Oszczędny dom | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Oszczędny dom

martt.st martt.st
Pond House_Passive House (Passivhaus) Nowoczesne domy od Forrester Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Wszyscy lubimy zaoszczędzić trochę pieniędzy, prawda? Wielu z nas zna co najmniej kilka powszechnych sposobów na zaoszczędzenie kilku groszy w domu. Jednak czasem potrzebujemy małej zachęty, która pomoże nam w osiągnięciu zadowalających nas wyników. Dzięki odrobinie zdrowego rozsądku, wyznaczeniu sobie jakiegoś celu i kilku pomocnym poradom z łatwością zaoszczędzimy trochę gotówki. 

Z tymi pomysłowymi wskazówkami będziesz mógł mądrze gospodarować swoimi zasobami pieniężnymi!

Energia słoneczna

Pond House_Passive House (Passivhaus) Nowoczesne domy od Forrester Architects Nowoczesny
Forrester Architects

Pond House_Passive House (Passivhaus)

Forrester Architects

Panele słoneczne są jednym z najefektywniejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w domu. Owszem, mogą być drogie w zakupie, ale ich koszt zwróci się dzięki pieniądzom zaoszczędzonym na rachunki. Na dodatek, używanie słońca do produkcji energii i podgrzewania wody jest świetnym sposobem na ochronę środowiska i redukcję gazów cieplarnianych. Jednym z głównych minusów tego typu energii jest to, że panele słoneczne mogą produkować energię jedynie gdy świeci słońce. Jest to jednak jeden z nielicznych minusów w morzu korzyści.

Ogródek domowy

Small back garden design Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Small back garden design

homify

Jeśli masz miejsce żeby hodować własne warzywa i owoce to koniecznie tego spróbuj! Sadzenie własnych warzyw, owoców i ziół może być świetnym sposobem na odpoczynek i zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz także sadzić własne kwiaty i ozdabiać nimi salon! Własna hodowla ekologicznych warzyw, nauczy twoje pociechy zdrowych nawyków jedzeniowych od najmłodszych lat.

Ciepłe tkaniny

Cushions + blanket od homify Nowoczesny
homify

Cushions + blanket

homify

Zima wychodzi zza rogu, a ty boisz się rosnących rachunków za prąd? Przynajmniej nie jesteś w tym osamotniony. Inwestycja w koce sprawi, iż twoja rodzina przetrwa zimowe dni w cieple, a ty nie będziesz w szoku gdy dostaniesz  rachunek za prąd na wiosnę. Jeśli twoje dodatki będą wyglądać tak pięknie jak te ręcznie robione tkaniny,to na pewno będzie świetna inwestycja!

Armatura

Chiswick W4: Perfect Bathroom Oasis Klasyczna łazienka od Increation Klasyczny
Increation

Chiswick W4: Perfect Bathroom Oasis

Increation

Jeśli poszukujesz wyposażenia i armatury do swojej łazienki lub kuchni, z łatwością znajdziesz egzemplarze dostosowane do oszczędzania pieniędzy. Odpowiednia armatura może pomóc w zaoszczędzeniu nawet 1900 litrów wody przez rok. Inne proste sposoby na redukcję zużycia wody to np. branie krótszych pryszniców. Zakręć wodę podczas kąpieli lub mycia zębów, napraw cieknący kran i włączaj zmywarkę oraz pralkę tylko gdy są pełne. 

Jedz mądrze

Kuchnia od homify

Hurtowe zakupy i jedzenie w domu to dwa oczywiste, ale często zapominane sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy, szczególnie w przypadku dużych rodzin. Zaopatrz swoje szafki i lodówkę i zrób zapas przypraw, aby zachęcić się do bycia kreatywnym i gotowania swoich własnych potraw w domu. Zaoszczędz pieniądze i przy okazji naucz się kilku przepisów!

Miej oko na wtyczki

Zostawianie urządzeń podłączonych do prądu to jeden z najpowszechniejszych błędów. Zastanów się przez moment ile urządzeń jest właśnie podłączonych do prądu w twoim domu. Na pewno telewizor, odtwarzacz DVD, wieża stereo, komputery, lampy, lodówka, czajnik toster, zamrażarka- ta lista może nie mieć końca. Urządzenia  zużywają energię nawet jeśli są wyłączone, ale nadal podłączone do kontaktu. Osobno zużywają one bardzo małą ilość energii, ale gdy zbierzemy je do kupy, ilość zużycia prądu może być wstrząsająca. Niektóre źródła podają, iż może to być nawet 10% twojego rocznego rachunku za energię. Tak wysoka kwota, która z łatwością może być zaoszczędzona, powinna cię zachęcić do oszczędnego myślenia i wyjmowania wtyczek z kontaktów. Tak znikome szczegóły, które wydają się nie mieć większego znaczenia w danym momencie, mogą zaważyć na ilości zużywanej w twoim domu energii, a co za tym idzie, wyrzuconych w błoto pieniędzy.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu