12 najciekawszych biurek dla dzieci!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Agence écodesign Pokój dziecięcySzafy i komody
Loading admin actions …

W pokoju każdego dziecka, już po tym jak wyrośnie z niemowlęcia, i zacznie go ciekawić świat, a poznawanie nowych rzeczy i zjawisk stanie się ogromną atrakcją na równi z zabawą – do dziecięcego pokoju potrzebne będzie właśnie ono, biurko dla dziecka. To przy biurku będą powstawać pierwsze obrazki upamiętniające najważniejsze wydarzenia w oczach dziecka, pierwsze portrety rodziny i laurki z okazji urodzin mamy lub taty. W późniejszych latach to przy tym właśnie biurku dokonywać się będą największe odkrycia geograficzne, rozwiązywane zagadki matematyczne, pojmowanie pierwszych reakcji chemicznych i pisanie wypracowań na temat ostatnio przerabianej lektury w szkole. 

Jakie powinno być biurko dla dziecka? Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu? Oto 13 różnych przykładów biurek wśród których każdy znajdzie swojego faworyta.

Wszystko w porządku

Biurko dla starszych dzieci i nastolatków powinna charakteryzować przestrzeń i przede wszystkim odpowiednia wysokość, aby dziecko mogło wygodnie przy nim siedzieć i pracować. Jednak oprócz tego bardzo ważne jest utrzymanie porządku na biurku, który gwarantuje skupienie i efektywną pracę. W tym przypadku biurko ma dodatkową szafkę z szufladami w których można schować wszystkie niepotrzebne w danym momencie rzeczy, a wystająca półką umożliwia odłożenie na bok tego, co powinno znajdować się pod ręką, ale mogłoby przeszkadzać nam podczas pracy. Nie jest to biurko dla małego dziecka, ale już takiego, które rozpoczęło edukację w szkole i każdego dnia musi się odrobić zadania domowe.

Biurko przedszkolaka

Farringdon Desk ASPACE Pokój dziecięcyBiurka i krzesła
ASPACE

Farringdon Desk

ASPACE

Małe i kolorowe biurko dla dziecka, które dopiero uczy się organizacji miejsca pracy – tak można w łatwy sposób pomóc dziecku w nauce. Żywe kolory w połączeniu z neutralną ścianą tworzą optymistyczne, pełne energii wnętrze. Dzięki głębokim szufladom, zmieszczą się w nich wszystkie stworzone rysunki, a organizatory pomogą skatalogować resztę prac małego artysty. Dzieci dopiero rozpoczynające edukację mogą przy tym biurku odkryć pierwsze tajniki pisania literek, a wygodne krzesło powinno im służyć komfortem podczas tej pracy naukowej.

Wisząca szafka

Pokój nastolatki, dom jednorodzinny, Goleniów. Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz Minimalistyczny pokój dziecięcy
Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz

Pokój nastolatki, dom jednorodzinny, Goleniów.

Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz

Tak to z biurkami niestety bywa, nie tylko z tymi dziecięcymi, że często jest na nich zdecydowanie za mało miejsca – a może za dużo rzeczy? W każdym razie dość łatwo można się rozproszyć, zgubić kartki, których właśnie potrzebujemy, albo po prostu stracić zapał do pracy widząc panujący na biurku bałagan. Już w dzieciństwie rozwijamy w sobie zmysł organizacji pracy i miejsca, więc jeśli chcemy aby nasze dziecko nie miało z tym problemów w przyszłości, warto mu pomóc. Zamocowanie szafki wiszącej w przyjemnym kolorze z nieregularnymi przegrodami to dobre rozwiązanie, które pozwoli gromadzić potrzebne pod ręką rzeczy tuż obok biurka, a nie na nim. Szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, powinno się dobrze sprawdzić!

Biurko z regałem

Biurko dla dziecka z możliwością trzymania wszystkiego pod ręką, to świetny pomysł, który pozwoli uporządkować wszelkie książki, książeczki, bajki i kolorowanki. Dodatkowe miejsce na ozdoby i dekoracje sprawi, że biurko będzie wyglądać przyjaźnie i nabierze indywidualnego charakteru. W takim otoczeniu aż chce się przebywać! Powstające tu pierwsze rysunki oraz nauka literek będzie się dobrze kojarzyć, ponieważ wokół znajdują się znajome i lubiane przez dziecko przedmioty.

Wyprofilowane biurko dla dziecka

Dzieci zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednia pozycja ciała podczas odrabiania lekcji i spędzania czasu przy biurku. Przez to często rodzice muszą je napominać, bo ma to jak najbardziej wpływ na ich postawę i rozwój. W tym przypadku mamy świetnie wyprofilowane biurko, które jest dostosowane do wzrostu dziecka i wraz z jego zmianą – parametry można regulować. Z takim biurkiem w pokoju dziecięcym, rodzic może być spokojny o kręgosłup swojej pociechy.

Biurko do pracy

MIEJSCE DO PRACY UCZNIA - KRZESŁO I BIURKO Rzeczy Same Pokój dziecięcyBiurka i krzesła
Rzeczy Same

MIEJSCE DO PRACY UCZNIA – KRZESŁO I BIURKO

Rzeczy Same

Jest to przykład biurka, które tak jak to powyżej, ma odpowiedni kąt nachylenia, który ułatwia pracę. To bardziej designerska wersja zdrowego biurka dla dziecka (i nie tylko), przy którym może swobodnie pracować i uczyć się. Jednak nie tylko biurko jest odpowiedzialne za postawę dziecka, należy również pamiętać o odpowiednim krześle, które źle dobrane, może tylko pogorszyć komfort użytkowania.

Klasyczne

Kolekcja Cambridge Caramella Pokój dziecięcyBiurka i krzesła
Caramella

Kolekcja Cambridge

Caramella

Wśród nowoczesnych biurek, które dość często utrzymane są w minimalistycznym lub skandynawskim stylu, oto przykład klasycznego biurka, które kiedyś królowało w każdym pokoju młodego adepta nauki. Decydując się na taki wybór możemy być pewni, że przetrwa ono lata nauki i dziecięcych rysunków. Klasyczne meble mają to do siebie, że są zawsze solidnie wykonane i możemy być spokojni o ich stan po kilku latach użytkowania, co oczywiście nie oznacza, że codziennie powinien na nim lądować rozlany sok.

Trochę kreatywności!

Zanim dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki w świecie nauki, warto rozwijać jego kreatywność (oczywiście później też). Mając biurko dla dziecka lub dopiero planując zakup jednego, taki oto stolik pomalowany farbą, po której można pisać i malować kredą to fantastyczny pomysł, który pozwoli wyzwolić wszelkie artystyczne pokłady dziecka. Aby ułatwić organizację porządku podczas artystycznej pracy, na środku znajduje się dziurka przygotowana specjalnie na kredki. Stolik ma intrygującą formę, ponieważ przypomina ser z dziurami i właśnie pod tą nazwą został stworzony projekt nanowo industrial design.

Biurko dopasowane do mebli

Tak jak na pierwszym prezentowanym zdjęciu, biurko jest częścią integralną całego aneksu mebli do pokoju dziecięcego. Przyjemne, jasne kolory w sam raz sprawdzą się w dziecięcym pokoju, gdzie nie tylko musi odrabiać lekcje, ale przede wszystkim odpoczywać. W takim ustawieniu meble mogą służyć dziecku przez cały okres dojrzewania, ponieważ są uniwersalne – sprawdzą się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak też i nastolatków, wystarczy jedynie zmienić dekoracje, aby uzyskać inną atmosferę.

Pod oknem

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że duża ilość naturalnego światła dobrze na nas wpływa, a już zupełnie w przypadku pracy przy biurku. Dzięki takiemu ustawieniu nie zasłaniamy sobie dopływu światła, przez co stworzylibyśmy cień padający na kartki ułożone przed nami. Ustawienie biurka pod oknem to nie tylko światło, ale też widoki – podczas długiej pracy, warto oderwać na chwilę wzrok i spojrzeć w dal, aby odprężyć oczy. Trenowanie takich nawyków również u dzieci, może mieć kolosalny wpływ na ich późniejszą efektywność pracy. Zaczyna się od kolorowanek, a później w dorosłym życiu wielostronicowe raporty do wypełnienia…

Rozważna i romantyczna

Mieszkanie pokazowe Wrocław Julia Domagała wnętrza Nowoczesny pokój dziecięcy
Julia Domagała wnętrza

Mieszkanie pokazowe Wrocław

Julia Domagała wnętrza

Pokój delikatnej dziewczynki, a może już i nastolatki, to nie tylko wygodne łóżko, ale i skromne biurko umożliwiające tworzenie pierwszych rysunków, może nawet wierszyków. W tym przypadku pokój został urządzony w sposób minimalistyczny, ale czuć w nim dziewczęcą, zwiewną, nieco efemeryczną atmosferę. Biurko dla dziecka, tak samo jak biurko dla nastolatki nie powinno być tylko meblem, ale również powinno pasować do wystroju pokoju. W tym przypadku masywne biurko nie sprawdziłoby się najlepiej, zaś delikatne, białe biurko stanowi jedność z całą aranżacją.

Biurko ze schowkami

To zupełnie inna wersja biurka z regałem! Mamy tutaj proste biurko z dużą dozą półek i szuflad, gdzie zmieszczą się nie tylko rzeczy potrzebne do szkoły, ale też będą służyć jako sekretne schowki. Wykorzystanie krzesła jako dodatkowego schowka zawsze stanowi atut w pokoju dziecięcym, gdzie jak wiadomo, nie zawsze zabawki chcą grzecznie wrócić na swoje miejsce. Jeżeli szukacie nie tylko biurka, ale pomysłu na aranżację całego pokoju dla dziecka, to sprawdźcie w tym artykule: Pomysły na pokój dla dziecka w każdym wieku!

Które biurko sprawilibyście swojemu dziecku?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu