12 zachwycających przykładów na Twoje schody

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 zachwycających przykładów na Twoje schody

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Railing London Ltd Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody to coś więcej niż tylko łącznik między parterem a piętrem, ale też dodatek, który może zmienić estetyczne oblicze naszego domu. W naturalny sposób możemy upiększyć cały dom! Do tego należy pamiętać o względach bezpieczeństwa – jak połączyć stronę estetyczną i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom? Przestawiamy 12 różnych typów i modeli schodów, które mogą Was zainspirować – zobaczcie sami!

Kryształowe

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Railing London Ltd Nowoczesny
Railing London Ltd

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass

Railing London Ltd

Design całkowicie zainspirowany bajką – kryształ zdominował to wnętrze! Co myślicie o takiej drodze na piętro? Wszystko jest zaaranżowane z dozą luksus i wyrafinowania, ale w minimalistycznym ujęciu.

Złudzenie optyczne

Klatka składa się z kilku płytek o różnych rozmiarach, które pasują jak kawałki układanki! Absolutnie fantastyczny i bardzo futurystyczny przykład, prawda?

Na niebieskim tle

Szukacie nowoczesnych schodów, ale nie takich, które będą przyciągać uwagę? Jednocześnie chcecie, aby były estetyczne i komponowały się z każdą aranżacją? Oto schody dla Was! Do tego niebieskie tło, które prześwituje za akrylową poręczą dopełnia całości.

Kameleon

Te schody zostały idealnie skomponowane z resztą aranżacji – można rzec, że są to schody-kameleon, które po prostu zlewają się z drewnianą ścianą.

Nie wiecie, czym kierować się przy wybieraniu schodów? Przeczytacie o tym w artykule: Jak wybrać idealne schody wewnętrzne?

Drabina na stałe

Te schody w stylu drewnianej drabiny tworzą nieformalną atmosferę, jednak są równie stylowe jak pozostałe przykłady. W rzeczywistości ten rodzaj schodów jest idealny do domów w których mamy mało miejsca, ponieważ nie potrzebujemy sporej przestrzeni, jak i sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych – w sam raz do filigranowego wnętrza.

Spirala – klasyka!

Klasyczne schody ułożone w ślimaka są odpowiednie dla małych i ciasnych pomieszczeń, jednak w tej wersji zachwycają w każdym wnętrzu!

Przestrzeń pod schodami

Miejsce pod schodami można wykorzystać na wiele sposobów – jednym z nich jest stworzenie małego ogrodu! Będzie to fantastyczny sposób na zagospodarowanie przestrzeni, szczególnie jeśli schody znajdują się w przedpokoju. Innym sposobem jest stworzenie w tej wnęce szafy, czy też półek na książki lub obuwie.

Ultra nowoczesne

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od a3mais Nowoczesny

Najbardziej nowoczesne i minimalistyczne schody w całym zestawieniu – można na nich stawiać pływające kroki. Każdy ze stopni ma wsporniki z trwałego materiału. Można wybrać metal lub drewno do stworzenia tego typu schodów.

Ozdobne kafelki

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od shfa Klasyczny

Dekoracje na schodach mogą być różne – w tym domu czujemy klimat Portugalii! Drewniane stopnie zdobione płytkami z intrygującymi kafelkami to coś, co przykuje uwagę każdego!

Żwirek

Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Eklektyczny Granit

Optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mówimy o schodach, które będą często używane i muszą pogodzić się z różnymi warunkami atmosferycznymi, jest zastosowanie kamienia z ochroną antypoślizgową. Są wygodnym i bezpiecznym wyborem.

Opadająca podłoga

Te schody są ta skomponowane, że wyglądają jak dalsza część podłogi! Delikatnie i stopniowo będą prowadzić nas na parter.

Schody dwufazowe

Mamy tutaj nie jedne schody a… aż dwa różne rodzaje! Zostały oddzielone niewielkim podestem – jest to przykład na mieszankę materiałów i stylów. Skoro takie schody nas witają, to co zastaniemy w dalszej części domu?

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu