiany zaszły w tamtejszych wnętrzach.

Przed: Odstraszająca sypialnia

W starej sypialni strach było stać! Sypiący się strop podparto zrobioną naprędce konstrukcją z desek. Także zagrzybione ściany nie napawały optymizmem. Wilgotność była ogromnym problemem w całej rezydencji. Każdy z elementów wyposażenia sypialni nadawał się do wymiany. Straszyło zwłaszcza łóżko z przytłaczającym wezgłowiem.

Po: Miejsce słodkich snów

Przed nami całkowicie odmieniona sypialnia. Zmieniono tutaj rozmieszczenie mebli, by w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni. Oczywiście nie to jest najważniejszą zmianą! Wszystko tutaj poddano transformacji, w efekcie otrzymaliśmy piękną podłogę z jasnego parkietu, imponujący i, przede wszystkim, bezpieczny drewniany strop, nowe meble w stylu klasycznym, odpowiadające nowemu wcieleniu wiejskiego domu. Naprawdę ciężko nam uwierzyć, że na pierwszy rzut oka nadający się do rozbiórki budynek udało się doprowadzić do takiego stanu!

Przed: Przerażająca łazienka

To zdjęcie możemy właściwie pozostawić bez komentarza. Toalety na festiwalach wyglądają bardziej zachęcająco. Wszystko nadawało się do rozbiórki.

Po: Łazienka dla nowoczesnego domu

Metamorfoza łazienki podsumowuje skalę interwencji, których dokonano w budynku. Styl rustykalny w nowoczesnym wydaniu prezentuje się znakomicie i pasuje idealnie do pozostałych odnowionych wnętrz. Chcemy jak najszybciej zapomnieć o stanie przed i oddać się zachwytom nad dokonaniem naszych architektów!

Czy podjęlibyście się remontu zakrojonego na tak szeroką skalę? Nie możemy wyjść z podziwu!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu