Prosty na zewnątrz - ultranowoczesny w środku | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prosty na zewnątrz – ultranowoczesny w środku

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Sposobów, na grupowanie rożnych funkcji domu i organizowane kompozycji, w zależności od kryteriów inwestora jest wiele. Jest oczywiste, że każde miejsce, określa orientację poprzez krajobraz, ulokowanie względem stron świata, klimat. Wszystko to sprawia, że to, co początkowo jest pomysłem, ideą z czasem, za sprawą zdolnych architektów, przekształca się w realną przestrzeń. 

W tym domu architekci z DMS M rozwiązują wiele z problemów a zarazem starają się sprostać oczekiwaniom inwestorów. Efektem końcowym jest wyjątkowy projekt – prosty z zewnątrz dom o geometrycznej bryle. Jego wnętrza także Was nie zawiodą, wszystko utrzymane w ultranowoczesnej stylistyce. Komfortowa przestrzeń rozłożona na 337 metrach kwadratowych. Obejrzyjcie go razem z nami! 

Fasada domu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Formalnie dom został zorganizowany i przedzielony na dwie wyraźnie zidentyfikowane części, określone za pomocą sektorów. Pierwszy, znajduje się w przedniej części domu, oddziela tylną część domu od ulicy. Coś w rodzaju ganku z częściowo zakrytą i odkrytą częścią użytkową oraz podjazdem na samochód. Druga strefa domu zawiera resztę pomieszczeń użytkowych i stoi bezpośrednio za pierwszą.

Bryła budynku

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Widok od strony ogrodu jest nieskomplikowany. Proste linie, geometryczne kształty i wyraźne krawędzie zestawione z dużymi przeszkleniami na parterze. Bardzo nowoczesny styl. Elewacja w kliku odcieniach szarości połączonej z bielą sprawia, że kompozycja nabiera lekkości mimo masywnego kształtu. Wygodny taras jest bardzo minimalistyczny dlatego też meble na nim ustawione są raczej proste i nie narzucające się. Ogród, choć nie wygląda na duży z tej perspektywy, jest dość obszerny, urządzony nowocześnie. 

Geometryczne formy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przyglądając się temu ujęciu widzimy masywną kompozycję lekko zawieszoną w przestrzeni. To bardzo ciekawy zabieg architektoniczny bazujący na kontrastach. Wielka sześcienna bryła wydaje się wyjątkowo ciężka ale zarazem dość eteryczna. Dzięki temu powstało zadaszenie nad tarasem, które rozciąga się na całej długości budynku.  Jest to swego rodzaju nawiązanie do architektury starożytnego rzymskiego domu, gdzie ciągłość galerii odgrywała ważną rolę w elemencie kompozycji.

Nowoczesne wnętrze

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Wnętrze domu jest zdecydowanie nowoczesne. Otwarta, wolna przestrzeń, w której wszystkie funkcje strefy dziennej są zgrupowane w tym samym miejscu, ułożonym na planie litery L. Ogromne okna wychodzące na ogród, stanowią rodzaj szklanej ściany, niemalże całkowicie pozbawionej zbędnych słupów i konstrukcji. Wszędzie panuje jasność, przyjemne uczucie wypełnienia dziennym światłem jest spotęgowane wszechobecną bielą. 

Kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

W tej płynnej przestrzeni, o której mówiliśmy wyżej, wiodącą rolę odgrywa kuchnia, zajmująca miejsce w centralnej części domu. Wspaniała wyspa jest wydłużona i, oprócz blatu do przyrządzania posiłków, płyty grzewczej i zmywaka, ma także niewielki stolik śniadaniowy. I tutaj postawiono na kontrasty, czarne błyszczące fronty szafek stanowią doskonałe tło dla jasnej wyspy. 

Kochacie białe kuchnie? My także! Zajrzyjcie tutaj: Spektakularne kuchnie w bieli.

Salon

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Salon został umieszczony w przedniej części budynku. Ma ogromne okna, otwierające się na ulicę, zaopatrzone w masywne zasłony, które zapewniają prywatność w razie konieczności. Klimat wewnątrz jest bardzo ciepły i przytulny. Ściana za telewizorem została ozdobiona kamieniem łupkiem, a żeby nie było nudno, sufit podwieszony tworzy ciekawy wzór. Ten nowoczesny salon to dowód na to, że współczesne wnętrza mogą być także nastrojowe i zaciszne.  

Dom stanowi grą kombinacji, jest prosty i nowoczesny ale przy tym nie pozbawiony indywidualności i charakteru. 

Podoba Wam się ogromna kuchnia z jadalnią? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu