Przed i po: Stara stodoła gotowa do zamieszkania | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Stara stodoła gotowa do zamieszkania

Alicja Olko Alicja Olko
Klasyczny pokój multimedialny od STUDIO POH Klasyczny
Loading admin actions …

Stare budynki gospodarcze coraz częściej poddawane są transformacjom- architekci potrafią przemienić je w stylowe i nowoczesne lokum mieszkaniowe. Wymaga to oczywiście dużo pracy i niezwykłej finezji, jako że odnowić je trzeba nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale także estetycznym. Efekt końcowy wart jest jednak każdego wysiłku, o czym przekonacie się, oglądając projekt, który zaprezentujemy w tym Katalogu Inspiracji. Stara stodoła przeszła niebywałą transformację i teraz zapewnia wygodne, stylowe i nowoczesne miejsce do mieszkania.

Elewacja po…

Przed: obraz nędzy i rozpaczy

Tak prezentował się budynek stodoły przed renowacją. Stary i zniszczony, wyglądał, jakby zaraz miał się zawalić. Nie lepiej sytuacja przedstawiała się w jego wnętrzu.

Przed: wnętrze niczym z horroru

Trudno było wyobrazić sobie, aby ktoś mógł tutaj zamieszkać. W środku było ciemno i ponuro, nieliczne otwory na okna i drzwi nadawały się jedynie do wymiany, a sama konstrukcja budynku zdawała się być niezwykle niepewna. Odnowić należało również wszystkie powierzchnie ścian i podłóg, a także stropy.

Po: wnętrze z charakterem

Efekt renowacji przechodzi najśmielsze oczekiwania! Teraz jest tu nie tylko stylowo i nowocześnie, ale także przytulnie. Architekci osiągnęli zamierzony rezultat- odnowili wnętrze stodoły, przystosowując je do zamieszkania, ale zachowali charakterystyczny wiejski klimat. Wykorzystano naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno, pokrywając nim ściany i podłogi. Drewniana jest także konstrukcja wspierająca dach- to właśnie dzięki niej we wnętrzach panuje tak niepowtarzalny klimat.

Po: funkcjonalnie urządzono wnętrze

Na relatywnie niewielkiej powierzchni urządzono naprawdę wygodny dom. Kuchnia w postaci aneksu zlokalizowana została tuż obok salonu. Drewniane meble kuchenne doskonale wpisują się w dominującą we wnętrzach estetykę. Nowe okna w większej ilości wpuszczają do środka wystarczającą ilość naturalnego światła, dzięki czemu jest tu jasno i przyjemnie.

Po: solidna konstrukcja

Architekci zrobili wiele, aby upewnić się, że konstrukcja dachu jest solidna i gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom domu. Drewniane belki pełnią zatem głównie praktyczną rolę- nie można odmówić im jednak również funkcji dekoracyjnej. Świetliki zainstalowane w suficie pełnią także niezwykle ważną rolę w zapewnieniu dodatkowego źródła naturalnego światła.

Po: widok z zewnątrz

Teraz dzięki powiększonym i liczniejszym otworom okiennym stodoła prezentuje się inaczej także i z zewnątrz. Przez duże przeszklenia na zewnątrz przebija się światło ze środka, okraszając otaczający dom teren przytłumionym blaskiem. Zwłaszcza po zapadnięciu zmroku stodoła prezentuje się wyjątkowo klimatycznie.

Jak Wam się podoba taki pomysł na dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu