Inspirujący dom jak z serialu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Inspirujący dom jak z serialu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Imativa Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy tylko spojrzeliśmy na dom, który pokażemy Wam zaraz w tym Katalogu Inspiracji, to od razu przyszło nam na myśl, że mógłby stanowić scenografię dla amerykańskiego serialu. Ogromne przestrzenie, stylowe lecz niewymuszone aranżacje, oraz wspaniała, elegancka bryła… Jakie historie można by tu opowiedzieć! Znajdujemy się jednak nie w Stanach Zjednoczonych, a w Meksyku i zabieramy Was na spacer po wspaniałym projekcie architektów z Imativa Arquitectos.

Gotowi na przypływ inspiracji?

Fasada główna

Rozpoczynamy nasze wirtualne zwiedzanie od widoku na fasadę główną. Pierwsze wrażenia? Nie mamy wątpliwości, że czeka nas wizyta w niezwykle stylowej rezydencji, w której wszystko dopracowane zostało do najmniejszego szczegółu. Ciepłe drewno pięknie łączy się z białymi tynkami oraz naturalnym kamieniem, a żeby całość prezentowała się jeszcze bardziej zapraszająco, prowadzące do wejścia stopnie podświetlono taśmą LED.

Dom na rogu

Architekci swojemu budynkowi nadali nazwę Casa Car. Czy dlatego, że znalazło się tutaj wygodne miejsce parkingowe dla aż dwóch samochodów? A może powodem była lokalizacja willi na rogu ulicy? Tego możemy się tylko domyślać! Faktem jest, że nie ważne, czy przyglądalibyśmy się tej rezydencji zza szyb auta czy idąc piechotą, zawsze zrobiłaby na nas wrażenie!

Fasada od ogrodu

Przechodzimy na tyły domu i dopiero teraz rejestrujemy informację o ogromnej skali budynku. Jego powierzchnia mieszkalna to aż 556 m²! Taki metraż przyprawia o zawrót głowy… Od tej strony budynek różni się nieznacznie. Możemy zaobserwować spad dachu oraz ogromne przeszklenia właściwie wszystkich pomieszczeń.

Monumentalny przedpokój

Wracamy się, aby wizytę we wnętrzu rozpocząć od przekroczenia progu wejścia głównego. Warto to zrobić, bowiem dzięki temu będziemy mieli do czynienia z interesującym przedpokojem. Łączenie kamiennej ściany, drewna oraz bieli przypomina rozwiązania z fasady od frontu. Zachwyceni zostajemy monumentalną skalą, powiedzieć, że jest tu przestronnie, to powiedzieć za mało!

Domowo i elegancko

Na parterze znajdziemy przestrzeń publiczną z kuchnią, salonem oraz jadalnią, nie jest ona jednak w pełni otwarta. Kuchnia stanowi osobne pomieszczenie, a aranżacja, którą widzimy w głębi powyższego zdjęcia to minibarek w salonie. Wystrój pokoju dziennego utrzymany został w neutralnych barwach. Jest tu elegancko, ale za sprawą miękkich faktur materiałów wprowadzona zostaje przytulna, domowa atmosfera…

Zachwycająca jadalnia

Za plecami szarej kanapy salonu czeka na nas jadalnia. Trzeba powiedzieć jedno: ta przestrzeń zapiera dech! Nad jadalnią otwarto sufit, a dodatkową wysokość ściany całkowicie przeszklono. Do tego nad ogromnym, drewnianym stołem powieszono zachwycający kryształowy żyrandol z nowoczesnym akcentem. Zasiąść tutaj do wytwornego posiłku może swobodnie aż 12 osób!

Zastanawiacie się jak połączyć salon z jadalnią? Ten Katalog Inspiracji Wam w tym pomoże.

Chcielibyście tu zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu